Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tehetem csillogóvá a...

Holdasi Zoltán kérdése:

Mivel tehetem csillogóvá a szőrét?

Figyelt kérdés
A foximnak szeretném ha csillogó lenne a szőre... A kutya ápolt és helyesen is van etetve és fajtiszta is, de még sem az igazi a szőre... A segítségeket előre is köszönöm
2010. okt. 5. 21:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én vagyok a nyers húsos csontot ajánló válaszoló. A 18.21-es is én voltam. ;)))

Szóval szuper, hogy ilyen érdeklődő vagy ezzel kapcsolatban. De azért azt javaslom, hogy előbb olvass róla többet, tájékozódj, hogy mit hogyan és mennyit. Aztán ha belevágsz, akkor viszont hagyd el a táp, konzerv vagy egyéb étel etetését, mert a kettő együtt nem jó.


Egyébként nagyon érdekelne, ha magyar nyelven olvastál róla, akkor melyik oldalon? Én épp egy weboldal létrehozásán dolgozom ezzel kapcsolatban, mert Mo.-on még nagyon kevesen ismerik.

2010. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 MME ***** válasza:

Áh, mindegy. Az intelmek nem véletlenül vannak, de nincs kedvem mindenkit győzködni. Kutyáim, macskáim mindenféle nyers tojástól súlyos hasmenést kaptak, tehát, de igenis, létezik ilyen. Amúgy a szőrt tápláló anyagok a tojásban elsősorban az aminosavak, messze ezek után van a többi, és azok nem bomlanak el, hanem még emészthetőbb formába kerülnek. Egyáltalán nem a vitaminok miatt értékes annyira a tojás, arra ott van egy csomó más étel (pl. sörélesztő, bár ebben is nagy szerepük van az ilyen fehérjéknek), hanem a már említett tápanyagcsoport miatt, aminek páratlan forrása.


Azért, mert az esetek például 70%-ában nem volt valamiből gond, nem jelenti, hogy intelem nélkül mindenkinek ajánlható. Mindent ki kell tapasztalni.

Az emberi emésztőszervrendszer pedig nem összehasonlítható ilyen szinten a kutyáéval.

Kutya és farkas között is vannak különbségek, kevés fajta ellenáll már bárminek is... (pesszimista túlzással értendő). A farkasok nincsenek féreghajtva, oltva, nem kapnak antibiotikum-kúrákat minden fertőzésnél, és még sorolhatnám. Mégis jól elélnek. Mert erősek, működik a természetes kiválasztódás. Ellenben... a mai kutyák ételallergiákkal küszködnek, nem képesek védekezni annyi kórokozó fertőzőképességével szemben, az immunrendszerük pocsék elődeikhez képest, mert mi mindent elintézünk helyettük, nekik nem kell önerőből úgy megküzdeni a betegségekkel és egyéb nyavalyákkal, ezért a szervezetük érzékenyebb, "finomabb" (tisztelet a fogyatkozó kivételnek). A kutyák már nem szelektálódnak immunrendszer szerint, más szempontok a fontosabbak a tenyésztésben. Úgyhogy több a rizikó náluk, mint pl. néhány száz évvel ezelőtt.

És ez tovább fog romlani.


Az olajokról még nem hallottam. Érdekesek ezek a kísérletek és megfigyelések, mert az én kutyáim pedig pont erre reagálnak nagyon jól :D Halolajat csak ritkán kapnak, mert nem kevés pénz, de növényi olajokat mindennap 3-4 evőkanállal, és mégis szépen szedik fel a grammokat magukra télire, és a szőrük állaga is sokkal jobb, amióta kiegészítve kapják a tápot, hasmenésük egyik fajtától sincs :D Szóval egyértelműen megemésztik. Persze lehet, hogy a kísérlettel volt gond, mert ez is olyan bizonytalan területe az élettannak, hogy kár véresen komolyan elhinni minden új tudományos tételt. A való élet felülírja.

Ezért kellene mindennel óvatosan bánni, mert ma már kiszámíthatatlan a kutyák immunrendszere.

2010. okt. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Na szép napot:D Köszönök minden jellegű választ, de mivel sok volt az ellentmondás (köztetek), így nem tudtam eldönteni hogy mit csináljak, ezért elmentem egy állat orvoshoz illetve egy kutya tenyésztőhöz! És azt kell mondanom mindannyian helyes tanácsokat adtatok pici eltérésekkel! Tehát amit mind a két szakértő is mondott nekem az ez volt: A kutyának szüksége van fehérjére (a legjobb a tojás és az olajos hal, persze mértékkel, mert betegséget okozhatnak), e mellett nem lehet elhanyagolnom a többi tápanyagot sem, ha mindenből arányosan kap a kutyám (életkorára, fajtájára tekintettel), akkor nem csak hogy a szőre szép lesz, de erős és egészséges kutya is! Gondoltam le írom hogy mit mondtak, persze szerintem az én tudásom még közel sem jár a tietekhez, de nagyon sokat olvasok a nevelésükről és táplálásukról is... (az egyik válasz adónak pedig, aki kérdezte hogy milyen oldalakon nézelődtem, neki üzenem: Sajnos magyar web oldalakat még nem is nagyon találtam, eddig a 95% a mind külföldi...)


Köszönöm a válaszokat megint csak:D Várom további tanács adásaitokat, tippeket szívesen fogadok:) Szevasztok

2010. okt. 8. 12:38
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

10-06 18:21-nak

Az, hogy te mit ettél meg mit esznek a sportolók, annak mit köze van a kutyák táplálásához? Amit az ember eszik,az nem feltélten jó a kutyáknak! Főleg a cukor.. az nekik a halál.

Kérdező: hallgass a dokira :)

2010. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Okker:);)
2010. okt. 9. 13:35
 16/18 anonim ***** válasza:

A kutyád viselkedésére, igényeire és egészségére is annyi energiát fordítasz, mint a csillogó szőrre?

Vagy a külsőség mindenek előtt...?


Egy kutya akkor ok., ha a szeme is csillog, nem csak a szőre...

2010. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Már hiányoltam hogy valaki belém kössön:D Ezért nem szeretek itt kérdéseket fel tenni, mert tuti valaki belém köt...Mert ha olyan lennék aki azért akar kutyát tenyészteni hogy pénzt keressen vagy ilyesmi akkor meg érteném... De hogy ne legyek bunkó paraszt válaszolok: Igen, mivel oda figyelek arra hogy naponta legalább 3 órát sétáltassam és labdázzak vele... Ne haragudj de a kérdésedet sértésnek veszem, mert ez a kutya a legjobb barátom, és nem azért tartom hogy dicsekedjek vele vagy felvágjak mások előtt... De remélem a válaszom ""megfelelt"" neked... (ha a kutya szőre csillog, egészséges a fogazata akkor jól van táplálva ebből következik hogy nem betegeskedik ebből az hogy játszhat ebből pedig az hogy boldog plusz rátesz az is hogy van egy szerető gazdája)
2010. okt. 13. 10:31
 18/18 anonim ***** válasza:
Jól megmondtad, helyes!:) Kár, hogy a kérdezőt nem lehet pontozni!:)
2011. jún. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!