Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszée keritése rossz...

Ha a szomszée keritése rossz és átmegy hozzá a kutyám, az kinek a hibája? Hiába kérem nem csináltaja megm

Figyelt kérdés
Viszont azt mondta, ha meglátja a telkén elviteti a sinterrel vagy kiengedi az utcára engem meg feljelent. Fél a kutyáktól, nagyon ellenséges volt, nem tudtunk dűlőre jutni.

2023. máj. 14. 01:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%

"Na, mármost ha egy olyan kerítésről beszélünk, ami kettőtök között van, akkor miért is a szomszédé a kerítés? "


Azért, mert hogyha a 7-es válaszban leírtak alapján a kerítés a szomszédé, akkor a szomszédé.


"neked kell kerítést raknod, hogy ne tudja a kutyád elhagyni a telked."


Ez így szintén nem pontos.


A kutya gazdájának a feladata, nem a kerítés építés, hanem a kutya birtokhatáron belül való tartása!

Ez lehet úgy is, hogy kennelben tartja, vagy (sajnos sok ilyen van) láncon, vagy villanypásztort használ, stb stb...


Ez két különböző dolog, és feladat. Mármint a szomszéd részéről a kerítés, és a gazda részéről a birtokhatáron belül tartás.


Maga az a tény, hogy átmegy a kutya a szomszédba, 100%-osan a kutya gazdájának a hibája! A szomszéd abszolút nem köteles állat biztos kerítést építeni!!!


Ha kerítéssel akarod megoldani a helyzetet, 2 lehetőséget látok.

1: Birtokhatáron belül, felhúzol egy extra kerítést, ami garantáltan bent tartja a kutyát!

2: Átalakítod a szomszéd kerítését, a szomszéd engedélyével!!! kutyabiztosra!

Mivel az az ő kerítése, és te nem állhatsz neki csak úgy önkényesen átszabni, a beleegyezése nélkül, még akkor se, ha ezzel a saját kötelességedet teljesíted!

2023. máj. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
6%

Döbbenet mennyien írják, hogy a kérdező hibája. Igen, a kutyát telken tartani valóban az ő kötelessége. Csakhogy ha a szomszéd kerítése szar, és azt nem javítja, de azt sem engedi (engedi?) a szomszédnak sem megjavítani, na akkor mi van? Kell az engedélye, ha az ő kerítése. (Nálunk a jobb oldalunk a sajátunk, a bal oldal a szomszédé).

Akkor egy lehetőséged maradt, hogy a saját telkedből veszel el x centimétert, és felhúzol még egy kerítést a telkeden belül. Egyrészt gyönyörű lesz, másrészt a szomszéd lehet abba is beleköthet, hiszen az ő kerítésétől hogy mennyi távolságra tehetsz bárminemű építményt (a plusz kerítésre is vonatkozik), azt is rendeletben határozza meg a helyi önkormányzat. Tehát ha ez mondjuk 1,5-2 méter, netán 3, az rohadt nagy szívás.

Őszintén szólva a hócipőm tele van az ilyen ócska trógerekkel ebben az országban, aki egy igényes, és valamirevaló kerítést nem képes készíteni a saját portája köré. Tehát inkább nézegeted a száz éves szakadt szar drótkerítést "mer nehogymá' én csináljam meg a SAJÁT (!!!!) kerítésemet csak azé', hogy a szomszéd kutyája ne jöhessen át". Na, erről a csövességről kellene leszokni! Lásd 9. válaszoló...

2023. máj. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
52%
12-es vagyok újra, amit elfelejtettem: Az én kerítésemet anno a szomszédban élő vén f@sz kapálógéppel több helyen szétvágta, ezt megelőzően a földjét teljesen ráhúzta a kerítésalapunkra, amit ezzel gyönyörűen bedöntött. Aztán amikor a szétvágott kerítésen átment a (teljesen barátságos) kutyánk, még ő fenyegetőzött, hogy agyonveri, ha még egyszer átmegy. Mondtam neki rosszal kezdett, mert ha egy szőrszál is görbül a kutyán, feldarabolom őt is a f.szba, és indulhat is feljelenteni fenyegetésért. Ideiglenesen csirkeháló rögzítésével tudtam megoldani a kutya telken belül tartását. Ugyanis nagyjából 1 hónap volt embert keríteni, és a 60-ból 40 méternyi szétcseszett részt újraalapozni, drótozni, majd nádszövettel bevonni. Ez a mutatvány 4 évvel ezelőtt is fél millába került, mindezt a szomszéd baromsága miatt. Ilyen is van, csak mondom.
2023. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
76%

12-es, 11-es vagyok


"ócska trógerekkel ebben az országban, aki egy igényes, és valamirevaló kerítést nem képes készíteni a saját portája köré. "


A kérdésből nem igazán derült ki, milyen kerítésről van szó, csak annyi, hogy 'rossz".

