Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Volt már problémánk a kiszökéssel, ami azért van mert nem viszük eleget sétálni. Kinti kutya. Eddig mindig kocsival elvittük az erdőbe és ott sétálunk vele. Ha van rajta nyakörv és meglátja a kocsit tudja hogy megyünk sétálni. Ezt azért csináljuk hogy nehogy az ajtón vagy a kerítésen kimenjen. Az lenne a kérdésem hogyha az ajtón keresztül vinnénk meg lehet tanítani hogy csak akkor menjen ki ha lehet? Illetve akkor nem fog elszökni arra amerre mentünk? Lehet fura kérdések de szeretnénk megoldani a problémát( új kerítés is lesz) azzal hogy visszük sétálni, csak azért kocsival elég sok idő.

2023. febr. 25. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Igen, meg lehet oldani, ezt úgy hívják, hogy kapuszabály. Tudatosabb gazdák már az első 1-2 hétben felépítik ezt. Az egyik legalapvetőbb szabály.


Ha nem tudod megtanítani ezt sem, akkor keress fel sürgősen kutyaiskolát.

De eddig miért hagytad szökni? Miért nem oldottad meg ezt?

2023. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Válogass!

[link]

2023. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy nem is értem, ha a kapu csukva van hogy megy ki rajta?


Amúgy a kutyaiskolát és a napi legalább két sétát javaslom.

2023. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Jar vele egyutt futni heti 6 napot. Ugy nem fog elszokni.
2023. febr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mikor kutyám lett, mindent IS elolvastam a témával kapcsolatban, jártam vele kutyasuliba stb, fel nem fogom, hogy lehet úgy kutyát tartani, hogy az alapvető nevelést sem kapja meg, illetve sétáltatva nincs, ami alap lenne minden kutyánál.

Na mindegy, tessék felelősségteljesebbnek lenni! és a kapuszabályra keress rá neten, vagy vidd őt kutyasuliba (azt kötelezővé is kéne tenni minden kutyatartónak).

2023. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuli, kapu szabály megtanítása. Remélem azért ennyire felelős vagy hogy ezt vállalod....

De amúgy ja, miért hagytad szökni? Miért nem sétálva mentek az erdőig? Bennt felcsatolod a pórázt, és kimentek a kapun.

Kicsit értelmetlen itt a dolog.

2023. febr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát vigyétek többet sétálni!! 😂

Ha tudjátok miért szökik (kevés séta) akkor miért nem viszitek több helyre magatokkal? Vagy többet sétálni az erdőbe?

Na nem már...😂

2023. febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!