Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya ajánlott ? :

Milyen fajta kutya ajánlott ? :

Figyelt kérdés

Abból az okból kezdtem el gondolkodni kutyatartáson hogy a mentális állapotomon javítsak, illetve természetesen szeretem a kutyákat. Volt már korábban 2 kutyánk.


Közepes méretű kutyában gondolkodunk elsősorban, de nagy kutyáról is lehet szó. (Korábbi kutyáink nagy termetűek voltak).

Közepes méretű kertünk van, nem túl nagy de nem is egy kis lyuk.

Szívesen eljárok vele futni, biciklizni.

Iskola miatt délután tudok vele foglalkozni, de nem lenne egyedül a nap nagy részében mivel mamám mindig otthon van.

Játékos természetű, jól tanítható kutyát szeretnék aki eltűri a 2 macskánkat és családbarát is.

Plusz pont ha alkalmas házőrzésre.


Hálás lennék néhány ajánlásnak, szeretném megtalálni azt a kutya fajtát amivel mind boldogan élhetünk:)



2023. márc. 18. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól értem, akkor még tanulsz.

Közép, vagy általános iskolás vagy?

Ki fog gondoskodni a kutyáról, ha koliba mész? Ki fog gondoskodni róla, amíg osztálykiránduláson vagy? Milyen összeget szánnál a kutyára? Kinti vagy benti lenne?

2023. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gimnazista vagyok. A családom gondoskodik róla amíg nem vagyok otthon. Vagyunk egy páran. Illetve ahogy említettem a mamám mindig otthon van és tud foglalkozni vele.

Kollégiumba nem tervezek menni.

Kinti kutya lenne.

2023. márc. 18. 23:35
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Én a rottweilert maximálisan tudom ajánlani. A szukák nem olyan nagy termetűek, a kisebbek 36-38 kg körül mozognak. Kölyökkorban sokat kell vele foglalkozni, felnőttkorban elég naponta egy órás séta. Nem olyan aktívak mint egy németjuhász vagy bull tipusú kutya de tudnak ők is mozogni ha nincsenek túlságosan elhizlalva.
2023. márc. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A leírásod alapján rengeteg fajta szóba jöhetne (labrador, drótszórű magyar vizsla, roti, német juhász, és még rengeteg), de nem mind válna be nektek. Inkább labrador - vizsla vonalra gondolnék így, ismeretlenül. Kérdés, hogy ti milyen stílusúak vagytok, milyen jellemű kutyával tudnátok bánni, volt-e már kutyátok, milyen a kerítés, mire szeretnéd tanítani (bár ez lehet képlékeny is, alkalmazkodhatsz a kutya igényeihez), stb.

Amúgy jó ötletnek tartom neked a kutyát, és sok sikert kívánok a találáshoz, és sok boldogságot az együtt töltendő évekhez.

A leírásod alapján pedig én a menhelyi választást sem zárnám ki, hiszen nincsenek annyira konkrét elvárásaid a leendő kutyádtól, amiket megadtál, az egy keverékből is látható nagyjából.

2023. márc. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy egy kinti kutya képes a mentális állapoton javítani, annó nekem sok magamban őrlődést, lelkiismeretfurdalást okozott, hogy a szeretett kutyám a szüleim kattanása miatt csak a garázs-mosókonyha szintre mehetett (az meg nekik nem volt opció, hogy télen fogjam a leckém és ott írjam meg mellette), mikor ő teljesen egyértelműen velünk akart volna egy légtérben lenni. Mikor viszont megtörtem a jeget, valóban iszonyú jó érzés volt, hogy ott volt mellettem a nap nagy részében.


Fajtát illetően: Howavart, beauceron,puli, pumi, labrador, golden, hosszú szőrű vizslák vagy ezeknek illetve németjuhásznak a keverékei egy menhelyről (németjuhászt tisztán nem nagyon ajánlanék, ki lehet fogni nyugisabb egyedeket, de azért ők munkakutyák, köréjük kell építened az életed, ha boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatot szeretnél velük)

2023. márc. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Roti, Golden, Labrador (mondjuk rövid szőre miatt nem feltétlen kinti kutya), de a menhelyeken sok megfelelő kutya lehet nektek.
2023. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Labrador kb. annyira szigetelt, mint egy német juhász. Eszméletlen tömött bundája van, nem kell félteni kicsit sem ilyen szempontból. Fagyos vízben való úszás sem hatja meg, szóval nem a magyar telek fogják elrettenteni :)
2023. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Közepes-nagytermetű menhelyi keverék.


Mivel nem válaszoltál arra, hogy mennyit szantok a vételárra, gondolom nem százezreket.

2023. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!