Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkölcsileg miért pozitívabb...

Erkölcsileg miért pozitívabb tenyésztőtől kutyát venni, mint kapni a szomszéd kutyájának almából?

Figyelt kérdés

Számomra sokkal borzasztóbb, ha valaki üzleti célokra használja a kutyája testét. Gyakorlatilag az a kutya nem más csak egy haszonállat, akinek addig van értéke, amíg fial és pénzt termel. (Képzeljük el ezt mondjuk egy ember esetében.)

Míg a szomszéd kutyája természetes ösztöneit követve párosodik és fial. (Ezt is képzeljük el ember esetén). Mivel a szomszéd ingyen adja, nem érdeke a fialtatás, csak a természet végzi a dolgát.


2023. márc. 3. 11:05
 61/103 anonim ***** válasza:
96%
A fajtamentőnél fajtajellegű keverékek vannak. Nem tk-s kutyák.
2023. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/103 anonim ***** válasza:
22%
Ja, hogy te is egy mocskos szaporító vagy. Nem csoda, hogy támogatod a magadfajta többi putris senkiházi aljadékot. Ezek után nincs is miről beszélni.
2023. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/103 anonim ***** válasza:
97%

Itt a baj az hogy a felelőtlen állattartó hagyja össze-vissza elleni az állatait, amikor így is több kutya van mint ahány otthon és korcsokra nincs szükség.


Azzal hogy elfogadod a kiskutyát nincs baj.

2023. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/103 anonim ***** válasza:
14%
#58 Te egy ritka unintelligens véglény vagy.
2023. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/103 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szaporító, mert nekem nincs kutyám . A szüleimnek volt, amikor gyerek voltam. Én különösebben nem szeretem őket.

A szüleim sem voltak szaporítók, ugyanis nem szaporítottak. A kutya szaporodott magának, ugyanis mindenkinek odatartotta magát. Nekünk ez nyűg volt, nem öröm. Később ezért nem volt több szuka kutyájuk

2023. márc. 3. 18:53
 66/103 anonim ***** válasza:
81%

Még véletlenül se kutottak el addig, hogy ivartalanítsák. Hagyták elleni. Tehát szaporítók.


64-es: de legalább nem szaporíto, se nem azoknak a csicskája, mint pl te. :)

2023. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/103 anonim ***** válasza:
96%
Mert a tenyésztő tudatosan választja ki a kant, és figyelt körülmények között történik a fedeztetés. Ellenben a szomszéd szukájához beszökött kanokkal.
2023. márc. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/103 A kérdező kommentje:
Hát véletlenül nehéz odáig eljutni. Mint írtam, nem jártunk állatorvoshoz, saját maguk meg nem nagyon tudták volna ivartalanítani. A környéken mindenkinek volt kutyája, de senkié nem volt ivartalanítva. Jobbára, aki tudott, az kan kutyát tartott. (A lányok nem is kellettek senkinek, azoknak mi is nehezebben találtunk gazdát.) Akkoriban senkit nem ismertem, aki ivartalaníttatott volna. Főleg mivel mindig akadt gazdája a kiskutyáknak.
2023. márc. 3. 19:51
 69/103 A kérdező kommentje:

De akkor pont a tenyésztő szaporÍT, míg a megesett kutyák szaporODNAK. Hiszen a tenyésztő az, aki szándékosan odavisz egy kan kutyát, hogy meghágja a szukát és szaporodjon.

Nem érezni a különbséget?

Tök más, hogy anyám odahoz nekem egy férfit, hogy nesze kislányom, most dugnod kell vele és szüld meg a gyerekét, mert szerintem szép gyereketek lenne.

És megint más hogy gyereket akarok és egy szintén gyereket akaró férfitől teherbe esek, mert én így akarom.

2023. márc. 3. 19:56
 70/103 anonim ***** válasza:
96%
Nem érted. De mindegy. A kettő teljesen más. De nem úgy ahogy te azt gondolod.
2023. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!