Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes másfél éves kutyát...

Érdemes másfél éves kutyát iskolába vinni?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki összejött egy sráccal... imádják egymást... de a fiúnak van egy másfél éves kutyája...aki pokollá teszi a lány életét... abszolute semmire sem tanította meg a kutyát a fiú. Azt csinál a kutya amit akar... szószerint. Már hónapok óta hallgatom a csaj sírását... mennyire elege van... még sétáltatni sem lehet, mert sosem volt kinn, csak az oltás miatt... kertes házuk van. Szóval, azt tanácsoltam, hogy vigye el Ő kutyasuliba a kisneveletlent... de, most elgondolkodtam... van értelme? Szerintem, még nem késő... vagy igen? És, ha igen, tudnátok ajánlani egy iskolát (XV. kerületben laknak), ahol foglalkoznak ilyen korú kutyával? Tudom, gazdi is kell hozzá... de, sok tanfolyamon láttam, hogy 6 hónapos kortól - de a 'korig' jelzőt nem láttam, akkor ez nem akadály, igaz?

2017. nov. 9. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákat életük végéig lehet tanítani. Azért nem láttál olyat, hogy "korig", mert nincs jelentősége. Nem tudom, milyen iskolák vannak a xv. Kerületben, de bármelyik suliban fogadnak felnőtt kutyákat.
2017. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves korban még bőven fiatal, és amúgy is tévhit, hogy az öreg kutyákat már nem lehet tanítani. Viszont ha továbbra sem foglalkoznak a kutyával, az elkövetkező 12-14 év még pokolibb lesz számukra. Nem beszélve arról, hogy a neveletlen (valójában csak foglalkozáshiányos) kutyák viselkedése agresszívvá válhat, aztán mind a srác, mind a csaj veszélynek lesz kitéve. Viszont akkor már késő lesz észbekapni.
2017. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor jól gondoltam, hogy van értelme!!!! Jó akkor rábeszélem, ha bármilyen suli, akkor az már félsiker! Köszönöm a gyors választ! :)
2017. nov. 9. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van értelme a kutyasulinak! Tessék, ez egy XV. kerületi iskola:


[link]

2017. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát hogyne lenne értelme! Még sokkal idősebb kutyával is van, a másfél éves még nagyon fiatal, ideális korban van a tanuláshoz. Sok sikert és kitartást hozzá :)
2017. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két utolsó válaszolónak is. :) Átadom a suli címét. Ment a zöld kéz mindenkinek. :)
2017. nov. 10. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!