Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy rázza a fejét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy már volt több ilyen kérdés is, vissza is olvastam, de mégis megkérdezem.

Édesanyám most hívott, hogy a kutyusom (yorki) elég sűrűn rázza a fejét. Én reggel még semmit nem láttam rajta. Ő nem tudja levinni a dokihoz, mert indul dolgozni, én meg csak 5-re érek haza. Ha akkor is rázza még, akkor leviszem az állatorvoshoz.

2 éve volt toklász a fülében, akkor szinte egyik pillanatról a másikra kezdte el rázni a fejét, és két óra múlva már az egész fejét oldalra billentette. Az ügyeleten pikk-pakk kiszedték, szépen tűrte.

Most viszont nincs toklász szezon, és tegnap az esőben nem is voltunk kint sokat, és akkor is csak betonon sétáltunk.

Ha fülgyulladás, az is ilyen hirtelen jelentkezik? Vagy mitől lehet még?


2010. okt. 6. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fáj a füle. Ha kicsit lógatja is, akkor tuti. Nézz bele! Lehet, hogy ki kell tisztítani. A doki majd felírja a cseppeket és megmondja, milyen fültisztítót vegyél.
2010. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fület rendszeresen kezelni kell.

Gondolom, évente azért viszed orvoshoz, oltások miatt, ilyenkor a fület nem nézik?

Vagy nem viszed orvoshoz?

A fülrázás egyértelműen a fülprobléma jele.

2010. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is a fülére gyanakodnék. Vizsgáld meg, nem-e megszúrta valami, nincs-e benne valami, nem-e begyulladt.
2010. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, hogy viszem orvoshoz! Megvan mindig minden oltása, negyed évente kap féreghajtót, havonta rakja rá a doki a ProMeris cseppeket.

A füle tiszta, ki szoktam törölni néhány hetente. Amikor viszem nyiratni (2-3 havonta) a kozmetikus mindig megnézi, hogy nincs e benne túl sok szőr.

A doki nem igazán szokta ellenőrizni a fülét, szerintem minden ok nélkül egyik orvos sem vizsgálja át az egész kutyát.

2010. okt. 6. 13:26
 5/6 anonim ***** válasza:
ez a fülgyulladás jele..nekünk is így volt h este még semmi baja nem volt,reggelre meg már félretartott fejjel ébredt.és ő is is rázta a fejét
2010. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, úgy látszik megoldódott a baj!

Tegnap siettem haza, és tényleg feltűnően sokat rázta a fejét a kutyusom, vittem is azonnal a dokihoz.

Azt mondta, hogy ilyenkor nagyon kicsi az esélye, hogy valami a fülébe ment volna, persze nem teljesen kizárt. Megnézte, kiszedte az összes szőrt, de gyulladás nyoma nem látszott.

Aztán jött a bűzmirigy vizsgálat. Júliusban volt kinyomva, és sajnos most is meg volt telve neki:(

Szóval 99%, hogy emiatt volt, ma már egyáltalán nem rázta a fejét.

Mondta a doki néni, hogy egyelőre nem ad fülcseppet, várjak 2 napot, ha elmúlik, akkor a bűzmirigy volt a bűnös. És úgy tűnik, hogy tényleg...

Tehát ha bárki ilyet észlel a kutyáján, és a fülével nincs probléma, akkor érdemes a másik végén megközelíteni a problémát:)

2010. okt. 7. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!