Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a kutyak egyaltalan...

Igaz, hogy a kutyak egyaltalan nem ehetnek csokisat?

Figyelt kérdés
csak csokoladesat nem ehetnek vagy semmi ojat ami kakot tartalmaz?
2010. okt. 8. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
A kutya nem ember...
2010. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem is azt kerdeztem h ember-e:P...hanem h ehet e egy keveset... es nem csokoladera gondoltam...;)
2010. okt. 8. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Meg más állat se. Az ember specialitása, hogy a csokiban (kakaóben ha így tetszik) lévő teobromint viszonylag gyorsan lebontsa, sőt a koffein lebontás során maga a szervezet is "előállítja" és kezeli. Állatokra ez nem jelemző, kutyára se, neki kifejezetten árt, maga az élinkítő hatás is sokkal kifejezetebb.
2010. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Egy kevéstől nem lesz baja, de jót se tesz neki. Nagy mennyiségben viszont mérgező.
2010. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolónak van igaza. A csokit a kakaotartalma miatt nem szabad adni a kutyának, a benne található teobromin méreg számára. Nagyon lassan bontja le a szervezete. Akár halálos is lehet számára, de kevesebb mennyiség is mérgezést okozhat. Ha csoki evés után a kutya elvonul és étvágytalan lesz akkor ne legyintsünk rá hogy biztos elcsapta a hasát, kutyáknál ez komoly dolog.

A kutyák csokoládémérgezési tünetei általában egy nap elteltével, de nem ritkán már néhány órával a fogyasztás után jelentkeznek. Leggyakoribb tünetek a hányás, hasmenés, a has nyomásérzékenysége, szomjúság, izgatottság, szapora szívverés, nyálzás. A csokoládéban található koffein - az emberhez hasonlóan - a kutyáknál is a központi idegrendszerre hat: fokozza a szívműködést, anyagcserét, légzést. Súlyos teobromin- vagy koffeinmérgezés izomgyengeséget, szívritmus-zavarokat, veseelégtelenséget okozhat, amely tünetek később rángógörcsökben és a vérkeringés összeomlásában nyilvánulhatnak meg. Az elhullás ilyen esetben 24 órán belül bekövetkezhet.Pl a fehér csokinak nagyon minimális és az étcsokinak pedig elég magas kakaótartalma van.

Ha már az ember kényeztetni szeretné kedvencét akkor gyártanak a számukra kifejezetten kutyacsokit, ennek bár ugy néz ki semmi kakaótartalma nincsen, töbségében tej alapu készítmények.

2010. okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
koszonom:) Amugy nem adtam neki semmilyen csokoladet, azt tudom hogy nem szabad. A macskaimnak szoktam kakaos tejet adni es azt szeretnem tudni hogy a kutyus ebbolse kaphat? (ne ugy kepzeljetek el h 4 kanal kakaot teszek bele..:P)
2010. okt. 8. 18:58
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

A macskának se adj.

Se tejet önmagában, se kakaós tejet.

Ahogy a kutya úgy a macska szervezete sem tud mit kezdeni a laktózzal.

2010. okt. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom sokat segitettetek>:D<:)
2010. okt. 8. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!