Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mai világban valóban luxusna...

A mai világban valóban luxusnak számít ha az embernek kutyája van?

Figyelt kérdés
Valamelyik héten volt egy riport az ATV-n és ott azt mondták,hogy a mai világban a kutyatartás már luxusnak számít.Ez valóban így van?Valóban drágább lett a tartása a kutyusnak,mint 3 éve?

2023. márc. 21. 22:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
15%

Nem, nem luxus, inkább azt mondanám, hogy úri hóbort. Mert úri hóbort pl. panelban vadászkutyát (pl. tacskót) tartani, minimálisan sétáltatni, aztán meglepődni, milyen neveletlen a kicsi Fifike. De ennél sokkal inkább természetellenes és emberi önzőség lakásmacskát tartani, cserébe felelőtlenség kiengedett macskát tartani.

De nem, a kutyatartás nem luxus, főleg nem olyan értelemben, mennyibe kerül. Nyilván ha egyedül élsz minimálbérből, akkor nem feltétlen engedheted meg magadnak a normális kutyatartást, de alapjáraton nem luxus.

2023. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%
De, az
2023. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
11%
#2 Akkor gondolom nőtlen/hajadon pedagógus vagy. Akkor tényleg luxusnak tűnhet.
2023. márc. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%

Egy közepes testű kutyát átlag havi 30 rongyból nagyon jól lehet tartani. És ebben minden benne van. Prémium táp, oltások, élősködő elleni védelem, játékok, suli/foglalkozások és állatorvos, ha nincs túl komoly baj. Nyilván idősebb korára ez az összeg megnő, több orvosi költség, ilyen-olyan táplálékkiegészítők, bár akkor valószínűleg már nincsen suli.

Más kétszer ennyit költ egy hónapban dohányzásra. Vagy mondjuk itt Bp-n 2x elmész inni a haverokkal a városba, és el is ment az a 30 rongy. Szerintem ez nem luxus, de biztos van egy olyan réteg aki már annak érzékeli. Elég szomorú.

2023. márc. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
20%

Nem hinném. Attól függ, mik a körülmények, a gazdi fizetése és az igényei. Egyelőre munkakereső vagyok, de azt most megmondom, hogy nem fogom szarrá keresni magam. Van a nevemen lakás, apám a haszonélvező, még nagyapám idejében kérte az öreget, az enyémre írassa. Kicsi, zömében saját kezűleg felújított lakás, olcsó fenntartással. Ha egyedül lakok majd benne, még olcsóbb lesz, hogy csak egy emberre lesz kiadás. Kb max 80-100 ezerből (évszakfüggő) minden csekk befizetve, én meg igazán nem vagyok nagyétkű, és nem is legdrágábbat veszem, hanem hetente 1-2x bejátszik valami csomagolt kaja, legyen az lasagne, valami csirkés szenya, nuggets káposztasalátával... De egyébként simán van többször, hogy pl vacsorára vegetalevest eszek (+ valamennyi tészta). Itthon két kutya van, közepes testűek. Hacsak nem történik eü baj, ami leveheti rólam a bugyit, akkor havonta van a kutyák kajája (száraz, dobozos, jutifalat, ritkán csurran-cseppen az enyémből, meg kaján felül kuty. kaki zacsi), meg az éves oltások... Nincsen luxus, de köszönik, jól vannak, boldogok. Turiból öltözködök, 200-400 forintért veszek cuccokat a Humanában (mert szeretem a turkálókat, nem csak spórolásért járok). Kínaikban az édesség olcsóbb, a Spárban gyakran látok 20-50%-os leértékelt termékeket, a drogériákban meg, ha van akciósan tusfürdő, 300 forintért megveszek 2-3 darabot, és egy időre letudtam. Írószereket kínaiból (talán noname, de nagyon szupi radírozható toll 350 ft, normál írószerboltban csak neves cucc van, kb 1000 ft vagy több). Nem fogom a karomat rágni, hogyan jövök ki a fizumból. Nyaralni nem járok, nincs rá igényem, legjobban itthon szeretek lenni.


Tehát esetemben egyáltalán nem lesz luxus akkor sem, ha teljesen egyedül maradok velük. Nekem ők a szeretteim, szív szerinti családtagok.


Ellenben, ha panelban élnék, akkor is, ha az enyém, baromi sokat kell fizetni (legalábbis amikor panelban éltünk, mikor gyerek voltam, apám mindig rengeteget fizetett, pénzölőnek nevezte), úgy az esetleges kiadások mellett egy kutya, hogy belefér-e, mindenki maga döntse el, szerintem nem (persze úgy nem, hogy még nincs, nem úgy, hogy már van, aztán panelba költözés után nem). Ha bérelt lakás, azért, hogy tartson benne kutyát, még inkább sokat kell fizetni, már ha talál olyat, ahol a tulajdonos engedi az állatot.


Sokan, sőt ahogy itt nézem rengetegen vannak, akik a jobb, sőt nagyon jó minőséggel akarják etetni a kutyájukat. Tegyék, ahogy akarják, hanem úgy sokkal drágább is lesz. Az én kutyáim 300-500 forintos dobozos kaját kapnak, tápból nem a legolcsóbbat, de nem is olyan drágát. Az elmúlt 5 évben így éltek, mégis ahogy nézem, ugyanolyan életet fognak élni, mint azok, akik szuper minőségit esznek. Aki teheti, hogy úgy eteti, tegye, mi nálunk ez van. Most 7 illetve 9 évesek.


Ahol ketten vannak, ott egy kutya még inkább nudli kiadás úgy, hogy valamivel jobb minőséget kap ételekben, jutifalatban. No meg az sem mindegy, mekkora, milyen kutyáról van szó.

2023. márc. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

Miért lenne luxus? Igaz drága a táp és az orvos is ,de az ember is költ bőven magára az nem luxus? :)

Sok dologtól függ mi fér bele az ember keretébe ,de nem a kutya tartása a luxus szerintem.


Nekem 3 kutyám is van mind mentett/fogadott más igényekkel.

2 vagyunk párommal és semmi gond velük pedig nem keresünk milliókat..

2023. márc. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%
Gratulálok annak, aki #4-et felszavazta (én is amúgy), de az elsőt és a harmadikat lefele, pedig ugyanazt mondtuk. Látszik, hogy olvasni tudni sem kötelező már a gyakorin.
2023. márc. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
83%

Az anyagi helyzettől függ-...

Nekünk majdnem luxus 3-nagytestű kutya, régen nem vettem már új cipőt...

De dilidokira' sem kell költeni, imádjuk a kutyáink.

2023. márc. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%
#5 Te aztán k*rva hosszan kimagyaráztad, hogy miért nem vagy alkalmas kutyatartónak.
2023. márc. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem tartom luxusnak, de a helyes kutyatartás pénzbe kerül. Az, hogy ki mire költ, az elhatározás kérdése. Nincs igényem drága telefonra, wellness hétvégére vagy márkás cuccokra, így egy teljesen átlagos keresetből kényelmesen ki tudom gazdálkodni a kutyatartás költségeit, még úgy is, hogy az egyik kutyám krónikus beteg és sokat kell orvoshoz vinni. Emellett természetesen megkapják a jó minőségű ételt és az élősködők elleni védelmet, beleértve az oltásokat és a havi spot-on-t is. Van olyan ismerősöm, aki a kutyán spórol, közben évente több százezer forintot költ számomra értéktelen dolgokra. Sok esetben azt látom, hogy a fejekben van zavar.
2023. márc. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!