Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vállalhatok kutyát ilyen...

Vállalhatok kutyát ilyen életmód mellett, illetve szobatisztaságra szoktatásnál nem lehet egyáltalán levinni a kutyát?

Figyelt kérdés
Iskolába járok. 7:20tól-15:20ig nem tartózkodok otthon. Ez előtt és után nyilván annyi időt szakítanék a kutyára, amennyit kéne. A kérdés az hogy ez elég e neki. Már van egy yorkie-m, ő pelenkára van szoktatva mivel nem bír ki 8órát pisi nélkül.
2018. nov. 14. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Az első 2 hétben jó lenne otthon lenni vele, az egyedülléthez fokozatosan kell szoktatni, és az új hely miatt sem szerencsés magára hagyni.

A szobatisztaság kérdése azért is nehéz, mert még ha hiperokos is a kölyök, aki 2 nap alatt megérti a dolgot, egy 2-3 hónapos kutya még 4 óránként pisil.

Ha mindenképp kutyát akarsz, és 100%, hogy a jövőben, ha pl. egyetemre mész, vagy bármi változás lesz az elkövetkező 10-15 évben, gondoskodni fogsz róla, akkor én azt ajánlom, hogy vagy egy 1-2 éves fiatal kutyát vegyél magadhoz, vagy pl. nyár elején, a szünetben hozzátok el. 2-3 hónap alatt már meglesznek az alapok, és nem kell a mély vízbe dobni a kölyköz egy egész napos egyedülléttel.

2018. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. nov. 14. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutyát?

Alapjáraton, így nem. Ha már a yorkinak sem tudod kielégíteni az igényeit (pekenkára pisiltetés nem minősül annak), akkor egy fiatal kölyök kutyussal nagyon meg fog gyűlni a bajod. Mennyi idős vagy? Általános iskolába vagy középbe jársz már? Sajnos az érettségihez közeledve arányosan jut egyre kevesebb idő minden másra, kutyára is. Nem lehetetlen, de nekem elhiheted, hogy rohadt nehéz, én harmadéves gimnazista vagyok, nem ingázok a suli és a lakhelyem között, de nagyon logisztikázni kell, hogy jusson idő a kutyára, és azt minél aktívabban töltsük ki. És felmerül a kérdés, mi lesz, ha egyetemre mész?

2018. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Yorkieval nem volt baj hogy nem szobatiszta mivel kicsi, igy kevesebb “jön belőle”. (Staffordot szerettem volna) Ettől függetlenül napi minimum 3x lent van, szerintem ez megfelelő. Középiskolás vagyok, és még az érettségiig van időm bőven. Meg persze nem egyedül élek. De most ebben a pillanatban nem tudnék vállalni egy kölyök kutyust, ez tény sajnos:/ de köszönöm mindkettőtök válaszát!
2018. nov. 14. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:
A stafit nevelni is kell, illetve nagyon lefárasztani ahhoz, hogy ne legyen vele problémád. Nyilvánvalóan a yorkie-nak sincsenek rendesen kielégítve az igényei, egy egészséges, normális körülményekhez szoktatott yorkie kibírna 8 órát pisi nélkül. A terrierek hajlamosak rombolni és szétszedni a lakást és a kertet ha nincsenek rendesen lefárasztva (agyilag is) és lemozgatva.
2018. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!