Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabályos ez így?

Szabályos ez így?

Figyelt kérdés
Csávó áll a kutyafuttató közepén a kutyája meg kívül, a futtató körül fut. Elvileg nem úgy van, hogy póráz nélkül nem lehet a kutya az utcán/parkban?
2023. márc. 7. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
De, csak a sokan nem foglalkoznak vele és lazán hagyják, hogy póráz nélkül sétáljon a kutya. Kedvencem amikor forgalmas út közelében sétálnak, vagy átmennek a zebrán és nem foglalkoznak vele, hogy a kutya még a túl oldalon szagolgat valamit
2023. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ez szabálysértés, de ameddig nincs szankcionálva, addig lesznek olyanok, akik póráz nélkül sétáltatnak közterületen.
2023. márc. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem szabályos, bár egyszer az én kutyám is kívülre került az egyik futtatóban, talált egy rést a kerítésen, amit én nem vettem észre (a futiban lévő egyik pad mögött), és kibújt. Szerencsére nem szaladt semerre, megvárt, kint, és nézett rám szépen, mint aki várja a dicséretet, hogy milyen ügyes volt. Azért bennem volt a para, mert mentett kutya, és a fene gondolta volna, hogy egy elkerített futtatót ennyire nem tartanak karban.
2023. márc. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Szabálysértés persze. Nem is értem, mire gondolt a gazda, probléma esetén nem is fog odaérni időben a kutyához, hiszen csak egy (max. két) helyen tud kimenni a futtatóból.

Nekem személy szerint azokkal a kutyákkal, amelyekre figyel a gazdájuk és behívhatók, semmi bajom nincs. Gondolom a jogalkotó sem ezeket a gazdákat akarja szankcionálni, de a törvényt nem lehet megírni olyanra, hogy "kivéve ha normálisan nevelt a kutya".

2023. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez a kutya nem kiszökik. Minden reggel így van. Direkt futtatja a futtatón kívül
2023. márc. 7. 09:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Érthetetlen, hogy miért csinálja ezt így, és ő minek megy be a kutyafuttatóba.
2023. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Azért írtam példát, hogy kiszökés is lehet, ha szar a futi kerítése, mert nem pontosítottad a kérdésben, nem tudtuk, hogy ismered őket és ez rendszeres. Nyilván ebben az esetben nem menthető fel a gazda.
2023. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen mi sem értjük. Áll a közepén, a kutya meg körbe-körbefut kívül. De elég szürreális
2023. márc. 7. 11:12
 9/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nem.
2023. márc. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadna a kutyát póráz nélkül sètáltatni.Sokan nem tartják ezt be és az olyan kutyát is simán elengedik amelyik nem alkalmas rá.Eléggé fura logikája van a gazdinak,ha ő a futtatóban áll a kutya még kint fut.
2023. márc. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!