Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak tele, az állatmen...

Miért vannak tele, az állatmenhelyek kutyákkal?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt olvasom,hogy itthon az összes állatmenhely tele van kutyákkal.


MIÉRT?


Én nem vagyok kutyás, nincs semmilyen háziállatom, valószínűleg nem is lesz.

Egyszerűen az én életmódonba nem fér bele,hogy gondoskodjak egy másik lényről.


Szóval abszolút érintetlen vagyok ebben a témában.



2023. ápr. 12. 13:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
64%
Mint mondtam, ez mind rendben van. Csak akkor ne sírjanak, hogy a nyakukon maradnak a kutyák. A szigorú szűrésnek ez az ára.
2023. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
82%

"Azert az nem igaz, hogy nem adnak orokbe…milyen menhelyen jartal te, ahol inkabb megtartjak a kutyakat, csak ne kelljen ujat bevenni?

Annyi orokbefogado nincs, amennyi kene."


Sokszor támasztanak egyáltalán nem életszerű feltételeket. Tapasztalat. Tisztelet a kivételnek, mert biztos van olyan menhely is. Kedvencem, hogy kau-jellegűt nem adnak kertes házba, mert "telepre nem adunk" kutyát és ha van kert, akkor még a gazda képes lenne kint tartani egy nagytestű területörző pásztorkutyát... :D

Egy ismerősömet is elutasították annak ellenére, hogy bőven volt kutyás tapasztalata, de van egy (egyébként már nem is kicsi) gyereke. Persze, lett kutyája máshonnan. Én is inkább úgy fogadnék örökbe, hogy inkább magánszemélytől, mintsem ezektől az alapítványoktól.

2023. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

#20: "Töltöttél már ki valaha ilyen tesztet? Egy alap felelősen gondolkozó ember kapásból átmegy rajta."

Vannak olyan feltételek, amik nem irreálisak, de sok menhely pl. alapból kizárja azokat, akik kertben tartanák a kutyájukat. Egy kisebb vagy vékony bundájú vagy olyan természetű kutyánál ez egy jogos elvárás, de mondjuk egy benga nagy pásztorkutyánál... Egy jó darabig gondolkodtam, hogy menhelyről hozzak-e kutyát vagy tenyésztőtől. A körülmények miatt a családnak is megvoltak a maga feltételei, ezek közül az egyik az volt, hogy alapvetően kertben tartanánk (ez nem jelenti azt, hogy hívásra nem jöhet be). Kutyasuli, ajánlott oltások, élősködők elleni védekezés, ivartalanítás, minőségi táp, napi séta, játék, közös nyaralás stb. megvannak csak épp kinti kutyát szerettünk volna. A legtöbb menhelynél élből kiestünk a rostán, a tenyésztőnél nem. Igaz, olyan fajtát is választottunk. És akkor érezzem sz.rul magam, hogy nem egy rácsok mögött senyvedő, ártatlan kis párát fogadtunk be, akinél a fene tudja, hogy viselkedik majd a haszonállatainkkal, hanem galád módon egy fajtatiszta kölyök került inkább a családba. Egyik ismerősöm menhelyen önkénteskedik, pár hónapja küldött egy linket, hogy szerinte az a kutya tökre illene hozzánk és a kutyánkhoz. Nagy testű, bundás, de csak és kizárólag benti tartásra adnak annál a szervezetnél kutyát. Ezt annyira "komolyan veszik", hogy azon a telephelyen, ahol az ismerős önkéntes, a kutyák egy része egy pincében él és napi ~20 perc séta jut rájuk.

Megértem, hogy a menhelyek komolyan szűrnek, nem adnak mindenkinek. Sok idejük, energiájuk, pénzük lehet egy kutyában, de visszás, hogy sírnak, de kutyát előítéletből nem adnak. Tudok olyan menhelyről, ahol differenciálnak és megvan a kutyáknál, hogy melyiket, milyen körülmények közé adják. Igaz, ők gyepmesteri telep is, elemi érdekük, hogy minél kevesebb kutya ragadjon bent náluk. 17-es voltam.

2023. ápr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!