Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Már teljesen...

Mit csináljak? Már teljesen megőrít!

Figyelt kérdés

van egy 8 hónapos kutyám, és nagyon tud harapni.. [még tejfogai vannak ] nagyon sok harapás nyom van rajtam, sőt még az anyukámon is... Nem akarom eladni, ő az enyém, csak az lenne a kérdésem, hogyan tudom leállítani? Előfordul,hogy hirtelen rá törik ez, és morgás kíséretében nagyon elkezd harapdálni minket!


Segítsetek kérlek, ez így nem mehet tovább :((


Köszönöm!


12/L


2010. okt. 8. 18:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az eltelt 6-7 hónapban mit csináltatok, amikor harapdált a kutya? 8 hónaposnak már felnőtt fogai vannak amúgy.

Mekkora a kutyád méretre, fajtára?

2010. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 hell-ikon ***** válasza:

Hirtelen, éles hangosan, és minél fájdalmasabban kiálts fel, hogy auuu!:D


Elméletileg beválhat, elvégre, ha testvéreivel is ugyanezt csinálná, (ill. csinálta volna már egész fiatal korában is) ők is így reagálnának (reagáltak volna). Ebből tudja a kutya, hogy neked bizony fáj ha harapdál, mégha csak játszik is.


Mikor csak 3-4 hónapos volt a kutyám én is ezt csináltam vele mikor a kezemet harapdálta. De én már akkor elüvöltöttem magam mikor már a kelleténél egy hangyapecsnyivel is jobban rászorított, de még nem fájt. Akkor rögtön abbahagyta.:)

2010. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ezt csinálta kölyökként, véresre harapta a kezem. Amikor az ember kétségbe van esve, akkor azt gondolja, hogy segít, ha ráüt a fenekére, de ezt egy kölyökkutya játéknak veszi.

Kiabálj rá, hogy nem, az sem baj, ha megijed. Aztán hagyd őt ott, és ne foglalkozz vele! Ne játsz vele, ne is nézz rá! Érezni fogja, hogy amit csinál az rossz, és annak ez a következménye.

És olvasd el Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét, nagyon sokat fog segíteni a nevelésben. A lényeg, hogy tartsd be, amiket leír!

Te vagy a főnök, és ezt a kutyád is meg kell, hogy tanulja.

2010. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

milyen kutya?

azért kérdezem, mert pl masztiffok ingerküszöbe nagyon magas, tehát ha ráütsz a fejére, nem fáj neki, hanem játéknak veszi, és annál jobban harap...

2010. okt. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Csak nemrég kezdett el harapdálni... Köszönöm a válaszokat :D Amúgy tacskó keverék
2010. okt. 10. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!