Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkölcsileg miért pozitívabb...

Erkölcsileg miért pozitívabb tenyésztőtől kutyát venni, mint kapni a szomszéd kutyájának almából?

Figyelt kérdés

Számomra sokkal borzasztóbb, ha valaki üzleti célokra használja a kutyája testét. Gyakorlatilag az a kutya nem más csak egy haszonállat, akinek addig van értéke, amíg fial és pénzt termel. (Képzeljük el ezt mondjuk egy ember esetében.)

Míg a szomszéd kutyája természetes ösztöneit követve párosodik és fial. (Ezt is képzeljük el ember esetén). Mivel a szomszéd ingyen adja, nem érdeke a fialtatás, csak a természet végzi a dolgát.


2023. márc. 3. 11:05
 81/103 anonim ***** válasza:
77%

Persze, egy "kerti ugatósnál" kevésbé látszanak a problémák, azért tud viselkedni, mert fél a következményektől, illetve megszokta, hogy vele nem nagyon kontaktálnak, ha meg rosszat csinál, jön a rúgás, pofon, üvöltés. Pont mint régen a gyerekek, végig lehetett vonulni velük a piacon, anélkül, hogy hisztit csaptak volna, fogták az anyjuk szoknyáját és kussba voltak, belül meg rettegtek. A dp is kevésbé jön ki, mivel semmi terhelést nem kap, ha meg mégis fájna, majd kevésbé gyorsan rohan a kerítéshez üvölteni a kutya, a gazda meg ráfogja, hogy öregszik/már nem olyan kajla kölyök.


A kutyának szerintem akkor van értelme, ha használod is valamire, minimum a sétapartnered. Akik valóban beengedik az életükbe a kutyát és kimutatják feléjük a szeretetüket, nyilván többet/nagyobb eséllyel fogják látni rombolni az ebet, mert az már felszabadultabb lesz és sokkal nehezebb erőszak nélkül rávenni egy kutyát a helyes viselkedésre, de a végeredményért szerintem megéri. Mikor meg elkezdesz sportolni vele, nagyobb terhelést kap és jobban ki fog bukni az esetleges mozgásszervi megbetegedés.

2023. márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom #81. Hogy írhatsz le ilyeneket? Van gyereked vagy kutyád egyáltalán? Ekkora prosztó emberrel még nem találkoztam, mint te. Mi az, hogy verve van az a gyerek, aki tud viselkedni? Mire kéne használni egy kutyát pl lakásban? Segítsen főzni vagy rendet rakni? Sétapartner? Oké, hogy jön velünk, de ezt így hívják úri körökben? Milyen sportra gondolsz? Elviszed crossfit edzésre a panelkutyád? Vagy mit kéne tennie, hogy elfogadd családtagként szegény kutyát?
2023. márc. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 anonim ***** válasza:
88%

Agility, canicross, bikejöring, teljesítménytúra, puller, hoopers, dogdancing, stb.


Most ennyi kutyás sport jutott az eszembe.

2023. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves "intelligens" ugyanakkor tapló barátom (bár nálam az intelligens és a tapló kizárja egymást), hogy ismeretlenül sértegeted a szüleimet. A tiédről is van véleményem, amiért egy ilyen binkót neveltek, de bennem.van annyi, hogy nem írom le. Köszönik ők is, bőven több van nekik 8 általánosnál. Csak éppen nem költenek a kutyára többet, mint muszáj. Náluk a kutya nem kisgyerek, nem családtag, hanem háziállat. Nem alszanak vele, nem engedik a házba és nem szaladgálnak vele orvoshoz, ha nem tud fingani. Ismétlem, mert a magas intelligenciád mellett, úgy tűnik funkcionális analfabéta vagy, hogy mindig találtak gazdát az összes kutyának, így igazából semmilyen problémát nem okozott az az élete során talán 4 -5 fialás.
2023. márc. 4. 10:51
 85/103 A kérdező kommentje:
Mire lennék irigy? Nincs kutyám, nem akarok tenyészteni, a kutyákat sem szeretem.
2023. márc. 4. 10:53
 86/103 A kérdező kommentje:

Az én szememben a kutya haszna, hogy ne engedjen be idegeneket, ezáltal védi a portát.

Kizárt, hogy annak idején azért háziasították, hogy lehessen vele dogdancingre járni vagy mert anélkül nem tudott volna az ember sétálni.

2023. márc. 4. 10:56
 87/103 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, annak idejéna. Földesúr is megb.ta az éppen férjhez adott kislányt az első éjszaka jogán.


Annak idején bementek a házadba és elvágták a torkod, büntetlenül a haramiák.


Na, ha se nem szereted a kutyát se nem éri t, akkor miért tetted fel a kérdést? Csak érdekel… és még te nevezel másokat funkcionális analfabétának…

2023. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 A kérdező kommentje:

Csillagász sem vagyok, meg csillag sem, attól még lehetnek kérdéseim a világegyetemről.

Egyébként a kérdésem etikai volt, kedves funkcionális analfabéta. Egy téma erkölcsi megítélése. És nem kutyatartási szakkérdés. De örülök, hogy már a kérdést sem sikerült értelmezni és a tufa agyad kisült azon a ponton, hogy "fúúúj, szaporító, rossz, rossz"

2023. márc. 4. 11:59
 89/103 anonim ***** válasza:
79%
Elmondtuk, de nem fogok fel. Hajtod a magadét. Arrogáns vagy és buta. Szégyen…
2023. márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 A kérdező kommentje:
Én vagyok a buta és nem az, aki a kérdést sem érti
2023. márc. 4. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!