Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ilyen kis akármilyen...

Egy ilyen kis akármilyen keverék, ha jól van táplálva, sokat mozog, ivartalanítva van, akkor sokáig élhet?

Figyelt kérdés

Eddig a családban, rokonoknál fajtatiszta kutyák voltak és egy se élt 12 évnél tovább, volt, amelyik csak 5 éves volt, mikor meghalt, mert mindegyiknek valami fajtabetegsége volt.

Most rábeszéltem a szüleimet, hogy hozzunk ki a menhelyről egy cuki kis keverék kölyökkutyát, mert azt olvastam sok helyen, hogy ők egészségesebbek, ellenállóbbak, életrevalóbbak.


Ti mit gondoltok róla?

[link]



2023. febr. 3. 13:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Vagy igen, vagy nem. Milyen fajta kutyák voltak eddig a családban? Vannak hosszabb és vannak rövidebb életűek. A kutyáknál alapvetően az átlagéletkor és a testméret fordítva arányos, minél kisebb, annál valószínűbb, hogy hosszabb életet él, ezen kívül vannak fajták, amik testmérettől függetlenül betegséggel halmozottak (pl. angol bulldog). Ő még kölyök, biztos, hogy nem marad kistestű, ha most ekkora, amit a képeken látunk. Egyébként az, hogy meddig él, összetett dolog, meghalhat azért is, mert elüti egy autó.
2023. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutyus már most akkora, mint egy tacskó, szóval szerintem közepes-nagy méretű lesz. Amúgy ránézésre igen, masszív fajta, ha szerencséd van és nincs genetikai betegsége, akkor szerintem élhet 14-15 évet, de ez olyan, mint a lottó.
2023. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Pincserre hasonlít, azok élhetnek hosszabb életet.
2023. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Pincserre hasonlit, a miben is? Szineiben? Csak mert akkor a tacskot meg a rottweilert, dobermannt se hagyjuk ki :D

De keprol o egy nagyon zomok, testes kutyanak tunik nekem, a nemet pincser meg azert ennek az ellenkezoje.

Valoszinuleg nagyobb testu kutyus lesz, de szerintem pl rottweiler tenyleg lehet benne, valahol, valamikor.


Amugy kar kerdezo ennyire

altalanositani, mert nem irtal fajtat pl.

Egyreszt definialjuj a fajtatisztasagot, nem biztos, hogy az osszes kutya torzskonyves volt. Ha meg fajtajellegu keverek, akkor az mar messze nem biztos, hogy annyira egeszseges.

Masreszt meg nekem hiaba van fajtatiszta berni pasztorom, nem fog 16 evig elni, mint az egyik elozo tacskom.

A 12 ev egyaltalan nem rossz kor egyebkent.

Es hat ugye barmikor barmi kozbejohet. Egy betegseg, amire nem lehet elore felkeszulni, akarmi.


Nagy altalanossagban annyit lehet tenyleg mondani, hogy kistestu kutyak tovabb elnek. Tehat ha kistestut valasztasz, nagyobb eselyed van arra, hogy eljen 15-17 evet, mint egy nagytestunel. De ennel tobbet elore nem lehet megjosolni, es hat ugye ez se biztos.

2023. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez lutri. Általában a keverék kutyák ellenállóbbak. Nekem olyan rotisnak tűnik a kicsi, valószínű közepes, nagyobb testű lesz, a leírás alapján max. 3 hónapos lehet, és már most is nagy. Viszont nagyon jó lenne, ha kihoznátok, mert márciusban már altatható lesz.... durva, még nem is élt szegény igazi életet. :(
2023. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet tudni. De ha jól tartod, nagy eséllyel hosszú élete lesz. Nekem a fajtatiszta kutyusom 15 évig élt.

Amúgy nagyon édes ez a blöki, de nem lesz kicsi. :) Olyan nagyobb közepes méretre saccolnám.

2023. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Beagle - mellékvese daganat - 5 év.

Tacskó - bénulás - 7 év

Yorki - légzési nehézség, megfulladt - 8 év

Német juhász - displasia - 6 év

Spániel - epilepszia - 10 év

Palotapincsi - megvakult 3 évesen, de 12 évig élt.

Mind fajtatiszta, törzskönyvezett kutya volt.

2023. febr. 3. 19:41
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Ránézésre rottweiler lehet benne.Szerinten ő egy igazi kis keverék kutya aki eléggé masszívnak tűnik,de ez nem azt jelenti,hogy élni fog 12 évet minimum.Sajnos ezt senki se tudja előre,de tény,hogy a keverék kutyák meg azok akik nincsenek agyon szűre meg tenyésztve tovább élnek éppen ezért.Élő példa a rokonságban fajtatiszta Jack Russel kutya van és minden évben van valami baja és még csak 3 éves.Már most könyök problémája van,mindenre alergiás,kiütéses lesz minden kajától míg a labrador vizsla keverék kutyus aki úgy lett megmente soha semmilyen baja nincsen.Kötelező oltásokat meg az alap szintű dolgokat megkapja pl féregtelenítés és soha semmi probléma nincsen vele pedig már azért eléggé idős 13 évesenen.Hozzáteszem a Jack Russel kutya törzskönyvezett, díjnyertes szülőktől,agyon szűrve, tenyésztőtől lett elhozva és mégis már több százezer forint ment el a külön "kis" költségekre.Én nem vásárolnék semmi pénzért tenyésztőtől kutyát magamnak,ha hobbi szinten űzöm a kutyatartást,nem járok versenyre, kiállításra.Fogadd örökbe nyugodtan!
2023. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%

Sztem roti van benne, de nem lesz akkora, mivel keverék, nem fajtatiszta.

Zömöknek tűnik lehet hogy sokáig is él.

2023. febr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, meggyőztem szülőket, olcsóbb is és strapabíróbb is, jobban járnánk mi is és a kutyus is, hisz megmentjük.

Én mindenképpen örökbe akartam fogadni kutyust.

2023. febr. 4. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!