Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mai világban valóban luxusna...

A mai világban valóban luxusnak számít ha az embernek kutyája van?

Figyelt kérdés
Valamelyik héten volt egy riport az ATV-n és ott azt mondták,hogy a mai világban a kutyatartás már luxusnak számít.Ez valóban így van?Valóban drágább lett a tartása a kutyusnak,mint 3 éve?

2023. márc. 21. 22:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
Itt Magyarországon lassan a zsíros kenyér is luxus lesz...
2023. márc. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 NTBS ***** válasza:
48%
Szerintem nem. Igaz nem árt, ha az ember nem csak a legdrágább kész kajákat veszi neki.
2023. márc. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
95%

5

Az alapján amit írsz, te már pont olyan anyagi szinten vagy, aki bajban lesz ha elkezdenek a kutyák öregedni és jönnek majd elő a mindenféle nyavajáik, esetleg történik valami baleset, ha jönne új kölyök, nem tudnád suliba vinni ha lenne vmi viselkedési problémája, stb. Szerintem neked adott esetben nagy anyagi terhet tud jelenteni a kutyatartás. Én ilyen anyagi körülmények között már nem vállalnám, mert nem biztos hogy egy hirtelen helyzetben meg tudnám neki adni amit kell.

2023. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én sem értettem miért mondják,hogy luxus.Tény,hogy mindennek felment az ára a felszereléstől kezdve a kajáig,de ha nem beteges a kutya akkor csak 1x kell nagy összeget rákölteni utána már elég csak az oltásokat,kaját és a parazita elleni cseppeket,gyógyszereket megvenni.Az is benne volt a riportban,hogy sokan menhelyre beadták a kutyát,mert már nem futja rá.Kétlem,hogy 30 ezer Ftot nem tudnak kifizetni.Ha nekem lenne kutyám inkább spórolok bármin,de megválni nem válnék meg tőle.
2023. márc. 22. 09:12
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az. Nem a mindennapi tartás a drága (de az is rengeteget drágult az utóbbi 2 évhez képest, pl a normál tápok átlagban másfél-kétszeres áron vannak jelenleg, ahogy gyógyszerek is). De valójában a drága az, ha komolyabb orvosi ellátásra van szüksége a kutyának.

Csak az tartson kutyát, akinek nem okoz megoldhatatlan gondot, ha ki kell fizetnie 400-600.000 ft-ot, ha műtét, ha átfogó kivizsgálás, ha speciálisabb kezelés kell.

2023. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
73%

14

És ez a havi 30 nekem úgy jön ki, hogy tényleg MINDENT megkap a kutya, nem csak a feltétlenül szükséges dolgokat. Acanát eszik, Agility foglalkozásokra hordom, két havonta kozmetikus mert uszkár, nem gaygi bolhanyakörvet kap, hanem minden hónapban megkapja a Nextgardot, Chuckit és Kong játékai vannak, nem Pepco-sak. Ennél azért lényegesen olcsóbban is lehet tartani kutyát, úgy hogy az még mindig teljesen rendben legyen, én csak azért költök ennyit rá, mert megtehetem.

Igen, az álltorvosi költség lehet necces ha történik valami. De azért a 15-ös által írt 4-600e Ft erőstúlzás, nagyon kicsi esély van rá hogy ekkora összeget egyben ki kéne fizetni.

2023. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a kutyámnak műteni kellett a térdét szalagszakadás miatt. 380.000 ft volt a műtét 2 éve, utána 50.000 volt az újabb műtét, hogy kivegyék a csavarokat. A vizsgálatindíjak ebben nincsenek benne. A fizio összesen kb 100.000 volt utána.
2023. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
69%
Nem mondtam egy szóval sem, hogy nem fordulhat elő ilyen, de nagyon pici az esély, hogy egyszerre ennyi pénzt kelljen kifizetni a kutyára. Nyilván ha helyzet van, akkor megoldja az ember valahogy.
2023. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nem mondanám luxusnak, csak drága hobbinak, ha valaki nem spórolósan csinálja (értsd: minőségi táp, kutyaiskola, állatorvos stb.). Sok éve kiszámoltam, hogy talán 5 szál cigi árába került nekem a kutyám egy nap (nem dohányzom), de olyan is volt, amikor azt számoltam, hogy egy 13. havi fizetés kijött volna abból a pénzből, amit egy évben a kutyámra költöttem és akkor ő egészséges volt, szóval ezek nagyrészt az alapkiadások voltak. Úgyhogy szerintem nézőpont kérdése. Egy dohányosnak vagy alkoholistának szokták mondani, hogy luxus dolgot művelnek?

A kiadásokhoz képest elenyésző, de a kutyatartással pénzt is lehet megtakarítani: egy személyi edzőnél vagy konditerembérletnél hatékonyabban képesek rávenni az embert, hogy rendszeresen mozogjon. :)

2023. márc. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
#19 Az alkoholista beteg, a dohányos viszont szerintem tisztában van vele, hogy egy luxuscikket fogyaszt. Napi egy doboz cigi drágább, de kevésbé káros, mint napi egy tábla csoki, ami szintén luxuscikk, ha így nézzük. :) Én pl. motoros vagyok, tavaly hatósági áron 200 ezer forintot költöttem csak tankolásra, az is luxus. Ez mindig nézőpont kérdése.
2023. márc. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!