Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 800€- 1100€ keresek havonta...

800€- 1100€ keresek havonta és szeretnék egy kutyát, csak még nem tudom hogy elég-e rá a fizetesem. Ebbol milyen fajta kutyát a legkönnyeb eltartani? Minimum-maximum mennyi a havi kiadasok száma?

Figyelt kérdés

Van egy kertesházam, egyedul élek és ezért szeretnék még idén venni egy kutyust (a macskara allergias vagyok ugyhogy azt nem tarthatok)

Kinti/benti kutyat szeretnek ami meg van 7-8 orat egyedul is (a munkam miatt)

Es meg azt szeretnem tudni hogy mennyibe kerul ez igy kb osszesen:

Ivartalanitas

Eltartas

Tavonta a tápszerek es jutalom falatok

Kutyaovi/kutyasuli

Stb..

Amikor meg kisgyerek voltam akkor volt 1 nemetjuhasz es egy husky kutyank, de en most valami kissebb termetun gondolkodom



2023. márc. 5. 09:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Menhelyen általában ivartalanítva adják örökbe a kutyákat. Ha kölyköt veszel/fogadsz örökbe akkor nem túl olcsó mulatság. Két szuka kutyám ivartalanítása 90 ezer volt. Kanokról nem tudok nyilatkozni.

Eltartás alatt mit értünk? 😂

Tápszer nincs normál esetben, a táp kb 15-25 ezer/10-15 kg. Ez függ a minőségtől, márkától, mennyiségtől. Jutalomfalat nem kötelező, ha költesz rá, költesz, ha nem, nem.

Kutyasuli ahova mi jártunk kb 10 ezer/1 óra. De ez változó, a színvonal, hogy mire képezzük a kutyát, az elhelyezkedés, stb mind közrejátszik.

Most még inkább ne legyen kutyád, előbb tájékozódj, mérlegelj. Max. utána.

2023. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a 10 kilós kutyára tavaly összesen 360e-t költöttem. Ez átlag havi 30, de nem egyenletesen oszlott el. Van olyan hónap amikor csak 10, de ha pont minden összejön, akkor 60-70. Ebben benne van amúgy minden, táp, suli, oltások, játékok, kozmetikus... Állatorvoshoz csak egyszer kellett menni egy aprósággal, de ha valami komolyabb gond van, az nagyon megdobhatja ezt az összeget.


Egész évre levetítve nem sok pénz ez szerintem, de arra is kell készülni, hogy bármikor beüthet egy egyszeri nagyobb kiadás.

2023. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!