Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyon kis kutyanak jo ha...

Egy nagyon kis kutyanak jo ha konzervet adok enni?

Figyelt kérdés
kb,hany eves kortol lehet neki betanitani azt,hogy uljen le,??
2008. jan. 4. 21:13
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Lehet kapni kifejezetten kis kutyák számára készült konzervet, azokra általában rá is van írva, hogy mennyi idős kortól ajánlják. Nekem most 5 hónapos a kutyám, de ő a kezdetektől csak szárazat kapott, kb 2 hónapja kap konzervet is, de a száraz a fő táplálék, ugyanis abban van meg mindaz a tápanyag, ami kell neki, a konzervet csak az íze kedvéért adom.

Az ültetéssel kapcsolatban meg rengeteg tanácsot találsz a kutyás oldalakon. Én amióta nálunk van a kutya (3 hónapja) azóta szoktatom arra, hogy tanulja meg a "vezényszavakat".

Az ültetést pl úgy, hogy fogok egy kis jutifalat vagy virsli darabot a kezembe, és a feje fölé emelem. Közben mondom neki, hogy "Ül!" Ha nem veszi sz adást, akkor a másik kezemmel lenyomom a fenekét. A falatot csak akkor kapja meg, hogy ha leült. Ez kb 3 hónapos kora óta megy neki.

Nem tudom, hogy a Te kutyád mennyi idős, ill. milyen fajta, de remélem, hogy sikerül megtanítani vele amit szeretnél, és ami neki is a hasznára válik, és sok örömöd lesz benne!

2008. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kutyusom kb. 2 hónapos korátok kap konzervet. Nem árt neki de a "fő kaja" a száraz kajcsi legyen.

Ja és szintén kb. 2 hónapos korától tanitottam neki az ülést. Egy pár nap alatt meg is tanulta és már simán megy neki. Most fél éves és a kaját is úgy kapja, hogy fél méterre leül a táljától és megvárja még kiszedem, majd simit kap a buksijára, csak akkor kezd el enni.

2008. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ügyelj arra, hogy a konzervet csak kiegészítőként add, mivel nincs akkora tápértéke, mint a szárazkajának! Viszont ha mindig konzervet adsz, nem fogja megenni a szárazat, mert a konzerv finibb! Adhatod neki úgy is h pár bogyót raksz közé!
2008. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiskutyának vehetsz tápot(royal canin,starter)Nagyon jó táp 4 hetes kortól.Vagy lehet venni kutyatápszert.Etetheted konzervvel is, de én nem tenném.
2008. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 7 hetesen már ült parancsra.Ugy tanitottam, hogy a jutalomfalatot,huztam a fejétol a háta felé és mondogattam, h ÜL!Ez nekünk 15 percet vett igénybe, de mindennap gyakoroltuk vele többször, miután mmegtanulta.
2008. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az en kutyam 8 hetes es ozpincs a fajtaja!elejinte mikor elhoztuk,konzervet kapott,de az uruleke nagyon ritka volt,ezert elkezdtunk neki adni mindne nap csakis szaraz kajat,de azota meg gyakran alig jon ki az urulek a fenekebol,es kozben pedig nyivitozik
2008. febr. 8. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!