Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkölcsileg miért pozitívabb...

Erkölcsileg miért pozitívabb tenyésztőtől kutyát venni, mint kapni a szomszéd kutyájának almából?

Figyelt kérdés

Számomra sokkal borzasztóbb, ha valaki üzleti célokra használja a kutyája testét. Gyakorlatilag az a kutya nem más csak egy haszonállat, akinek addig van értéke, amíg fial és pénzt termel. (Képzeljük el ezt mondjuk egy ember esetében.)

Míg a szomszéd kutyája természetes ösztöneit követve párosodik és fial. (Ezt is képzeljük el ember esetén). Mivel a szomszéd ingyen adja, nem érdeke a fialtatás, csak a természet végzi a dolgát.


2023. márc. 3. 11:05
 51/103 anonim ***** válasza:
96%
Ez a k*rva nagy baj a világgal (az egyik), hogy hiába a sokmillió kutatás, hiába az emberek akik minden pénzüket és idejüket feláldozva próbálnak változtatni, hiába a rengeteg kóbor állat, minden hiábavaló, mert ez a kib*szott begyöpösödött réteg úgy gondolkodik, hogy "há ha az én gyerekkoromba evvót, akkó ez a jó, mindenki más meg hülye."
2023. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/103 anonim ***** válasza:
89%

50: teljesen indifferens hogy hány gyerekük van


Eleve nem lehetnek tisztességesek, ha keverék kutyák szaporításából, kihasználásaból élnek


En is kívánom h éljen egészségesen, ne kelljen mondjuk dp műtétet csináltatnod (mert ugye a végtelenül tisztességes család nem szüret genetikai betegségekre mert minek, biztos két gyerek után röntgenszemük lett), vagy nem lesz patellaficamos, ami szintén genetikai, és reménykedjünk, hogy apu-anyu nem tesók (mert ugye tk hiányában ezt se tudjuk)….


Tudod a dupla-merle is a legtöbb laikusnak szép, nagy kár, higy genetikai zsákutca, es szigoruan tilos. De a magadfajta buták megveszik, a szapik meg gyártják nektek, mert milyen szép a szinezete… patellát nézett ez a nagy komoly szakember orvosotok? Gerincet? Szemet? Csípőt/könyököt/vállat? Vagy rápillantott legalább a szögellésekre? Vagy csak a csecse színét dicsérgette az ostoba kis gazdiknak, hogy továbbra is hozzá vigyétek az aranybánya szapis fifit? Gondolkodj kicsit… nah… ;)


Annyira gáz, hogy tenyleg velekednek meg ennyire nagyon butan emberek mnapsag, mikor sok informacio elerheto a felelos kutyatartasrol…

2023. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/103 anonim ***** válasza:
0%
#49 Milyen 0. naptól? Azt vágod, hogy az elején még szopik is, utána pedig jár hozzá belsőség stb? Érdekes, hogy ki tudjátok forgatni azt, hogy szerintem nem 60g száraztáppal kéne kiszúrni a kölyökkutya szemét.
2023. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/103 anonim ***** válasza:
96%
#50 Ezt úgy hívják manipuláció, alapvető technika, hogy dícsérnek, hogy szimpátiát keltsenek benned és elérjék, hogy máskor is oda akarj menni. Ennek semmi köze a kutyád külsejéhez, egyszerű üzleti fogás. És amíg vannak olyanok, akiket ilyen egyszerűen meg lehet vezetni, nem is fognak ezek a technikák kihalni.
2023. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/103 anonim ***** válasza:
27%

53-as: na te nem csak mocsok szapi vagy, de még olvasni se tudsz. 0. Naptól a hozzátáplálásban, tehát 4 hetes kortol. Mint mar irtam, remelem most el tudod olvasni: a nyersesek pépes nyerset adnak, a táposok beáztatott tápot.


Tudom, hogy szapiknak fura, de nálunk 8 hetes korig az anyjukkal vannak a kölykök vegig, szoptatja oket es egyre nagyobb aranyban taplaljuk hozza oket, egyre tobbszor.


Mondjuk neked hiaba mondom, te 5-6 hetesen ugyis eladod occojer a “fajtiszta” kolykoket. Hulye is vagy meg meg okoskodsz is 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2023. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/103 anonim ***** válasza:
79%
#55 Mondjuk nem tudom, hogy vagyok szapi, amikor egyetlen ivartalan kutyám van.
2023. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/103 anonim ***** válasza:
76%
És 8 hetes volt amikor elkezdtem főzni rá, addig azt csinált vele a tenyésztő, amit jónak látott. Csak mondta, hogy ő is főzött rá, és javasolt ételeket az első időszakra.
2023. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/103 anonim ***** válasza:
70%
Akkor mit dumálsz bele? Nem világos mi az a hozzátáplálás? Nem mondta a szapi? (Nem tenyésztő :) )
2023. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/103 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, nem az a probléma, hogy a szomszédtól van a kutyád. Az is rendben van, hogy még 6 másiknak elajándékozta a kiskutyákat. A baj az, hogy ezek mind könnyen jött ingyen ebek. Az is megkapja, akire egy legyet nem bíznék.

Akik viszont tenyésztőtől vásárolnak, azok rááldoznak 200000 ft feletti összeget, azaz nagy eséllyel nem kerti dísznek szeretné a kutyát. Eleve oda sem adná olyannak a tenyésztő.


Tehát, mindenki aki ingyen kutyát kap, és megfelelően ellátná, foglalkozna vele, teljesen rendben volna. Nem ismernénk a menhely fogalmát, és nem lennének sanyarú sorsú négylábú barátaink.


Nem az a probléma, hogy nem törzskönyves a kutya, hanem hogy ez azt vonzza maga után, hogy egy hajléktalannak is odaadják. Vagy oda sem adják, hanem agyon csapják. Létező jelenség, Te magad is tudhatod.


Direkt nem is írtam most a szükséges oltásokat, mert ahogy látom, Neked felesleges. Talán így lebutítva megérted a lényeget.

2023. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/103 anonim ***** válasza:
16%
Azért ez sem igaz, kedves utolsó. Akkor miért vannak a fajtamentők? Nem igaz, hogy minden törzskönyvezett kutyának arany élete van, és minden szapis gazda leszarja a kutyáját.
2023. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!