Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik Acana legyen?

Melyik Acana legyen?

Figyelt kérdés

Eddig Acana Classic Red-et kapott az eb, de most nézem hogy eléggé elszaladt az ára, szóval gondoltam kipróbálnánk ezt az olcsóbb kategóriás Acanát. Szerintetek váltsak, vagy maradjak a jól beváltnál? Havi szinten kb 2 000 Ft-ot tudnék így megspórolni, ami nem sok, de végülis egy évben az már 24 000. Ti váltanátok ennyiért?


Acana Classic Red összetétele:

Dehidratált bárányhús (23 %), hasított zab (22 %), friss angus marha (5 %), friss yorkshire sertés (5 %), bárányzsír (5 %), egész vöröslencse, egész zöldborsó, egész zöldlencse, fűvel táplált nyers bárány (4 %), egész zab, friss marhamáj (2 %), dehidratált sertéshús (2 %), heringolaj (2 %), friss sertésmáj (2 %), egész garbanzó bab, egész sárgaborsó, napon szárított lucerna, lencserost, friss marhabendő (1 %), szárított barnamoszat, friss úritök, friss pézsmatök, friss paszternák, friss fodorkel, friss spenót, friss sárgarépa, friss alma (red delicious fajta), friss bartlett körte, fagyasztva szárított marhamáj (0,1 %), friss tőzegáfonya, friss kék áfonya, cikóriagyökér, kurkumagyökér, máriatövis, bojtorjángyökér, levendula, orvosi ziliz gyökér, csipkebogyó.


Acana Prairie Poultry összetétele:

Dehidratált csirke (25%), hasított zab (23%), friss csirkehús (5%), friss csirkebelsőségek (máj, szív, vese) (5%), egész vöröslencse, egész zöldborsó, egész zöldlencse, friss pulykahús (4%), friss egész tojás (4%), csirkezsír (4%), egész garbanzó bab, egész sárgaborsó, egész zab, heringolaj (3%), napon szárított lucerna, lencserost, szárított barnamoszat, friss spárgatök, friss pézsmatök, friss paszternák, friss fodros kel, friss spenót, friss sárgarépa, friss alma (red delicious fajta), friss bartlett körte, fagyasztva szárított csirkemáj (0,1%), só, friss tőzegáfonya, friss fekete áfonya, vadcikóriagyökér, kurkumagyökér, máriatövis, bojtorjángyökér, levendula, orvosi ziliz gyökér, csipkebogyó.



2023. márc. 23. 14:46
A kérdező szavazást indított:
Acana Classic Red
Acana Prairie Poultry
5 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A másodikban más a hús fajtája. Ha nem allergiás a csirkére akkor jó az is szerintem.

De nekem 2 macskámból 2 allergiás rá, ismerősömnél is egy kutya, így mi a kutyának már szándékosan kerüljük, mert kialakulhat.

2023. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, az gondolopm azért is olcsóbb mert csirkés. Én is direkt kerültem a csirkést eddig, de hát a kutyák nagy része nem allergisá rá, szóval legalább egy próbát megérhet...
2023. márc. 23. 14:53
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem minden allat allergias a csirkere szerencsere.

Nem kell kerulni addig,amig nincs baj.

2023. márc. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az exem kutyája olyanokat fingott a csirkás tépoktól, hogy nem lehetett megmaradni vele egy szobában. :D Igazából e miatt az emlék miatt kerültem eddig. :)

Lehet kéne valahol kimérve venni, csak pár napi adagot próbaképp.

De nem tudom érdemes-e variálni egyáltalán ilyen csekély összegű spórolásért. :/

2023. márc. 23. 15:09
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

"de most nézem hogy eléggé elszaladt az ára"


"Havi szinten kb 2 000 Ft-ot tudnék így megspórolni, ami nem sok, de végülis egy évben az már 24 000."


Azt ugye tudod, hogy az árak tovább fognak emelkedni? Lehet 1 év múlva magát a márkát sem engedi majd a pénztárcád. Az, hogy jelenleg 2ezret tudnál spórolni ezen, nem azt jelenti, hogy ez fix marad egész évben. Én 2ezer forint miatt biztos nem váltanék, ha bevállt az, amit most kap. De te tudod, hogy mi fér bele a keretedbe, mennyire számít az a 2ezer forint.

2023. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hú, de nagyon nem szeretem amikor úgy válaszolnak, hogy láthatóan hülyének néznek... Igen, tisztában vagyok vele hogy nem ennyi lesz egész évben, de nyilván mindkét táp ára felfelé fog menni, a különbség mindig meg lesz köztük. Viszont én most csak a jelenlegi árakból tudok kiindulni.

Bőven belefér a keretbe a Classic Red, nem szüskgées spórolnom, de minek szórjam a pénzt ha nem muuszáj, és a másik táp is ugyanolyan jó lehet. Igazából ezért is fér bele bőven a keretbe, mert az összes költésemet igyekszem ilyen tudatosan megfogni. :) Lehet hogy ez csak havi 2 000 Ft, de ha sok ilyen havi 2 000 Ft-ot fogsz meg, abból nagy szép summa tud összejönni. :)

2023. márc. 23. 15:25
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem néztelek hülyének, szimplán nem értem a logikádat. Azt írod, évi 24ezeret spórolnál, mikor ez sem fix, még a 2ezer forint különbség sem. Nameg, ha Acana táppal etetsz, akkor nyílván tudod, hogy jó minőségű, bármilyet is veszel belőle. Szóval mi a kérdés? Mi döntsük el, hogy jelenleg futja-e még a bárányos tápra? Megválaszoltad magadnak a kérdést. Futja, de minek.
2023. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Basszus, hogy itt nem lehet egy olyan kérdést feltenni, hogy ne álljanak bele az emberbe...
2023. márc. 23. 15:59
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Nemtudom miért akarsz ellenséget látni bennem. Én csupán nem értem, hogy miért kell ahhoz random idegen emberek véleménye, hogy ebben a hónapban spórolj-e 2ezer forintot a kutyádon..
2023. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mert kioktató a stílusod.
2023. márc. 23. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!