Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie tenyésztőtől?

Border collie tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

A téma még nem teljesen aktuális bár bízom benne, hogy egy félév múlva már az lesz. Viszont elkezdtem kicsit nézelődni a border collie tenyésztők között. Először is akinek van tapasztalata kit ajánlana?

Másrészt pedig a legtöbb helyen amit én megnéztem láttam hogy csak ivartalanítási kötelezettséggel adnak kiskutyát, viszont nekem minden vágyam lenne ha maradna számomra tőle egy kiskutya. Nyilván tudom, hogy ezt senki sem fogja tudni leellenőrizni hogy nem szaporítom a kutyát állandóan, hanem csak egyszer szeretném azért hogy legyen egy utódja akit szeretnék megtartani. Őszintén szólva nem tudom hogyan működik ez és az is lehet hogy félre értettem ezért érdeklődnék hogy erről kinek mi a tapasztalata, mit lehet erről tudni.



2023. ápr. 13. 22:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket olvasd el:

[link]

[link]

2023. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, sajnos nagyon zöldfülű vagyok ebben a témában ( szerintem mindenki észrevette), de tényleg köszönöm, hogy érkeztek normális válaszok is rendes magyarázattal. Azt én is gondoltam, hogy ez egy összetettebb dolog, viszont azért az itt leírtak után lehet jobban járok ha elengedem az eredeti elképzelésem és ivartalanítom a kutyámat.

Lehet óvodás, lehet nem, nekem sokat számított volna ha az egykoron imádott kutyám után fent marad egy utódja. Igen, lehet nem lett volna ugyanolyan ( nyilván) de akkor is az övé lett volna. De teljesen mindegy, akinek ez nem számít úgysem fogja megérteni, miért volt ez a tervem. Viszont ezt az elképzelésem valószínűleg jobb elengedni az itt elhangzottak alapján. Természetesen azért érdeklődni fogok tenyésztőknél is, de talán az a legegyszerűbb számomra ha ivartalanítom és minden ilyen téren felmerülő és felsorolt probléma megszűnik.

2023. ápr. 14. 11:19
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Mielőtt bárhol kiskutyát vásárolnál, nézz szét itt. Olvasd el az egyes kutyák történeteit is, tanulságos: [link]

Semmi bajom azzal, ha valaki felelősen, átgondoltan vásárol tenyésztőtől kutyát (normális tenyésztők megszűrik a gazdijelölteket), de nagyon sok az is, aki nem gondolja át. Nekem ettől az egyesülettől lett kutyám, legtöbben meglepődnek, amikor mondom, hogy keverék, kóbor kutya volt, és nem tenyésztőtől vásároltam.

2023. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
De még mindig nem írtad le milyen bordert szeretnél. Így tenyésztőt nem lehet javasolni.
2023. ápr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%

Én is azt szerettem volna, ha marad a kutyusom után egy kölyök, de beláttam, hogy ez egy hülye gondolat. Engedd el!

Legyen egy kutyád egyelőre. Ráadásul a border nem az a fajta, amelyik elvan egész nap a szobába, kőkeményen fárasztani kell!

2023. ápr. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam végül, mivel sikerült felvennem egy kapcsolatot itt gyakori kérdéseken keresztül egy border collie gazdival akin keresztül rátaláltam csoportokra és úgy gondolom ott lesz igazab értelme érdeklődöm tenyésztők felől és minden egyéb kérdésem inkább ott fogom majd feltenni. De köszönöm mindenkinek a segítséget az oldalnak is megvolt a haszna számomra, de belátom nem egy név nélküli oldalról kellene csodákat várjak.
2023. ápr. 17. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!