Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatás közben nagyon húz...

Sétáltatás közben nagyon húz a kutyám. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Erről a problémáról nem nagyon van szó. Mindig azt lehet hallani, hogy lemaradnak, leülnek, nem mennek sehova, pórázt rágnak,stb... De itt a másik véglet! Már nagyon sok mindent kipróbáltam, de hasztalannak tűnik. A fojtó nyakörvet is sokan leszólják (a gazdi gyengeségének titulálják), mégsem megy ezzel sem, mert inkább megfullad, minthogy szépen sétáljon.

Segítséget kérek!!!!


2010. okt. 6. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

előbb utóbb leszokik róla.

mindig rántsd vissza határozottan, amikor húz, vagy indulj el a másik irányba.

2010. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekünk is ugyanez a problémánk, pedig (nem dícsérni akarom magam, de )minden másban rendkívül engedelmes a kutyánk.

Próbáltam azt is, hogy mindig megállok, vagy másfelé indulok amint húz, de csak körbe-körbe forogtunk, meg lépésenként megálltunk, mivel a miénk amint elindulok, azonnal húz.

Aztán vettem egy Halti-szerű hámot, azzal sokkal szebben jön.

A párom néha ráteszi a pórázt a hátára, fogni sem kell, mégis sétál mellette, velem már ez nem megy, de még így is, egy ujjal elég fogni a pórázt a régi markolászás helyett.

Persze ez is lusta emberek módszere, hisz az alap problémát nem oldja meg, amint a hám nélkül visszük, ismét húz sajnos.


[link]


Ez elég drága, én a Fressnapfban vettem ugyanilyet, csak más névvel, 2ezer alatt volt.

2010. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

sokszor vidd ki sétálni, valamint mikor húz, egy pillanatra lazíts a pórázon, aztán rántsd meg. Ezt egy mozdulatból meg lehet tenni. Közben pedig határozottan szólj rá.

Jó ha séta közben beszélsz hozzá, lereagálod a viselkedését: ha ügyes, dicsérd magas, nevetős hangon, ha húz, egyrészt ránts a pórázon, másrészt pedig egy határozott nem-et mélyen, hangosan mondj neki.

Érezni fogod, ha begyorsít, már akkor ránthatsz kicsit, és mondd neki, hogy lassan, jóóól elnyújtva. Maga a szó is hosszúra nyúló, ezért alkalmas,arra hogy lelaaaasííítsaaa a kutyád :)

Legyenek helyek, ahová oda mehet szimatolni, érdemes kicsit birkózni vele: a lábad mellett tartva odamenni, együtt. A lábad mellett tartás rövid ideig jó arra is, hogy visszafogd az energiáit, mikor végre kiszabadul az utcára veled...

2010. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Szájszíjat vettem, nem hámot, de biztos az is jó lehet.

Ismerek más kutyát is, aki iszonyatosan energikus, szinte idegbeteg módon húzott ( egy spániel) és ezzel a szíjjal vele is csodát műveltek.

2010. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

A hirtelen rántás egyenesen barbár mód!Abból baja származhat.

Aki nézi a csodálatos kutyadokit, mikor látta nála, hogy megrántja ily módón a kutyát? Egyszerűen leállítja a kutyát, ill. az agyát, energiával. Húz a kutya, akkor egyszerűen megállsz! Magadhoz hívod a kutyát,leülteted,és addig nem indultok tovább,míg a kutya nyugodt állapotba nem kerül.

Hám ilyen esetekben nem jó megoldás,hiszen azt a munkakutyák számára találták ki, tehervontatásra és nem alkamas nevelési mód. Nyakörv és esetleg Halti a megoldás.

2010. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

aki meg nem nézi, az a visszarántással éri el a kívánt célt. (elég hamar)

üdv

2010. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Amúgy boxerről van szó!

Ennek a fajtának is jó a Halti? Most egy soros fojtója van, majd megpróbálom 2 sorossal. Szeretném vinni kutyasuliba is, de még nem jó rá a szájkosár (csak busszal tudnánk eljutni). Amúgy elég tanulékony, csak mikor sétálunk, megszűnök létezni a számára, lefoglalja a környezet. Mikor meglátja a pórázt tiszta örömtáncot jár. :D

2010. okt. 6. 21:24
 8/18 anonim ***** válasza:
Kölyök kutyád van? És már fojtonyakörv? miér tjo az ha fulladozik? a hámmal is szoktak fulladozni,nem hogy még a fojtoval :S halti-t csak felnött kutyán alkalmazd! adig probáld ki amit leirtam kettővel előbb.hidd el jó.
2010. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
kimaradt: a halti bármilyen kutyára kapható,mérettől függetlenül.
2010. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
7 hónapos
2010. okt. 6. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!