Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértők, vennétek ebből az...

Hozzáértők, vennétek ebből az alomból kiskutyát?

Figyelt kérdés
A fajta jellege a kérdés szempontjából nem lényeges. Egy tenyésztőnél lefoglalóztam egy 8 hetes kiskutyát, melyet 10 hetes korában hozhattam volna el. A tenyésztő értesített, hogy az általam lefoglalt kiskutya tegnap reggelre elpusztult. A tetemet bevizsgáltatták, állatorvos szerint hirtelen szívmegállás lépett fel. Tenyésztő mondta, hogy van még egy kiskutya az alomból, aki nincs lefoglalva, vegyem meg őt. SZERINTETEK?

2023. márc. 1. 20:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
26%
Miért adta volna el? Nekünk teljesen mindegy kinek adjuk el ha normális a vevő.
2023. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Az mindegy, hogy én minek szeretném a kiskutyát. Engem az érdekelne, hogy szerintetek lehet-e az "alomnak" valami genetikai hibája, mert akkor az alom akármelyik egyedével megtörténhet ugyanez. És lehet, hogy nem most, hanem egy év múlva!
2023. márc. 1. 20:55
 13/28 anonim ***** válasza:
11%
Dehogy van ne legyél már paranoiás? Nevetséges amit művelsz!
2023. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenek történhetnek bármikor. Nálunk is hullott el kiskutya mai napig nem tudjuk mi baja volt sajnos. Többi a mai napig egyben van.
2023. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
84%

Szívmegallas bármilyen tenyésztőnel előfordulhat bármilyen kutyánál.



Kutyás körben mozgok. Egy olyan 3 éves kutyának állt meg a szíve akinek a felmenői között nem volt ilyen és mindegyik 12+ életkort megélte.


Szóval ez sajnos annyira kiszámíthatatlan.


Azért sajnos tenyésztők sem tudnak szűrni mindenre.


Szívmegallasra és fejlődési rendellenességre nincs szűrés.


Kérdezz utána,hogy előfordult e már a tenyésztése soran ilyen. Nyilván ha azt mondja több eset volt akkor felejtős.


Vannak tenyésztő barátaim.

Az egyiknek dp mentesek a kutyái,felmenok is mentesek mindenki. Mégis évek alatt mentes kutyáknak is született diszplazias kolyke.


Van amikor a genetika ellen nem lehet mit tenni.

2023. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
91%

FCI-n leellenőrizhető a kennelnév:

[link]


Aki itt nincs fent, azzal nem érdemes foglalkozni.

2023. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
38%
Elég gyakran előfordul tulajdonképpen ez a tiszta vérü fajtenyészet velejárója
2023. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
6%
Menhelyről hoznál inkább. Pfujjj szégyeld magad!😔
2023. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#13.

"Nevetséges amit művelsz!"

A kiskutyát ajándékul venném életem egyik legfontosabb emberének, tehát a "legjobbat, legszebbet" szeretném adni.

Akit kiválasztottam, elpusztult. Nem hisztériázok, csak "jót" szeretnék venni, ez nagy baj?

Azért fordultam hozzátok, mert jómagam is GYIK felhasználó vagyok, elég hosszú ideje. Ebben a kategóriában nem vagyok, nem voltam aktív, mint írtam laikus vagyok. Az általam látogatott kategóriákban pedig úgy tapasztaltam, hogy a válaszadók többsége segítőszándékú, és legnagyobb része hozzáértő.

Mindenki válaszát nagyon köszönöm, a többség meggyőzött!

2023. márc. 1. 21:32
 20/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem venném meg ezek után.A rokonommal is hasonló dolog történt.Lefoglalta a kutyát majd felhívta a tenyésztő,hogy inkább másik kutyát válasszon az alomból,mert az sokkal szebb és jobb csak azért,mert a rokonom által lefoglalt kutya másnak is kellett aki többet fizetett volna érte.Természetesen nem tágított a kutyától és megszerezte a családtagom.Miután megszerezte a kutyát a tenyésztő elkezdte,hogy a másik kutya nem is olyan jó stb.Lehet azért nincsen már meg a kutya,mert eladta másnak.
2023. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!