Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatás. A kutyám fél a...

Sétáltatás. A kutyám fél a póráztól. Mit tehetnék? Hogy szoktassam meg vele? Mit tehetnék? Tanácsok?

Figyelt kérdés

A kutyám kiskorában nagyon ügyesen tudta a dolgát, amikor rátettem a nyakörvet és a pórázt. A télen nem tudtam elvinni sétálni,mert időm nagy részét kórházban töltöttem. Most a nyakörvet már megszokta, de ha közeledek felé a pórázzal, behúzza fülét,farkát és meg se mozdul, leül,lefekszik. Fojtóláncot vettünk, van flexi-nk is és bőr pórázunk is. Viszont, ha ráteszem és húzom vagy szólítgatom, nem jön, sőt, a másik irányba húzza a fejét. Mit tehetnék? A jutalomfalatra rá sem hederít, ha rajta van a póráz.

7 hónapos német spitz.


2010. márc. 10. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Egy ekkora kutyának minek fojtólánc?
2010. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából én hámot akartam, de az okos édesapám kitalálta, hogy majd Ő megmutatja...Ezért vett fojtóláncot.
2010. márc. 10. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fegyelmezte valaki a pórázzal? Ha rajta van, semmiképp ne húzd, az "lebénítja" őket. Türelem, és próbáld akár magatok köré tenni a pórázt, amikor foglalkozol vele, hogy egyáltalán megszokja, és eljusson odáig, hogy ne stresszelje be magát, ha meglátja. Sok sikert
2010. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy valami nagyon rossz élményt szerzett, ezért ezt el kell oszlatni benne. Én azt tenném a helyedben, hogy egy időre békén hagynám. Nem tudom, kertes házban laksz-e, ha igen, akkor hozz egy kis áldozatot és most kicsi időre hagyd a sétákat. Kezdd azzal, hogy minden etetéskor leteszed a pórázt a földre, kicsit messzebb a táltól, de úgy, hogy a kutya lássa. Majd napról-napra, ahogy szokja, egyre közelebb. Ha már úgy látod, hogy nyugodtan eszik és közömbös a földre tett pórázzal, akkor etetés közben tartsd a pórázt a kezedben, finoman lengesd meg, vigyázva, hogy ne ijedjen meg a kutya. Ezt ismét játszd néhány napig. Látni fogod, ha már oszlik a félelme. A célunk az, hogy az etetés és a póráz látványa összekapcsolódjon, így a pórázhoz pozitív élményt kapjon a kutya. Előbb-utóbb észre fogod venni, hogy már nem zavarja, akkor megpróbálhatod azt, hogy úgy eteted, hogy közben vagy előtte rá is teszed. Ezekhez sok türelem és kitartás kellhet, de ha jól csinálod, néhány hét és eljöhet az idő, mikor végre mehettek sétálni nyugodtan. Türelem, kitartás és csak nyugodtan haladj, sose kapkodd el! Inkább tartson tovább ez az időszak, mint hogy elölről kelljen kezdeni.

Ha lakásban laksz, akkor valami más, de hasonló módszert kell kitalálni, ebben az esetben viszont nehezebb lehet. :S

2010. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A flexit meg a fojtóláncot felejtsétek el.


Adj időt a kutyának, több időt, mint eleinte gondoltad. Tedd rá a pórázt, aztán ne húzd sehová, csak adj neki jutalomfalatot, vagy bármi mást, amit szeret: simit, dícséretet, hasvakarást stb. Pár nap alatt meg fogja szokni, hogy a pórázzal együtt kellemes dolgok járnak. Utána majd léphettek egyet tovább, pl megpróbálkozhatsz a lakásban sétálgatni vele úgy, hogy pórázon vezeted, de nem húzod. Közben sok-sok dícséret, játék, simi.


Türelem rózsát terem.

2010. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Apád nem akarom mondani mi, de látszik, hogy nem ért a kutyákhoz.

Kutyát nem szabad húzni-vonni!!!

Bal kezedbe teszel egy falat virslit, és azzal vezeted. Az elején minden lépésnél odaadod, ha már bátran jön melletted, minden 3. minden 10. lépésnél odaadod.

2010. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Apu inkább a nagy testű kutyákhoz ért, a kajla kutyámat nagyon szépen lehet sétáltatni, mert ő hozzászoktatta.


A kutyának nincs rossz élménye a pórázzal, nem lett vele bánta, pár hónapig nem is látott pórázt.

Köszönöm a segítséget. Akkor nem fogom húzni-vonni és türelmes leszek. Viszont a jutalomfalatra nem reagál.

2010. márc. 10. 15:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ismerős kutyás barátod, akinek kutyáját szereti a tiéd, próbáld meg közösen vinni, mert a másikat ha szereti, megy utána, és újra rájön, a séta jó dolog. Én minden kutyám, az idősbbel együtt vittem első sétára, így tanultak a nagyobbtól, követték, és mai napig imádnak sétálni.
2010. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sima bőr vagy textil nyakörv, és kiképző póráz (2m hosszú, 3 karika van rajta, így állítható a hosszúsága). A flexit és a fojtót felejtsd el, különösen szoktatási időszakban!

A hosszú válaszban már megadták a tökéletes tanácsot (pozitív élménnyel összekötni a póráz látványát).

2010. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindent kipróbálok. Remélem rájön,hogy a séta jó dolog :)
2010. márc. 11. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!