Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan emberekről akik nem akarnak háziállatot, pl. kutyát, mert, hogy túl drága az eltartása és esetleg ha beteg lesz az állatorvosi kezelése, valamint úgy érzi nem tud felelősséget vállalni egy állatért?

Figyelt kérdés
2023. febr. 12. 16:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
99%

Szeretem az állatokat, főleg a kutyákat.

Volt is 2 kutyusom, sőt többször fogadtam be ideiglenes kutyákat menhelyekről, amíg nem találtak nekik végleges gazdit.

De most már tisztában vagyok vele, hogy anyagilag sem tudnék felelőségteljesen egy kutyát vállalni.

Nem csak arra kell gondolni, hogy enni-inni tudok neki adni, hanem arra is, hogy azt az állatot orvoshoz is kell hordani és bizony, az állatorvosi kezelések néha egy vagyonba kerülnek.

Pluszba munkahelyet is váltottam és olyan a munkaidő beosztásom, hogy alkalmanként nagyon sokat lenne egyedül a háziállatom.

Éppen ezért felelőségteljesnek érzem magam ebben a dologban.

De... kismillió oka lehet annak, ha valaki nem szeretne állatot tartani.

És az teljesen az ő dolga, hogy miért, senki semmi köze az okához.

2023. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető és megalapozott indok. Nekem 2 idős cicám van, akik az utóbbi időben sajnos egyre gyakrabban betegek már. Ha épp nincs semmi gond, akkor is elmegy kettejükre kb. 50ezer forint egy hónapban (speciális tápok, alom, gyógyszerek). Ehhez jönnek a féléves orvosi kontrollok, ha pedig valamelyikük megbetegszik, az nem áll meg 100ezer forint alatt.
2023. febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ha mindenki így gondolkodna, nem lenne ennyi feleslegesen megszületett alom, nem lenne ennyi kidobott állat, nem lennének tele a menhelyek.


Akkor talán nekem sem kellene együttélnem egy macskával, akit a gazdája hazahozott, majd azóta is csak van, de értelme nincs. Azon kívül, hogy eteti, és kitakarítja az almot, mikor már nagyon büdös, semmit nem foglalkozik vele. A macska meg rombol, kárt okoz mindenben, amiért persze sosem vállal felelősséget. Persze mikor szóbakerül, hogy jobb helyet kellene neki keresni, akkor zokog, ígérget, de max 2 napig tart. Nem gyerekről van szó

2023. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésnek amúgy mi értelme? Te lenézed ezeket az embereket, vagy mi az oka?
2023. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a normális, amikor valaki állatot akar, hogy ezeket átgondolja és mérlegel. Nem az, amikor kidobja, hagyja szenvedni stb. Amúgy továbbmegyek: gyerekvállalásnál is így kellene gondolkodni, hogy képesek vagyunk-e rá, tényleg ezt akarom? Nem pedig szülni az anyagi és/vagy mentális semmire...
2023. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a normális. Nem csak az állatok esetében hanem például a gyerekvállalás során is.
2023. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a normális, felelősségteljes gondolkodás.


Én pl nagyon szeretnék egy berni pásztort,de tudom hogy nem tudnám eltartani. Nem a lelolcsóbb sz4r tápot kéne neki venni. Tápon kívül más is kell. A minőségibb kaja drága. Sokat eszik. Oltások, ivartalanítás, egyéb kezelések is drágák. A kerítésemet is meg kéne csinálni bombabiztosra hogy ne szökjön (1700nm kert, rohadt sokba lenne). Kennelt csinálni

Stb stb

Inkább csodálom mások szép kutyáit facebookos csoportokban.

2023. febr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 qkker1 ***** válasza:
100%
Tisztelem a felelős gondolkodása miatt.
2023. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezó azt elárulod nekünk, mi okból tetted fel a kérdést ?
2023. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszi, több ilyen ember kéne, de a többség csak az önös érdekeit nézi, nem az állatét.
2023. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!