Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire viseli meg lelkileg...

Mennyire viseli meg lelkileg a kutyát ez? Tudom butaság, de na.

Figyelt kérdés

Van 3 kutyánk, és 2 gyerkőcünk.

Lehetőséget kaptam egy külföldi munkára, lakhatás biztosítva, a mostani fizetésem 4x-esét kereshetném kb.

A gond, hogy ugyan egy gyönyörű kisvárosban élnénk egy 4 szobás társasházban, de a társasházban nem lehet kutyát tartani.

Én gondolkodás nélkül mennék, a kutyák meg mennének a szüleinkhez (2 ide-1 oda). Hát a férjem teljesen kiakadt, hogy én így is mennék... Neki jelenleg nincs munkája, kint meg 80%, hogy néhány hónapon belül lenne. De a kutyák a kutyák a kutyák... megviselné a LELKÜKET, na de könyörgöm, a gyerekeinknek és nekünk is óriási lehetőség lenne.

Meg a mamánál nem mehetnek be az előtérbe sem stb... ez mennyire rossz már nekik stb, szerintem ez butaság. Mióta a kicsink megvan, nálunk is csak a garázsig jöhetnek.

Hogyan tudnám megnyugtatni, hogy a kutyáknak jó lesz a mamáéknál? Szerdán írom alá a szerződést. Nélküle persze nem akarok menni, meg kellene győznöm valahogy.



2017. nov. 19. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
én soha nem hagynám hátra a kutyámat, ahogy a gyerekem sem, nincs köztük különbség.
2017. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
a férjed legalább felelősség teljes
2017. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
A kutya családtag, én sem szivesen hagynám otthon. Bár mi tényleg családtagként kezeljük és el sem tudom képzelni, hogy csak a garázsig jöhessen. KInt meg keressetek olyan lakhatást, ahova vihetitek a kutyákat is. Ha mindketten dolgoztok majd, akkor biztos lesz rá keret.
2017. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
4 hónapja keres munkát. Most fogyott el a tartalékunk egy 30 ezres állatorvosi számla és a gyerekek 2 hétig tartó betegeskedése után. Most hónap közepén már nincs kb semmi pénzünk. 1 bevásárlásra elég van még kb. Jövőhónaptól nincs több tízezer kutyakajára stb...150 ezer a fizum, ebből 50 elmegy rájuk. 100 ezer éhenhalni sem elég, így, hogy nincs semmi megtakarításunk már. Tehát ez az ő érdekük is. Még egy betegség vírus és vagy erőssek vagy elpusztulnak mert állatorvosra nincs pénz.
2017. nov. 19. 14:38
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
Mama minden nap sétáltatná őket? Ki lennének elégítve a kutyák igényei? Megfelelő minőségű és mennyiségű ételt kapnának?
2017. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

A menhelyen lévő kidobott, elkószált kutyák is az eredeti gazdájukat imádták, bárhogyan is bántak velük. mert a kutyának a gazda a lényeg. Mégis tökéletesen be tudnak illeszkedni az örökbefogadó új családjukba.

Azért a megélhetés még mindig fontosabb.

2017. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mikor a férjem dolgozott látástól mikulásig akkor sem voltak minden nap sétáltatva, azóta vannak mióta itthon van. Nem lesznek sétáltatva, de nagy kertben lesznek. Több százezer kutya él így és semmi bajuk. Kaja lenne nekik mert mi vennénk ha már úgy állunk. Addig meg maradék vagy olcsó táp. Ami akkor is áll ha itthon maradunk. Jövő hónaptól nem lesz rá, hogy drága kaját vegyünk nekik, hiszen a gyerekek nem éhezhetnek. Tehát a kutyáknak is ez lenne a jó. Csak a párom nem érti meg.
2017. nov. 19. 14:55
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem menj. A megélhetésed függ ettől. És nem az utcára teszed őket, ha nem jó helyük lesz, megszokják. Aztán később akár a kutyák is mehetnek utánatok, ha olyan lakásba tudtok költözni. Annak nincs értelme, hogy itt nyomorogjatok, kutyástól, mindenestől, ha van egy ilyen lehetőség.
2017. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
# 2 Nagyon felelősségteljes, amikor lassan enni sem tudnak, sem ők, sem a kutyák, és ezen problémázik...
2017. nov. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Az nem lehet esetleg, hogy a férjed nem szeretne menni, és ráfogja a kutyákra?

Nyugodtan hagyd itthon őket, jó helyük lesz.

nekünk is kerti kutyánk volt, vidám volt, nyugis,v sokáig élt. Az senkinek nem jó, ha itthon maradtok és éheztek a kutyákkal együtt.

2017. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!