Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatnátok, ha ilyen állapot...

Elaltatnátok, ha ilyen állapotban lenne a 14 éves kutyátok?

Figyelt kérdés

Kistestű keverék kutya. Mindig is kuszák voltak a fogai, az elmúlt évben viszont borzalmasan elromlottak (fogkő). Nem lehetett a kutya mellett megmaradni a bűztől. Nyilván elvittük dokihoz, lézeresen már nem lehetett volna leszedni csak műtéttel, de ő azt mondta a véreredményei alapján nem biztos, hogy túlélné a műtét közbeni altatást, ezért csak legvégső esetben műtené meg (ha már nagyon nyáladzik és nem eszik).


Ez még csak az egyik probléma.


A másik, hogy egyfolytában remeg, néha rájön hogy tikkel a szeme, rázkódik a feje, ilyenkor el is esik. Látszik, hogy nem tud nyugodtan aludni (én szerintem fájdalmai vannak a foga miatt). Borzalmas nézni ahogy vergődik néha, nem tudja hova rakja a fejét, csak rázkódik a feje, fel-fel ébred és csak néz.

Sokszor csak úgy elindul valamerre, megáll, és nézi a falat percekig. De indokolatlan helyeken, néha mintha nem tudná hol van. Szólunk hozzá és nem reagál.

Sokszor beszürkül a szeme, nekimegy dolgoknak, sétáltatni már nem is tudom mert megijed egy bokortól, megáll egy oszlop mellett, morog rá. Meg igazából már ereje sincs nagyon sétálni, nagyon sokszor imbolyog, elveszti az egyensúlyát és elesik. Kakilás közben is néha elesik, sőt látszik néha ahhoz is gyenge hogy azt kinyomja.


És ami a legaggasztóbb, bár eszik jól, de elég sokszor szokott mostanában hányni. De mikor még nem evett semmit, akkor is (gyomorsav vagy valami sárgás folyadékot). Vagy ha csak vizet ivott, a vizet is kihányja. És ilyenkor rájön megint az a remegős, tikkelős "roham", eldől oldalra, és folyik ki a szájából a hányás. Elég sokszor került már eszméletlen állapotba ilyenkor, de hálistennek mindig észrevettük és megfordítottuk, megráztuk, mire felkelt. Rettegünk, hogy egyszer akkor történik meg ha nem vagyunk otthon. Nem epilepsziás roham mert ilyenkor nem rángatózik, inkább csak lassan kapálózik a mellső lábaival. Az orvos erre nem igazán tudott mondani semmit, epilepszia elleni gyógyszert írt fel, de azt mondta várható hogy belassul tőle. Nem adtuk még be neki, mert így is nagyon gyenge, alig mozog, félünk, hogy csak rosszabb lesz.


Nehéz így leírni, de napról napra látszódik, hogy nagyon nincs jól. Főleg ez a folyamatos remegés, néha nyöszörög. Régen egy nagyon aktív, jókedvű (kicsit mérges is) kiskutya volt. Én már szerintem 1 éve nem hallottam ugatni, nem láttam hogy csóválná a farkát...

Nagyon elgondolkodtunk rajta, hogy lehet már megváltás lenne neki az elaltatás. De mondanom sem kell mennyire nehéz egy ilyen döntést meghozni, mikor az orvosnak sincs ötlete mivel lehetne őt segíteni, annyit mond, "öregség". Számomra ez egyenlő azzal, hogy ennél jobb már nem lesz csak rosszabb, és szívszaggató így látni ezt a kiskutyát :(

Vitamint kap egyébként, változatos az étrendje, sokat iszik, sokat szeretgetjük, tisztán van tartva melegben, nem tudom mit csináljunk...


