Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Önvédelmi sokkolót szabad...

Önvédelmi sokkolót szabad használni kutyák ellen?

Figyelt kérdés

Mikor viszem a kutyámat sétálni elég gyakran bele botlok szabadra engedett veszélyesebb nagyobb méretű kutyákba. És nekem szaladnak az én kutyámnak. (Volt hogy a gazda is jelen volt, de úgy tett mintha ott sem lenne)


Hogyha szabad használni akkor, ha bele harap az én kutyámba a másik és egymáshoz vannak érve, nem lehet szét választani,

Akkor nem megy át a sokkolás az én kutyámba is??


Egyébként van egy mini paprika sprayem, de az olyan rövid távú a sugara hogy az nem ér semmit... Főleg ha szél is fúj egy kicsit, akkor még saját magamat meg a kutyámat fújom le vele. :D


2023. ápr. 12. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
ha besokkolod a kutyajat tuti feljelent a gazda. birosag elott be kell bizonyitanod eletveszelyes helyzetbe kerultetek es onvedelem volt.
2023. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor mivel védjem meg a kutyámat hogy ne jelentsenek fel? De inkább az érdekel hogy át mehet e a sokkolás az én kutyámba, vagy nem.

Meg amúgy, nincs sehol gazda, csak úgy kint vannak szabadon a kutyák, és ennyi

2023. ápr. 12. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelentetted már jegyzőnek az önsétáltató kutyákat?
2023. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem úgy rémlik, hogy illegális itthon ilyet hordani civilként.
2023. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Lehet hordani sokkolót, de ahhoz már fegyvertartási kell.


"De inkább az érdekel hogy át mehet e a sokkolás az én kutyámba, vagy nem."


Az egy dolog, hogy téged az érdekel, ami, de én se hinném, hogy bíróságra akarsz járni. Az meg szerencsejáték, hogy éppen nincs ott és nem látja a másik kutya gazdája.

2023. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Ergo nem lehet sokkoló, mert fegyvertartásit nem kap akárki...gázpisztoly se lehet már senkinek, nem adnak engedélyt.
2023. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Kétlem,hogy a másik gazdi örülni fog ha a kutyáját sokkolóval próbálod leszedni a saját kutyádról.Inkább ne menjetek azon az úton ahol sok az ilyen kutya vagy jelezd valahol.
2023. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

6*

Vagyis a fegybertartási nem fegyverviselésit jelent. Szóval csak otthon tartható és nagyon indokolt esetbe használhatod.

Kérdező. Vannak jobb paprikasprék is. Vegyél egyet...

2023. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7 de ha örül ha nem, ne engedje oda! Amúgy is kötelező a póráz!
2023. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Ajánlom, hogy menj el egy kutyaiskolába, ahol van ÖV, és kérj órát kutyaönvédelemből. Ha összekaptak, és nem lehet szétválasztani őket, a legjobb módszer ha “megfojtod” az idegen kutyát. Elég csak annyira, hogy elájuljon. Én mindig hordok magamnál egy láncnyakörvet, sajnos használnom is kellett már, mert vékony nő vagyok, nem állok le harcolni egy kutyával, ráadásul kistestűm van, aki meg se tudja védeni magát
2023. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!