Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell külön kutyaévet...

Miért kell külön kutyaévet számolni?

Figyelt kérdés

Ha egy kutya 17 évig él (nem néztem utána)

Miért kell emberi évekbe átszámolni ráadásul ez változhat a humán és állategészségügyi előrehaladottságától függően.


2023. márc. 16. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, senki sem kötelez rá. Szimplán elgondolkodtató jellegű a dolog, hogy x éves kutya x évesnek számítana emberévekben.
2023. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyorsabban öregszenek.
2023. márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondja, hogy kell?
2023. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Ez az óvodások, kisiskolások számára segítő gyakorlat, hogy a kisgyerek megértse, hogy ha a 15 éves Morzsi meghal, akkor neki miért nem kell attól félnie, hogy ő is meghal 5-10 éven belül.
2023. márc. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de van, akinek ez jó szórakozás, más szempontból meg az eltérő életszakaszokban más dolgokra van szükség, és ezt az ember szereti valamihez viszonyítani, hogy mondjuk egy 7 hónapos kutya egy kamasz gyerekhez hasonlítható, tombolnak benne a hormonok, megváltozik a viselkedése, hangulata, és ezt mondjuk kötjük ahhoz, hogy nálunk embereknél ez kb. hány éves korra tehető, jó ötlet-e lázadó kamasz gyerekek mellé kölyök kutyát vállalni, ha a gyerekekkel sem bírnak a szülők, pár hónap múlva lesz még egy kamasz a családban.
2023. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, de könnyebb párhuzamot vonni az emberévvel, mert bizonyos dolgokat megmagyaráz.


Például az 1 éves Morzsi azért rosszalkodik, mert kb 15 éves ember években, tehát kamasz. Tesztelgeti a határait.


11 évesen meg kábé 60 éves emberévekben (a kistestű kutya, a nagy meg 72), tehát ezért nem olyan aktív, mint régen.

2023. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell, előttem leirták már minden hasznosat.
2023. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7# Akkor te kapsz egy pirosat többieknek meg köszi a részvételt.
2023. márc. 16. 16:12
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
#4-es vagyok. Hű, kérdező, te aztán nem sz*rral gurigázol. :D Kőkemény elvek. Respekt. (Amúgy én is majdnem betrollkodtam hetesre, hogy akkor baromi hasznos volt megszólalni, de gondoltam, az csak pirosat ér, inkább erre kérem azt a pirosat.)
2023. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Ezen elszállt az agyam...

(7es vagyok)

2023. márc. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!