Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én ezt túl reagálom a kutyámma...

Én ezt túl reagálom a kutyámmal kapcsolatban? valami megoldást ?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves pici keverék kutyám .

Egy kertes házban lakunk…mostanában pedig sok a szabadidőm tehát alapból is és most főleg 0-24 órában vele vagyok…velem is alszik stb.


Teljesen egészséges minden rendben van vele…de sokszor unatkozik és akkor össze rág mindent vagy rosszalkodik (ezt is abba hagyja ha játszok vele vagy simagotom)


De sokszor arra gondolok hogy lehet magányos…és szeretnék mellé egy szuka kutyát is, de mi van ha irigy lenne rá már ? Mert ha nem én anyám vagy apám ugyan úgy imádja…és múltkor amikor orvoshoz vittük úgy őrült egy másik kutyának…de csak addig amíg meg nem simogattam a másikat, utána teljesen féltékeny lett meg egyből meg akarta támadni. És amúgy még egy kutyát ugyan így felnevelni elég nagy cumi lenne, hogy az is szoba tiszta legyen stb stb és már lehet arra nem lenne elég kapacitásom.


Szerintetek el lesz így egyedül ha amúgy mindent megkap amire szüksége van…vagy mit csináljak amúgy…lehet vicces lesz de értitek nem akarom hogy ki maradjon az életéből valami, de azt meg nem szeretném hogy folyton elszökjön ha tüzel :/ mit csináljak?


Amúgy nem akarom ivartalanitani…mert mivan ha később meg biztos akarok még egyet..már cumiztam be ilyen miatt.


Köszi a válaszokat!


2023. márc. 1. 16:36
1 2
 1/19 Szirty ***** válasza:
66%

"Én ezt túl reagálom..."


Nem tudom, de a körforgalomnál rossz kijáratot választottál, az biztos... :)

2023. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Elszökjön ha tüzel? Szuka kutya nem szökdös, ha tüzel, az ivaros kanok szökdösnek.

Ha nem vagy tenyésztő, ivartalaníttasd a kutyát! Neki is jobb, nem fog feleslegesen vérezni, tüzelni, nem lehet vemhes, ha esetleg beszökik egy kan kutya, és sokkal kisebb eséllyel lesz emlődaganata, méhdaganata meg nyilván 0% eséllyel. Egy felelős gazdinál ez alap! És eszedbe ne jusson szaporítani!


Azt nem értem, hogy a második kutya miért zárja ki az ivartalanítást? Nekem egy ivartalan kan és ivartalan szuka kutyám van, imádják egymást, jó ötlet volt a második, de eszembe nem jutott volna szaporítani őket…

2023. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek előző!!!!!!
2023. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Hord sétálni, vidd rendszeresen kutyatársaságba, és akkor nagyon jó lesz neki. Ha csak az állatorvosnál lát másik kutyát, az nagyon nem jó.... Akkor fog teljes értékű boldog életet élni, ha sok másik kutyával találkozik napi szinten, nem egy kutyatárstól.


Illetve mindenképp ivartalaníttasd. Ha egyszer akarsz majd még egy kutyát, akkor majd lesz máshonnan, de ne őt ellesd. Mert egyet megtartasz az álomból, oké. Na de mi lesz a testvéreivel? Aztán nem ivartalanítják őket sem, és így lesznek végül teli a menhelyek... Kicsit tájékozódj a témában, olvass utána, hogy ez miért nagyon rossz, ezt már nálam sokan sokkal jobban és érthetőbben megfogalmazták.

2023. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Aha, tehat a kutya rosszalkodik, mikozben melletted van, de te erre simogatassal es jatekkal megjutalmazod! Oke.

Ivaros, allitasod szerint “cumiztad mar be emiatt”, jelentsen ez barmit is, de ennek ellenere meg szaporitani is akarod (?), azert nem mutteted meg?


Grat!

Konyorogve kerlek, ne legyen masodik kutyad. Inkabb a jelenlegit vidd el suliba es kezd el normalisan nevelni. Ratok fer.


Es oke, legyen ivaros, bar nem tudom ki a franc akar gennyes mehgyulladast a kutyajanak, mert minel tobbet tuzel, annal biztosabb, hogy ez kialakul, de ez mar a te dolgod, lelked rajta.

Csak ne szaporits, legalabb ennyi legyen benned.

2023. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

8as és a többiek leírtak mindent.

Ilyenkor elcsodálkozok, hogy vajon az egész világon mennyi kutya él rossz helyen, ha már ennyi ilyen gazdi+kutya kombó van itt gyk-n!?

2023. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

En nem mondanam, hogy a kerdezonel rossz helyen van a kutya, csak brutalisan nem ert hozza, szarra kenyezteti, neveles 0.

Egy kutyanak nem erre van szuksege, kellenek a keretek, szabalyok, sok-sok seta.

Viszont ezen a kerdezo meg tud valtoztatni, ha akar, talan nincs minden veszve! Es persze ne szaporitson, ez is eleg fontos.


Viszont sajnos siralmas a kutyak helyzete alapvetoen, igen. Sajnos tobb kutyat eheztetnek, tartanak lancon, szar korulmenyek kozott, 0 oltassal, orvosi segitseggel, mint akiket nem. Szoval igen, sajnos borzaszto helyzetben vannak. :(

Es emelle a menhelyek tele!

2023. márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is inkább kezdjetek el kutyás társaságba járni, illetve mozduljatok ki többet és a suli is egy szuper program.


Ha meg majd a jövőben kölyköt szeretnél, veszel egyet vagy örökbefogadsz vagy ideigleneskedsz és akkor akár mindig tudsz "babakutyázni", de elmehetsz egy menhelyre önkénteskedni is és úgy élheted ki kiskutyázási vágyad, hogy nem lesz összepisilve a szőnyeged.

2023. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen a sétával meg az a baj hogy úgy utálja a pórázt hogy egyenesen menekül tőle.:.sőt ha csak kimondom hogy menjünk sétálni már tudja mivan, és nem akar egyszerűen…de ebben látok megoldást azért köszi
2023. márc. 1. 19:08
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most nem mondod komolyan? Ugy akarsz meg egy kutyat, hogy setalni se tudtad megtanitani a jelenlegit es nem is nagyon viszed?

Na ne mar kerdezo!

Kutyasuli miert nem jatszik? Semmi baj,ha nem ertesz valamihez, tenyleg. De akkor segitseget kell kerni,nem ulni es varni a csodat.

2023. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!