Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkölcsileg miért pozitívabb...

Erkölcsileg miért pozitívabb tenyésztőtől kutyát venni, mint kapni a szomszéd kutyájának almából?

Figyelt kérdés

Számomra sokkal borzasztóbb, ha valaki üzleti célokra használja a kutyája testét. Gyakorlatilag az a kutya nem más csak egy haszonállat, akinek addig van értéke, amíg fial és pénzt termel. (Képzeljük el ezt mondjuk egy ember esetében.)

Míg a szomszéd kutyája természetes ösztöneit követve párosodik és fial. (Ezt is képzeljük el ember esetén). Mivel a szomszéd ingyen adja, nem érdeke a fialtatás, csak a természet végzi a dolgát.


2023. márc. 3. 11:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:
15%

A tenyésztőknek anyagi érdekük, hogy minél inkább magukhoz csábítsák a vevőt és olyan közhangulatot keltsenek, hogy bűnösnek érezd magad ha nem tőlük veszel.


A privát véleményem, hogy egy menhelyről elhozott árokparti keverék kutyával jobban jársz. Nem egy beltenyésztett génkészletű jószágot fogsz kapni, hanem legtöbb esetben egy ellenállóbb, okosabb, szerethetőbb jószágot.


De mindenkinek saját döntése, hogy a pedigrével való dicsekvés vagy más egyéb sznobizmus / divat miatt vesz kutyát, vagy csak egy társ kell neki.

2023. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom, hogy ti láttatok-e már szegény tenyésztőt. Nehogy már kitaláljátok, hogy akkora költség 1 hónapig minőségi táppal etetni pár kölyköt. Megeszik 60 grammot egy nap egy kölyök. Mi számít minőségi tápnak? Ami rohadt drága? Vagy elolvassuk az összetételét és elhisszük? Vagy laboratóriumi körülmények között bevizsgáltatjuk? Mit tesz a híres tenyésztő, hogy 5-600.000 Ft-ot elkér egy kutyáért, akire éveket kell várni? Honnan tudni, hogy nem hamis a törzskönyv? 2 fajtatiszta yorkim volt TENYÉSZTŐTŐL 6 km-es névvel, egyik 4 évesen, másik 6 évesen pusztult el gyomorvérzésben. Nem egy alombol voltak. Minőségi tápot kaptak, nagyon figyeltem rájuk, ivartalanítási kötelezettséggel hozhattuk el. A szerződésben volt, hogy rendszeresen látogatni fogja a tenyésztő, és ha valamit nem talál rendben, akkor visszaveszi. Egyik sem keresett meg egyszer sem. Amikor panaszt tettem, hogy elpusztult a kutya, kb azt is letagadta, hogy onnan van. Most egy fajtajellegű keverék kutyám van szaporítótól. Havonta felhív és kér képeket, hogy hogy van a kutya. Ez sokkal emberségesebb, mint egy életunt tenyésztő. A szaporító kutyái nem satnya, cirkuszi bábok, hanem rendes kutyák. Évente elmegyünk legalább 1 versenyre, hogy megnézzük a copfos "hajú", idétlenre nyírt kutyákat. Na, ez az állatkínzás. Több napig mutogatni, nem mozdulhat meg a kutya, 1x1 m-es kennelben szenved. Remélem, hogy egyszer valaki figyelembe veszi ezeket a szerencsétlen állatokat és betiltja ezeket a versenyeket.
2023. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/103 anonim ***** válasza:
92%

35: hát attól, hogy sok ember nem eszik annyiért (ami egy sajnálatos dolog), a mai árak mellett ez még több is…


Egy havi táp vagy nyersetetés simán kijön 40-50 ezerre közepes testű kutyáknál. Plusz a táplálék kiegészítők, vitaminok - 10-es. Nexgard 5000 (vagy több). Suli/edzések nekünk havi 40 ezer/kutya.


Ott tartunk, hogy 100 korul jövök ki.


Sajnálatos, hogy a társadalmunk olyan lecsúszott, hogy sok embernek nem telik ennyi ételre. De ez nem vonja azt maga után, hogy a kutyát kellene nem méltó módon tartani vagy pedig cáfolni kéne (igaztalanul), hogy a kutyatartás igenis drága mulatság.


A kommented egy jó vicc csak, úgy ahogy te magad is. :)

2023. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
10%
#42 Mondjuk ha a kölyköt táppal etetnéd, te se menjél tenyésztőnek.
2023. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 anonim ***** válasza:
100%
#42 Ami kiállításról te beszélsz, az tényleg embertelen, szerencse, hogy nem minden ilyen. Az tény, hogy a kiállítás szépségverseny, de ténylegesen munkavonalas kutyák is elő szoktak fordulni, ez már gazdafüggő. Röhöghetsz a copfos, idétlenre nyírt kutyákon, ha annyira viccesnek tartod, nem értem, miért volt neked is yorkie-d. Szerintem is idétlen, nem is tartanék yorkie-t, tartsa az, akinek tetszik. Te idétlennek tartod, mégis tartod, na, ebben viszont nem találom az értelmet.
2023. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/103 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk nem a 42-es vagyok, de mégis mit szeretnél adni ankölyöknek hozzátápláláshoz? Alapvetően LEHET adni 0. hozzátáplálási naptól pépes nyerset vagy beáztatott starter tápot. Mit kéne szted adni? Egy fél disznót kapásból, a 4 hetes kölyköknek, mikor kezdődik a hozzátáplálás? 😂😂😂😂 szapi vagy te is mi? Szárazkenyér és társai megteszi, nem? :D
2023. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 anonim ***** válasza:
16%
42-es vagyok. Nem is lennék soha tenyésztő, mert az állatkínzás. Mindkét TK-s kutyát kezdő tápcsomaggal vettem. Akkor szerinted mit ettek, ha nem tápot? Kaviárt, lazacot és fogtak maguknak egy szigorúan biofüvet legelő bárányt? Ne legyél már ennyire naív kedves #44-es.
2023. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 anonim ***** válasza:
15%
#46 Mégis mit? Puhára főzött rizs. Puhára főzött csirkehús. Külön főzünk a kölyökkutyára.
2023. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 anonim ***** válasza:
91%
48-de szép is, mikor a szapi a hiánybetegségeket 0. naptól belerakja a kölykökbe, mert hülye utánanézni és spúr megfelelő táplálékot venni/adni. Szánalmas…
2023. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/103 anonim ***** válasza:
12%
Amikor a szaporítóról (inkább úgy hívnám, hogy tisztességes 2 gyerekes családtól) vásárolt kutyánkat vittük oltásra, akkor az állatorvos azt mondta, hogy soha nem látott még ilyen szép színezetű és formájú fajtatiszta kutyát, mint a mi kis keverékünk (ami ugye azért keverék, mert nincs törzskönyve). Remélem, hogy tovább fog élni, mint a TK-s kutyáim. Hozzáteszem, hogy simán megtehettük volna, hogy újra TK-s kutyát vegyünk, mert nem vagyunk éppen szegények. Ne általánosítsunk, hogy minden szaporító igénytelen és minden tenyésztő maga az Isten. Sajnos mindkettő esetben vannak kivételek. Ami engem a legjobban elborzaszt, hogy a tenyésztők adnak egy új kiskutyát, ha az előzővel gáz van. Én imádom a kutyám, nem adnám oda semmi pénzért senkinek. Hogy gondolják, hogy kárpótol egy új kutya? A gyerekem sem váltottam le egy másikra, amikor megtudtam, hogy szemüveg kell neki.
2023. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!