Ez alatt azt is érthetem, hogy alkalmatlan egy kutya távoltartására, mert túl nagy közök vannak pl. az elemek között, és átfér egy kistestű kutya.


Az, hogy egy kutya birtokhatáron belül maradjon, 100%-ban, megkérdőjelezhetetlenül a gazda felelőssége, és ez a kötelesség ezerszer erősebb, egy kerítés hovatartozásánál, vagy állapotánál.

Ez a kiindulási alapja az egész történetnek, hogy a gazdának kell gondoskodni az állatai biztonságos tartásáról.


Úgyhogy "nekem meg azzal van tele a hócipőm, és arról kéne leszokni"

hogy a kérdezőhöz hasonló szituban egy ember nincs tisztában a kötelességeivel, és ahelyett, hogy először kérdezne, előbb beleáll egy vitába, ami tarthat egy ideje, mert nem tudnak dűlőre jutni.

A szomszéd fél a kutyától, nem érzi magát biztonságban a saját birtokán, a veszekedés, ellenségeskedés, meg csak folyik.


Nulla tudásra okoskodó megmondóember f@szparasztokból van túl sok ebben az országban, és erről kéne leszokni!!!


Mert ha a kérdező előbb kérdez, akkor előbb tudta volna, hogy itt neki kell csinálni valamit, nem romlik meg a szomszédi viszony, és a szomszéd, (mivel az ő érdeke is) nyilván azonnal megengedte volna, hogy a kérdező átalakítsa kutyabiztosra a kerítését.

A tudatlanság miatt, meg az olyan arcoskodás miatt, hogy csövességnek hívod a birtokvédelmet, romolhat meg annyira egy szomszédi viszony, hogy ezek után, a szomszéd valóban, megszívathatja a kérdezőt, azzal, hogy saját kerítést, vagy kennelt építsen.


Minden elkerülhető lett volna normális emberi hozzáállással, empátiával, előre kérdezéssel, tájékozódással. Ha nem a másik leszarása lenne az alapértelmezett hozzáállás, hanem egymás segítése.

2023. máj. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
42%

"kapálógéppel több helyen szétvágta, ezt megelőzően a földjét teljesen ráhúzta a kerítésalapunkra, amit ezzel gyönyörűen bedöntött."


Ha egy kapa szét tud vágni egy kerítést, és az oldalába hányt földtől kidől, akkor a saját definíciód szerint te is egy igénytelen csöves voltál, aki nem tudott egy normális kerítést felhúzni.

2023. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
13%

Tehát kedves 14-es, ha már annyira körüljártad a témát minden irányból is, mert te aztán nem vagy megmondóember f@szparaszt, csak én, akkor egy irányból mégis elfelejtetted megnézni.


"A szomszéd fél a kutyától, nem érzi magát biztonságban a saját birtokán, a veszekedés, ellenségeskedés, meg csak folyik."


Ja, és félreértetted nem a birtokvédelmet, mint jogot illettem a csövesség szóval, hanem azt, hogy nem csinálok rendes kerítést, de ugatok, mert olyan lyukak vannak rajta, hogy egy elefánt is lazán bejön rajta. De akkor sem csinálom meg, hiába az én kerítésoldalam, mert akkor min veszekednék a szomszéddal?


Valóban? Nos, akkor jogában áll megvédeni magát, és lejavítani, újraépíteni/húzni a kerítést. A kérdező hiába kéri CSAKAZÉRTSEM csináltatja meg a szomszéd. Akkor szerinted mennyire félhet? Semennyire, egyszerűen egy igazi kötözködő pöcs. Igaz, valóban nem tudjuk pontosan mit jelent a szar kerítés ebben az esetben, de azért elképzeléünk lehet róla.

Biztosra veszem, hogy városi ember vagy, nem ismered az ilyen tipikus falusi kőbunkókat, mint amilyen ez a szomszéd lehet. Én világ életemben falusi voltam, sajnos ismerem a fajtát, ugyanis ebből van itt a több. Az ő részük össze-vissza tákolt mindenféle elemekből álló semmire sem való kerítés, amitől a hányinger rádjön, ha ránézel. Az én tahó szomszédomnak még valami vaslemezek, és buszajtó is volt a "kerítésében". Na és ez az a típus, akivel NEM TUDSZ beszélni, mert mind az értelmi, mind az érzelmi intelligenciájuk a béka segge alatt van. Empátia, ne viccelj. Azt ezek vagy leszarják, vagy teljes egészében kihasználják, úgy, hogy te jársz rosszul. Írtam a 13-as válaszomban az én esetemet. Ott egyszer ment át a kutya, amikor még nem láttam, hogy szétcseszte a kerítésünket. Azonnal fenyegetőzött, pedig mondtam újat építek, de az nem megy egyik napról a másikra. Az ilyen emberekkel tényleg nem tudsz beszélni, sem semmilyen módon dűlőre jutni, hidd el nekem.

