Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy (benti) kutyát mennyire...

Egy (benti) kutyát mennyire visel meg lelkileg egy költözés?

Figyelt kérdés

Szétmentünk párommal és ő vitte magával a kutyát. Tartjuk a kapcsolatot és fogom látogatni, de aggódom, hogy megviseli-e. Küldött képeket és teljesen elvan, nem sír meg semmi.

Ugye akkor nem éli meg akkora traumaként?:(



2023. ápr. 6. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy időnként felbukkansz pár percre aztán újra eltűnsz jobban meg fogja viselni.
2023. ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kutyusunk, akire eredetileg csak vigyáztunk - a gazdi olyan szakaszba lépett az életében, hogy nem tudott elegendő időt szakítani a kutyára. Végül nálunk maradt.


Nem sírt, bár néha azért megállt a kapu előtt, és csak meredt a semmibe. Lehet hogy várta a gazdit, de az is lehet, hogy csak simán őrizte a portát.


Utána már nem is jött át a volt gazdája látogatni. Egyszer viszont összefutottunk vele a közeli erdőben. Boldogan üdvözölték egymást, simi-bújás, aztán mentünk tovább. Gond nélkül jött, nem akart a korábbi gazdival menni, már mi voltunk a gazdái.



Másik sztori - oké, ez nem kutya, hanem két papagáj. Hasonló értelmi, érzelmi (ők is csapatállatok, és nagyon ragaszkodnak hozzánk) szinten vannak, mint egy kutya.

Édesapám hosszú betegség után egy nap utoljára elment a kórházba, és többé nem jött haza.

A madarak (egész nap szabadon vannak, vannak megszokott alvóhelyeik is) hónapokig az előszobában aludtak a fogason. Várták haza. Nekik sokáig tartott, amíg elfogadták, hogy többet nem láthatják.

2023. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megviseli, de csak rövid ideig, pár hét. A kutyák nagyon gyorsan alkalmazkodnak, ne aggódj érte.
2023. ápr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor azzal is csak rosszat tennék a lelkének, ha néha, ha úgy van időm stb kihoznám magamhoz egy két napra? :(


köszi a válaszokat!

2023. ápr. 6. 10:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem,hogy hiányzik a kutyus,de ebben az esetben a számára legjobb döntést kell meghozni.A kutyus viszonylag hamar elfogadja majd a tényt,hogy te már nem laksz velük és ebben sokat segít,hogy a gazdája nem ismeretlen.Az más lenne,ha te nem tudnád már gondozni pl egy új lakás miatt ahová kutyát nem szabad vinni ezért egy random idegenre akit a kutya se ismer rábízod és ő az új gazdi.Az viszont,hogy a kutyus hogyan reagálna arra,hogy te meglátogatod egy rövid időre majd elmész nem tudni.A legtöbb kutyusnak nem lenne ez a legjobb.Az pedig tényleg rossz a lelkének,hogy havonta 1x elviszem magadhoz pár napra majd vissza a másik gazdához.
2023. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is elváltam, a kutyák az exemnél maradtak. Látogatom, néha elviszem sétálni őket. Megszokták, nem viseli meg őket sem a találkozás, sem a távozásom. Így szokták meg. Én elvinni nem szoktam őket huzamosabb időre. Van egy otthonuk, ott élnek. A gazdi, akivel maradtak, az a biztos pont, de megmaradt a szoros kapcsolatom nekem is a kutyákkal. Nincsenek összezavarodva.
2023. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!