Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kölyöķkuty...

Mit csináljak, ha a kölyöķkutya felébreszt 1-másfél órával, mielőtt kelni szeretnék? Örül nekem,de én még aludnék.

Figyelt kérdés
Odajön hozzám és felébreszt. Másik soha nem csinalt ilyet. Mindig megvárja, míg kinyitom a szemem és jobban mozgolódok. Hogy szóljak rá, amikor örúl és azt setudom mi van, olyan álmos vagyok? Délutános vagyok, akkor van ez. Éjfélkor fekszem le és 6 után már jön. Néha elég 6 óra alvás, de sokadjára már nem. Szabadnapon is van ilyen.
2023. máj. 1. 06:54
1 2
 1/11 Gabriella2011 válasza:
91%
Türelem, ne foglalkozz vele. Megtanulja, de még kölyök. Nem tudod elszeparálni, hogy ne abban a szobában legyen ahol alszol?
2023. máj. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem zárhatom ki, ha a másik meg bent van. Ha nem vagyok itthon, akkor se látnak és sajnálom őket ezért is alváskor külön zárni.
2023. máj. 1. 08:16
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Sok a feszültség 2-es, menj el futni. :)

Szerintem se foglalkozz vele, tehát ha ébresztget, feküdj tovább, ne reagálj. Egy idő után hozzászokik szerintem, és megtanulja, hogy nincs értelme felébreszteni.

Esetleg hozzáértő kutyával foglalkozó ember tanácsát is kikérném, hátha tud okosabbat mondani.

2023. máj. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Igaza van a 2esnek mit keres egy állat a lakásban ,betegek az emberek
2023. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
2-es, de hát nem is téged tart a házban!
2023. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős kölyök? Hogy álltok a szobatisztasággal? Mióta van meg? Mi volt eddig a napirend?
2023. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Arra nem gondoltál, hogy szegénynek talán pisilni kell? Esetleg neki ilyen a bioritmusa?


Szerintem az ember képes megváltoztatni a szokásait, az öreg kutyámnál az utolsó években rendszeres volt, hogy félbeszakítottam az alvásom, kivittem pisilni, visszamentünk és aludtam tovább. Az elején nehéz, nem fog rögtön menni a visszaalvás, de idővel hozzászoksz. Hasonlóan az is működhetne, hogy ilyenkor rászólsz, hogy nyugodjon le.

2023. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rossz alvó vagyok, soha nem alszom vissza rendesen, ha felébresztenek. Legalább 1 órát várhatna reggelente a keltéssel. 😀
2023. máj. 1. 23:32
 9/11 A kérdező kommentje:
Még nem teljesen szobatiszta, de ha bent van dolga , akkor a pelenkára megy. Az is folyamatosan cserélve van.
2023. máj. 1. 23:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell reagálni rá.Így megtanulja,hogy hiába kelt fel te nem reagálsz rá szvl nincsen értelme felkelteni téged.
2023. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!