Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van a kutyámmal? Kicsit...

Mi van a kutyámmal? Kicsit elegem van már belőle.

Figyelt kérdés

Rendesen szocializálva van. Kiskorában kutyasuliban is volt, kutyák, emberek között nőtt föl, mégis ha elmegyünk sétálni az utcán mindenkit megtámad.


Ha tömeg van akkor is, ha csak 1-2 ember, akkor is. Amúgy törpespitz kutyus, aki amúgy itthon jól viselkedik, mégis mostmár nincs is kedvem vinni sétálni, mert mindenkit letámad. Nem értem mért csinálja, 1 éves, és mindennap megyünk sétálni, és mindennap el kell játszanunk, hogy már félek mikor jön felénk egy ember, hogy mikor kezdi el ugatni a kutyám.


Pedig már sok módszert bevetettem, ami van a Póráz két végén műsorban, hogy elterelem a figyelmét és adok jutalomfalatot, vagy hogy ha elkezdi ugatni akkor megfordulok, pár lépés után meg megint arrafelé megyünk, de hajthatatlan.


Már az utóbbi időkben nem is vittem sétálni, mert már nagyon unom hogy minden sétánál így viselkedik, már az emberek is beszóltak, hogy vegyek rá szájkosarat, stb.

Dehát 3-4 kg, nem is gyártanak akkorát.


Ilyenkor mit csináljak? :/ kell neki a mozgás, mert lakásban tartjuk. szocializált, kertben/udvaron vagy lakásban barátságos. csak sétáknál csinálja ezt az utcán. pedig mindig ugyanazon az útvonalon megyünk...


2010. okt. 8. 22:24
 1/5 Archangel ***** válasza:
74%

Szia!

Lehet régimódi felfogásom van, de 1 kicsit le kell szidni. Nekem mindig beválik, ha meghúzom kicsit a nyakán a bőrt. Így szokta az anyja is tudtára adni a kölyköknek, hogy már unja a hülyeségeiket. :)

Ha jól viselkedik, egyből dicsérd, ha rosszul, kicsit rángasd meg, de azért ne vicc túlzásba.

2010. okt. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Archangel ***** válasza:
92%
ne vidd túlzásba* elírtam :)
2010. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

A mi lépcsőházunkban is van kettő olyan kutya. azt hiszem a kan viselkedik úgy mint a tied. Egyszer mentem le, és várták a liftet. Nekem ugrott a kutya.komolyan megijedtem.:) Kis méregzsák.

Szerintem tedd azt amit az első írt.

2010. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MME ***** válasza:
100%

Amit első írt, az jó, de alapszabály, hogy ezt nem szabad túlzásba vinni, mert a kutya lelkére hat erőteljesen, tehát nem az tesz nagyobb kárt a kutyában, ha ráhúzol egyet a hátsójára, vagy ráütsz az orrára, bármilyen fura, így van. Ez olyan, mint a teljes ledominálás, azaz a hátára levágás - erőfitogtatás, és nagyon erélyes jelzés.

Persze van olyan öntudatos, makacs (domináns) kutya, amelyikben nem okozol vele nagy érzelmi megrázkódtatást, de nekem kettőnél háromnál többször nem kellett eljátszanom még egy kutyagyilkos, független természetű ebnél sem egy gyakorláson a célcsoporttal.

A lényeg a fokozatosság a büntetésben, ne kezdd mindjárt az erőfitogtatással, ha ki akarod próbálni. Első az erélyes parancs, második a módszerek, amelyekről te is írtál - de úgy ám, mint egy igazi vezér - és utolsó megoldásként ez. Ezt a fokozatosságot minden alkalommal be kellene tartani. De ha megfelelően alkalmazod, valószínűleg a taktikázó módszerek is eredményt hoznak, végső soron viszont el kell jutnotok oda, hogy ezekre is reagáljon, tehát már ne kelljen ilyen fajta domináns jelzéseket leadni a kutyádnak.


Egyébként nem lehet, hogy 1. a kitartásoddal van baj, azaz nem viszed végig következetesen, és idő előtt feladod, vagy 2. veled van a baj, tehát pont ilyen helyzetekben mutatkozik meg az igazi engedelmesség vagy annak hiánya, 3. vagy pedig veled van a baj :) mert pont az ellenkezőjét sugárzod a kutya felé, mint amit el akarsz érni? Félelmet, aggodalmat megérzik, nem tudod őket becsapni. Düh sem igazi megoldás. Nem lehet, hogy az első ilyen esetek után te gerjesztetted tovább a viselkedését addig, amíg jobban nem rögzült nála?


A legfontosabb része a dolgonak, hogy kellenek olyan mesterséges helyzetetk, amikből viszont nem hagyod kihátrálni, hanem szembe kell néznie azokkal, amikre támad, akár kutya, akár ember. Ilyenkor a közös interakciók segítenek, és az a közbeni korrigálás, jutalmazás.

Biztos vagyok benne, hogy ha mindent végigcsinálsz vele következetesen, kitartóan, és úgy, mint aki elhiszi magáról, hogy ő a falkavezér, és nem bosszankodik, illetve nem a tehetetlenségét látja a helyzetekben, akkor megoldjátok ezt a problémát. :)

2010. okt. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MME ***** válasza:
Ja igen, az útvonalon pedig változtass gyakran, a sétának a mozgáson kívül az a lényege, hogy új ingerek érjék, akár más állatok, akár még több ember, szagok, helyzetek... A kutyákra nincs jó hatással.
2010. okt. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!