Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chihuahua-t szeretnék venni!...

Chihuahua-t szeretnék venni! Mit fontos tudni róla?

Figyelt kérdés

Szeretnék Chihuahua-t de nem tudok róla sokat. Azt hallottam nagyon ragaszkodnak a gazdihoz és családcentrikusak is.


De láttam videókat, h már attól vicsorog, meg morog, h a gazdi dögönyözi és félek, hogy ilyenné válna... vagy az ritka?


Van-e igénye valamilyen spec. kajára, mennyire könnyen szokik hozzá, ha van rangidős másik kutya a lakásban, milyen az általános viselkedése?


Minden érdekelne :) Azért nem gugliban olvasgattam, mert inkább saját tapasztalat érdekelne.


2011. máj. 28. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"De láttam videókat, h már attól vicsorog, meg morog, h a gazdi dögönyözi és félek, hogy ilyenné válna... vagy az ritka?"


A "táskában hordozom a kutyám,mert az cuki" és az "a kutyám nem kutya,hanem ember és én személyiséget adok neki",továbbá az "olyan cuki,nem kell őt tanítani meg fegyelmezni" felfogásnál nem ritka,gyakran lesznek agresszívek gazdájukkal szemben,mert ők lesznek a vezérek.Neveld következetesen,kérj segítséget hozzáértőktől és ne kezeld máshogy,mint pl egy közepes termetű kutyát.Ha ezt teszed,remek társad lesz.:)


"Van-e igénye valamilyen spec. kajára, mennyire könnyen szokik hozzá, ha van rangidős másik kutya a lakásban, milyen az általános viselkedése?"


Szerintem spec. kajára nincs,bár nem ismerem a fajtát,úgyhogy ebben nem tudok segédkezet nyújtani.Szerintem a kutyát először is mint FAJT és nem FAJTÁT kell nézni.Tehát véleményem szerint egy keverék és egy fajtatiszta kiskutya ugyanúgy könnyen alkalmazkodik a környezetében élő állatokhoz,mint emberekhez.:)


Sajnos tapasztalatom nincs,de azért remélem tudtam segíteni.:)Sok sikert,legyen jó kutyád!:)

2011. máj. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy olyan helyről vásárold, ahol minőségi körülmények között, kiegyensúlyozottan tartják őket, KUTYAKÉNT. Nagyon fontos az idegrendszer, így ajánlom, mindenképp olyan kennelből vegyél kiskutyát, ahol szívvel, lélekkel foglalkoznak velük (kiállítások, szűrések, de a tenyésszemle a legfontosabb), és kerüld a beltenyészet alapján létrehozott egyedeket (nagyobb az esélye az agressziónak)


Ha a családban van kisebb gyerek, oda semmiképp nem ajánlatos, mert törékeny termete miatt könnyen baleset érheti.


A csivi egy gazdás kutya, nem fog az egész családdal lebandázni, legalábbis nagyon ritka.


A fajta nagyon érzékeny, minőségi táppal etesd mindenképp (Orijen, Flatazor, Acana, Royal Canin, stb...), a fogyasztása nem nagy, így szerintem bőven belefér.


Télen szüksége van valamiféle ruhára, mert könnyen megfázhat.


Arra is fel kell készülnöd, hogy egy csivi 22 (asszem a rekord 27 év) évig is elélhet, és ha nem vigyáznak a fogaira, hamar kihullhat, így pépesítheted neki az ennivalót.

2011. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól írta az első kettő hozzászóló. Az ilyen pici termetű kutyákat hajlamosabbak az emberek csecsemőkét/ a gyerekükként kezelni az emberek. Ez nem jó nekik, mert feszültek lesznek attól, hogy nem irányítja őket senki, nincsenek szabályok amit be kell tartani. Olvass kutyapszichológiáról szóló könyveket (ha kell tudok linkelni 2-őt) és neked lesz a világ legjobb kiskutyája, aki KUTYA! :)
2011. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen mind1 , hogy tenyésztőtől vagy szaporítótól veszel kutyát de ha tenyésztőtől veszed tényleg kisebb rá az esély , hogy agresszív lesz(lehet lepontozni) az én kutyám szaporítótól van anyukáméktól kaptam karácsonyra.Egyáltalán nem agresszív jól kijön a nagy testű kutyákkal is.Póráz nélkül sétáltatom és még az úttest előtt is megvár.Ezzel csak azt szeretném mondani mielőtt mindenki felháborodna hogy IGENIS VANNAK KIVÉTELEK !!! És nem kell őket agresszív patkánynak gondolni ! Engem nagyon zavarnak ezek az előítéletek!


Nincs szüksége semmilyen spec. kajára én mindenfélével etetem nagyon szereti a húst és egyaránt a rizst is.


Az én kutyám először nem nézte jó szemmel , hogy egy másik kutya él velünk de már jól összebarátkoztak.


Remélem tudtam segíteni :)

2011. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)


Nem, mindenképpen jó kennelből akarom, nincs semmi bajom a keverék kutyákkal, de csivinél inkább legyen fajtatiszta, jó helyről származó.


És igen, érdekelne az a pár link a kutyás dolgokról, hátha hasznát venném :D


Na igen, fura nem úgy bánni vele, mint egy hasonló termetű kutyával, az ember tényleg azt hinné, hogy rászól és összetörik szegényke :D De ha jól tűrik a fegyelmezést, akkor próbálok figyelni erre, hogy ne legyen elkényeztetve.


Egyébként lány kutyust szeretnék majd :) szerintem jobban megértenénk egymást :D


Amúgy hogy élhet 22 évig? :O Az baromi sok! :O

2011. máj. 29. 00:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy nagyon apró és a kistestű kutyák nagyon sokáig is élhetnek.A nagytestűeknek sajnos csak 10-12 év az átlag.:(
2011. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!