Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban így működik az örökbef...

Valóban így működik az örökbefogadás? Ennyire drága?

Figyelt kérdés

Beleszerettünk egy csodálatos 2 éves kislány kutyusba, az egyik menhely oldalán. Felhívtam a megadott telefonszámot, 2 mondatban elmondtam hogy kit keresek, kit szeretnék örökbe fogadni, kiért vállalnék teljes felelősséget. Majd a válasz az volt, hogy: "Jóvan, 50 ezer az ivartalanítás költség, ugyanennyi az összes oltás,plusz a chip, 30 ezer az alapítványi hozzájárulási díj, napi 440 Ft tartási díj,ezen felül amennyit gondolni tetszik, és tápot is hozhat"

Teljes mértékben megértem a menhelyek nehéz helyzetét,és nem is ingyen várom el, viszont kicsit úgy érzem hogy 'lehúzni' akarnak. Tényleg egy családtagot szeretnénk, mégis úgy érzem, hogy jobban járok ha befogadok valakit az út széléről. :(

Bárki, aki járt hasonló cipőben, fogadott már örökbe, kérem hogy reagáljon. Ha én vagyok eltévedve, írjatok meg azt is nyugodtan.

Köszönöm szépen előre is mindenkinek



2023. márc. 15. 14:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nálunk csak 30 ezer hozzájárulás a menhelyhez. Vagy mi a neve. De a lényeg az hogy nekünk nem kellet ennyit fizetni. Esetleg másik mehelyen másik kutya?
2023. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is másik helyet keress. Ilyenről még nem hallottam.
2023. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Ennyiért törzskönyves ebet kapsz. Lelki trauma nélkül. Az ember azt hinné, örülnek, ha mínusz egy kutya. Kérdezz körbe a szomszédoknál, lesz - e kiskutya. Jobban jársz.
2023. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért még sose hallottam.

Sok helyen kérnek valami kis összeget vagy tárgyi adományt, de a legtöbb, amit láttam 20 ezer forint volt, az is fajtamentésnél. Nálunk a helyi menhely egyáltalán nem is kér semmit.

A helyedben máshol keresnék.

2023. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Mi fajtamentőktől fogadtunk örökbe. 15 ezer volt az örökbefogadás (de mi egy picit többet adtunk), illetve vittünk pluszban jutalomfalatokat a többi kutyusnak, de azt szimplán mi akartuk egy kis adományként, nem kérték. Igazából sokallom amit nektek mondtak.. pláne, hogy az ivartalanítás nem 50 ezer ft. Mármint, nyilván attól is függ, hogy mekkora a kutyus, melyik városban, ki csinálja az ivartalanítást, de szerintem azért 50 ezret csak ivartalanításért? Mármint, biztos vagyok benne, hogy az ilyen egyesületek egy adott orvosnál szokták az összes kutyát ivartalaníttatni, kezeltetni, szóval biztos nekik alapból ad valamennyicske kedvezményt az orvos a sok kutya miatt (mármint... lehet naiv vagyok, de én ezt nem tartom valószínűtlennek), szóval 50 ezret csak az ivartalanításért én azért sokallok. De amúgy nekem az sem szimpi, hogy te felhívod őket, és rögtön ezzel jönnek? Mármint rögtön a pénzzel? Oké, mi fajtamentőktől fogadtunk örökbe, de nálunk nem a pénz volt a beszélgetés középpontjában. Amikor felhívtuk a fajtamentőket, bemutatkoztunk, meséltünk, igazából tök jó hangulatban le lett beszélve kb. 25 perc velük, és megbeszéltük, hogy mikor megyünk megnézni a kutyust. Nyilván a pénzről is volt szó, de nem az volt a beszélgetés középpontjában, az csak olyan szinten volt megemlítve, hogy ha ténylegesen örökbe akarjuk fogadni a kutyust, és aláírni a szerződést, akkor annak így mi a menete. Nekem az olyan hely, ahol csak a pénzről van szó, az már nem szimpi.
2023. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez rengeteg. Eleve nem kerül ennyibe az ivartalanítás.... Meg napi díj?? Ezt hogy gondolják, fizesd ki a kutya ellátását visszamenőleg?? Ez tényleg lehúzás. Teljesen érthető amikor kérnek hozzájárulást egy kutyáért, magától is adna az ember. Én pl az örökbefogadás után beállítottam egy rendszeres utalást, havi 2000 Ft, nem sok, de évek óta kapja tőlem a fajtamentés fixen. De ennyit elkérni az örökbefogadásért irreálisan sok...
2023. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%

Te vagy valami kamu menhelyet kerestél fel, akik max szaporítják a kityákat és ebből élnek emg, vagy ez a mai kamu kérdés a büdös ge*i menhelyekről. :)


Nem, nem szoktak ennyi pénzt kérni, és nem 50 ezer az ivartalanítás, max ha egy szuka kaukázusi. Az oltások chippel együtt nincsenek többe, mint 25 k.


Add csak meg ennek a menhelynek a nevét szépen. :) Kíváncsi vagyok, hogy napi kamu e, vagy tényleg vannak ilyen elmeroggyant pénzlehúzó helyek.

2023. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi ket tengerimalacot hoztunk el, orokbefogadas cimen. Hja fizettunk erte... fele annyit mint egy normal boltba kb.
2023. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A hozzájárulás kérése normális, az összegek nem. Szerintem vagy félreértettél valamit, vagy valami átverésbe futottál bele, nem valós menhelybe.
2023. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi a menhely neve? Mindjart felhivom oket.
2023. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!