Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász mennyiért...

Kaukázusi juhász mennyiért lehet venni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 13:49
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

az előző kutyám az egy tacskó volt, és ugyanaz volt mint a tenyésztős eb, ugyanúgy nézett ki stb. és elég sokáig élt

5 ezer forint volt, nem pedig 70 ezer

ha megvehetem 5 ezerért ugyan azt amit 70ért adnak akkor minek fizetnék érte 70 80 vagy még több ezret?

ennyi sztem

Annyi hogy nem hűűűűdehaj tenyésztőtől vettem. és ? akkor mivan...

2010. okt. 6. 16:44
 12/29 anonim ***** válasza:
Te döntésed, úgy szúrsz ki magaddal, a kutyával és az egész fajtával ahogycsak jólesik! Kívánom, hogy valóban egészséges legyen a kutyád és ne kelljen gyakran megfordulni az orvosnál!
2010. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

20:37-es vagyok.

Én is remélem, hogy szerncséd lesz és kifogsz egy jó kutyust! :)

És ahogy az előző válaszomban is írtam, a tenyősztőtől se 100%, sajnos! Ezt arra alapozom, hogy egy híres tenyésztő, még az ebugattába is benne volt, eladta nem kevés pénzért a kutyáját (kiváló szülöktől, remek eredményekkel, szűrésekkel) és a kutya mégis dp-s lett. Tehát előfordul. Csak az sem mindegy, hogy ez a tenyésztő felajánlotta, hogy természetesen vissza veszi a kutyát és a következő alomból választhat egy másik kistyát. (természetesen a tulaj már ragaszkodott a kutyushoz és megtartotta dp-an is) Na ezt egy szaporító nem fogja felajánlani, örül, hogy megvették tőle! Ezt is csak azért írtam, hogy tudj róla, hogy van ilyen...

2010. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

igen de 10 kutyát veszek különböző szaporítótól, miközbe tenyésztőtől 1et

abból a 10ből pedig szerintem sanszos, hogy minimum egy ugyanolyan jó legyen a genetikája mint a tenyésztősnek, és ahogy mondtad, a tenyésztőnél is előfordul ajjaj de még mennyire

2010. okt. 7. 15:05
 15/29 anonim ***** válasza:

Igy van ahogy mondod, 10:1 és 1:10-hez.

Csak mire megtalálod azt az egyet, amelyik egészséges és ugyan olyan jó mint egy átlagos, tenyésztőtől származó 150.000 forintos kutya, addigra a beteg kutyáidra már milliókat költöttél és éveket áldoztál rá, miközben anyagilag támogattad a beteg kutyák gyártását. De ha te ilyen gazdag vagy, akkor vegyél nyugodtan olcsó kutyát, ez már tényleg csak rajtad múlik!

2010. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Én csak a véleményem és a tapasztalatom írtam le, de úgyis Te döntesz! :)

Az igazság az, hogy az első kutyámat tenyésztőtől vettük és semmi baja nem volt. A második kutyusom egy szaporítótól kaptam, kissé ideggyenge volt és nem engedték meg, hogy nálam maradjon, el kellett ajándékozni, de ott sem élt sokáig, mert beteg is lett és belehalt! A második kutyum egy pitbull volt. Annyira sokkolt, hogy nem maradhatott velem, hogy nem is akartam kutyát évekig. 7 év telt el, most érzem úgy, hogy újra bele tudok vágni egy vásárlásba, persze tenyésztőtől, nem szeretném, ha úgy járnék mint a pitemmel. Én sem vagyok gazdag, sőt, hol van munkám, hol nincs. De már több mint fél éve gyűjtök a kutyusra. Szóval nálam bejött, hogy a tenyésztőtől kaptam egy jó kutyát, a szaporítótól meg, háát... Jó kutya volt, csak beteg! :(

2010. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok! :) Van neked még egy ötletem, fogadj örökbe, igaz, hogy nem fajtatiszta és nem is kölyök, de szép és attól még lehet szeretni, hogy nem fajtatiszta. Keresek neked egy párat:

[link] (Botondra gondoltam)

Talán ez a legjobb:

[link]

2010. okt. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

én pici kutyát akarok

azért kösz a válaszokat

2010. okt. 7. 17:15
 19/29 A kérdező kommentje:

bár ha jobban belegondolok...

akkor ha egy ilyen nagy kutyát fogadnék örökbe, akkor hogy mehetnék csak úgy oda hozzá, hogy ne harapjon meg?

vagy hogy símogathatnám, hogy hozhatnám el kocsival, ha attól félek, hogy megharap? nem kell idegbetegnek lennie, elég ha csak nem tetszek a kutyának, és máris harap

én ettől félek igazán ilyen nagy kutyánál, ezért is akarok kicsit

2010. okt. 7. 17:16
 20/29 A kérdező kommentje:
vagy van ezzellen a menhelyen kitalált akármilyen megoldás?
2010. okt. 7. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!