2023. febr. 20. 09:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%
Az nekem is egyből szemet szúrt, hogy a fogaival miért kellett idáig jutni... De gondolom ebben a kérdező és érzi a felelősségét, kár is piszkálni vele, van most elég baja.
2023. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
31%
És miből gondolod hogy érzi: Most se segíteni akar a kutyáján: a fogai miatti bűz volt az első amit felhozott, csak utána az egyéb egészségügyi gondot. Nem segíteni akar, hanem önigazolást keres hogy megölje a kutyáját, mert zavarja a szaga.
2023. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem hagynám szenvedni, minél hamarabb elaltattatnám szegény jószágot.
2023. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Senkit nem pontoztam le.


#12

Mi az hogy igazolást keresek h megöljem a kutyámat?... Nem vagyok erőszakos ember de most úgy kb addig vernélek amíg mozogsz...


Örökbe fogadtuk a kutyát, nem kicsi korától van nálunk. Egy keverék kutyáról beszélünk, akinek a teljes alsó fogsora kint volt, girbe-görbe volt az egész. Mikor elkezdett sárgulni ilyen fogtisztító rudakat vettünk neki. Elöl úgy láttuk az rendben tartja. Mikor elkezdett nagyon büdös lenni a szája, akkor vittük lézeres fogkő leszedésre. Itt már idős volt eleve. Nem vállalták, mint kiderült már annyira erős volt a fogkő. Ekkor vittük állatorvoshoz, ő küldte vizsgálatokra, hogy egyáltalán mennyire lehetne őt altatni. Majd azt mondta egyelőre hagyjuk, mert neki nem tetszenek az eredmények. Nagyon hirtelen romolhatott el szegénynek, abban hibáztunk viszont, hogy elvileg változtatni kellett volna az étrendjén, amikor elkezdett romlani, azzal mérsékelni lehetett volna. Nos ezt mi utólag tudtuk meg. Nagyon sok foga ki is esett már. De itt nem a teljes életéről beszélünk, csak az elmúlt másfél évről a 14-ből. Mindig a lehető legtöbbet tettünk érte, a család szeme fénye volt és még mindig az!

2023. febr. 20. 13:26
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, ne magyarázkodj, az a hozzászóló úgy gusztustalan, ahogy van. Már a kérdésed alatti leírásodból is egyértelmű, hogy szeretitek és családtag, és hogy a legkevésbé sem akarjátok elveszíteni, de azt sem, hogy szenvedésben élje a mindennapjait. Ilyen rosszindulatú, fröcsögő hozzászóló minden kérdés alatt akad, nem kell nekik magyarázkodni.
2023. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%
Igen, az ilyen rosszindulatúakat egyszerűen csak le kéne pontozni és ignorálni. Mert ha nem állunk le velük vitatkozni, akkor már nekik sem lesz érdemes kötözködni.
2023. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos, igen, elaltatnám.

Az idióta barmokkal meg ne foglalkozz. Hülyék, és kész.

2023. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

Ad.1 Idióta barmok, én ne haragudjatok, akármennyire családtag, azt sem értettem, amikor egy ismerős a 12 éves kutya rákműtétjére kifizetett több százezer forintot, csak hogy a kutya még két évet éljen SZENVEDVE. Kérdező, ne hallgass rájuk.

Ad2. Még ha el is cseszett volna bármit a kérdező, az amúgy min változtat? Felér az állatkínzással, ha ezt a kutyát még ide-oda vonszolják, kezeltetik. Akár történt-e hiba, akár nem, a kérdésre nem válasz az, hogy nekiestek a kérdezőnek úgy, hogy kevesebb fogalmatok van a helyzetről, mint neki...

2023. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%
Én is kifizettem volna azt a műtétet, mert gondolom azt nem lehetett tudni, hogy szenvedni fog e vagy sem utána.
2023. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%
Én ezt már nem nevezem minőségi életnek, így is egy eleve problémásabb csomaggal került hozzátok, mentett kutya rossz fogazattal, ez szép életkor neki, de ne húzzátok a szenvedését. Nehéz meghozni a döntést, beszéld meg ezt az állatorvossal.
2023. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!