Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolába járatni érdemes...

Kutyaiskolába járatni érdemes ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg 12 hetes, fajtatiszta kutyus. Mielőtt megvettük, azelőtt az volt a terv, hogy járni fog kutyaiskolába, hogy alap dolgokat megtanuljon. Pl.ül, botot visszahoz és letesz, vár, nem ugrál rám feleslegesen...stb. de ő ezeket már most tudja, sőt! 3 hét alatt 7 utasítást tanult meg és majdnem minden esetben helyesen végrehajt. Így azt gondolom, feleslegesen járatnám iskolába csak emiatt. Szerintetek ad annyi pluszt az iskola, hogy érdemes lenne?

2023. márc. 14. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
A kutyaiskolában a gazdát tanítják, hogy hogyan tanítsa a kutyát, ha van valami problémátok, tudsz a trénertől kérdezni, mellesleg jó időtöltés, fárasztás a kutyának is, fajtársak közelségét is szokja. Egyáltalán nem felesleges a kutyaiskola. Illetve ha valamihez van tehetsége, vagy kedvet kapsz, jó tippeket is kaphatsz továbblépni.
2023. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Az iskola nem a kutyát hanem elsősorban téged tanít. Hogy hogyan kell kezelni a kutyát. Szerintem érdemes, főleg ha első kutya.
2023. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem felesleges, ugyanis a kutyaovi/kutyasuli nem csak a kutyának hasznos, hanem a gazdának is. És mivel ott találkozna más kutyákkal, így a szocializációs képessége is fejlődne.
2023. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Igazabol nem egy nagy cucc az alaptanfolyam. 6-8 alkalom altalaban es csokolom. Ha nem tetszik, nem kotelezo tovabb menni. De az, hogy a kutya veled dolgozik, egy dolog. Viszont ezt a tudast nem art kutyak kozott is melyiteni; mert az mar tok mas kozeg.
2023. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha te egy 12 hetes kiskutyát folyamatosan képzel,már 7 utasítást tud, akkor nagyon kell a kutyaiskola. Neked. Vagy olvass sokat a kutyákról, mert felnőtt korára kikészül.
2023. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszokat, mindenkinek ment a zöld pipa. 🙂

#5 kifejtenéd, kérlek? Nem értem, mire célzol. Ha arra, hogy ez a tempó túl gyors, az jogos. Viszont nem elvártam tőle, és főként nem treníroztam őt. Mindennapi játék közben a mókázás mellett kipróbáltunk néhány utasítást és lám, tudja. Ennyi. Nem hajszoltam őt, hanem addig játszottunk, míg láttam rajta hogy van kedve.

2023. márc. 14. 20:56
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Először is a kutyát nem járatod iskolába, inkább te tanulsz ott. :)

Másodszor, pedig még csak most kezdődik a java. Lehet hogy most éppen nagyon jónak érzed, de hidd el, lesz ez még így sem. :D Még előttetek van nagyon sok életszakasz, kamaszkor... Mindenképp érdemes menni, nagyon sokat tud adni a kutyasuli. Csak jó helyre menj!

2023. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha most nem is érzed szükségét a sulinak, akkor térjünk vissza erre a kérdésre, úgy 4 hónap múlva, amikor a kutyád kamaszodni kezd. :)
2023. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

5-ös vagyok. A kutyád biztos, hogy nagyon jó képességű, és valószínű, hogy te is nagyon ügyes vagy. De 12 hetesen egyszerűen nem ez a dolga. Olyan, mint aki a 4 éves gyereket tanítja írni-olvasni. Persze, meg lehet tanítani rá, de nem ez neki a fontos.

Ennyi idős kiskutyának elsősorban szocializálódnia kell. Találkozni felnőttel, gyerekkel, trolival, villamossal, biciklizővel, kutyával, lepkével... ismerkedni a világgal. Minden más ráèr. Ne siess, van még sok-sok évetek együtt!

2023. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez speciel eszembe sem jutott volna, hogy én fogok ott tanulni. Ő a családunk első kiskutyája, így teljesen rutintalanok vagyunk mindenben. De azt már most látom, mennyi mindenre tanít a kutya. Hihetetlenül sok szeretetet és figyelmet ad nekem.
2023. márc. 14. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!