2023. máj. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
10%

"Ja, és félreértetted nem a birtokvédelmet, mint jogot illettem a csövesség szóval, hanem azt, hogy nem csinálok rendes kerítést, de ugatok, mert olyan lyukak vannak rajta, hogy egy elefánt is lazán bejön rajta. De akkor sem csinálom meg, hiába az én kerítésoldalam, mert akkor min veszekednék a szomszéddal?"


Bocsi, ezt a részt valamiért beszúrta a mondandóm kellős közepére, pedig a végére írtam...

2023. máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
89%

" Az ilyen emberekkel tényleg nem tudsz beszélni, sem semmilyen módon dűlőre jutni, hidd el nekem."


Milyen emberekkel?

A saját egyetlen példádból indulsz ki.

Ez meg másik eset, másik emberekkel. Nem vagyunk ott, nem ismerünk senkit, ez így csak egy suttyó sértődött vádaskodás.


Az egyetlen tény, hogy a kerítés tulajdonviszonyától, és állapotától teljesen függetlenül, a gazda feladata, és felelőssége, az állatot birtokhatáron belül tartani. (bármilyen módszerrel, nem csak kerítéssel) Ez, megkérdőjelezhetetlen, és semmi más tényezőhöz nincs köze!

Márpedig az alap kérdés arról szól, kinek a hibája, ha átmegy a kutya.

Nem létezik más válasz a kérdésre, mint az, hogy a kutya gazdájának a hibája.

2023. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

15 Én ezt a házat használtan vettem, az előző kerítés nem a mi építményünk volt. De betonalapon volt az is, oszlopokkal, és azok közé kihúzott legalább húsz éves drótkerítéssel. Viszont nem volt szakadt, amikor ideköltöztünk, így gondoltuk nem azzal kell kezdeni a ház felújítását. Az látszódott, hogy az alap bedőlt itt-ott, de egyben volt, és a kutya telken tartására mindaddig teljesen alkalmas volt, amíg a szomszéd szét nem cseszte kapálógéppel (azt ha rátolod a drótra, bármily hihetetlen is számodra, elvágja, mint kés a vajat). 40 méter hosszan minimum 20 lyukat vágott rá. Elképesztő volt. Persze nyilván azért is csinálta, mert itt mi voltunk a gyüttmentek, és már az első időkben megkértük, hogy picit szedje el a földet, mielőtt az alap teljesen kifordul, és lefekszik. Vérig volt sértve.

Itt a telek két irányból is lejt, a szintkülönbség pedig éppen a szomszédtól elválasztó kerítés vonalában van. Így aztán részéről az egyetlen megoldás az lett volna, ha a mi oldalunkról 40 cm magas alapra nem húzza rá teljesen a földet, hanem ott egy csíkban elszed belőle (szó szerint potyogott át tőle hozzám a föld).


Tróger szar akkor lettem volna, ha nem csináltatom meg. Én aztán pattoghattam volna, hogy márpedig nem az én dolgom, hiába az én oldalam, de a szomszéd barmolta szét. Csak eszemben sem volt ezzel húzni az időt, megcsináltattam, amúgy is tervben volt. A szomszédot pedig azóta az idő "megoldotta".

2023. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

18-as, Megint elkerülte a figyelmedet, amit írtam. Egész életemben falusi voltam, itt csak ilyet látsz. Vitáznak a semmin. A kerítésen, birtokvédelmet kérnek a kutyaugatás miatt, a szél által odafújt falevél miatt, morog mert megálltál előtte az utcán stb. Falusiként ismered ezt az embertípust, nagyjából minden második háznál ilyenbe fogsz belefutni. Az emberek pletykálnak, tudod, hogy ki milyen, majd levonod a tanulságot, rohadt sok gyökér van. Na mindegy, ez nem tartozik ide.


"Nem létezik más válasz a kérdésre, mint az, hogy a kutya gazdájának a hibája."


Biztos vagyok benne, hogy ez sem állja meg a helyét 100%-osan. Ha mondjuk perre viszed az ügyet, biztos lehetsz benne, hogy a körülményeket is megvizsgálják. Az pedig egy körülmény, hogy ha a saját kerítésedet nem csinálod meg. Vagy elég csak besétálni a helyi jegyzőhöz, biztos, hogy előveszi a szomszédot is. Ugyanis arra sem kötelezhetnek, hogy te tartsd a kutyádat láncon, vagy egy kennelben, csak azért mert a szomszéd nem képes kerítést javítani. Akkor vagy kapsz engedélyt hivatalosan, hogy te csináld meg, vagy neki fog kelleni.


Az már egy másik dolog megint csak, hogy ilyen miatt nem lenne érdemes pereskedni, hanem egyszerűbb megbeszélni vele, hogy akkor hagy csinálja meg a kérdező a kerítést, mert szeretné biztonságban tudni a kutyáját.

2023. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!