Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Össze van szedve valahol,...

Össze van szedve valahol, hogy hol van lehetőség ingyenes/támogatott ivartalanításra?

Figyelt kérdés
Az utcán találtam egy szuka kutyát, akit megsajnaltam és befogadtam. Próbáltam neki gazdit keresni, de nem találtam normális gazdát, csak olyat, aki még csak oltatni sem lenne hajlandó, nem hogy foglalkozni vele, sétálni stb. Szóval megtartom, és szeretném ivartalanítani (a másik 2 kutyám is ivartalanított). Nem sajnálom rá a pénzt, de úgy tudom, hogy vannak ivartalanítási támogatások, talán még ingyenes lehetőségek is. Ezekrt állatvédő szervezetek vagy az önkormányzat végzi? Hol tudok utána kérdezni?
2023. máj. 16. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Náunk Budapest XI. kerületében kampányszerűen szokott lenni helyi lakosoknak, olyankor külön meghirdeti az önkormányzat. De ez teljesen random, hogy mikor, mennyiért... Nincs benne semmi rendszer, csak időnként van.

Illetve a Zöld Zebra Egyesület szokott szervezni ilyen ivartalanítási akciókat, anno így lett ivartalanítva az egyik cicám is. Itt rá is tudsz kérdezni: [link]

Illetve van egy ilyen facebook csoport is. Van sok odaillő tartalom is, de sok ivartalanítási akviót is kitesznek, aktuálisak: [link]

Meg ha simán rákresel a neten, tuti lesz egy csomó találat.

2023. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Bp. XXII-ben is volt ilyen, talán lesz is, de úgy tudom, hogy itt is csak helyi lakosoknak. Érdemes megkérdezni az állatorvosodat, hátha tud róla (és ha jó fej, meg is mondja ;) + az önkormányzatnál érdeklődni, hátha... vagy a helyi menhelynél.
2023. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Enikőő2 ***** válasza:
88%
Bp XXII
2023. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Felénk csak akciók szoktak lenni mikor olcsóbb de ingyenessel még nem találkoztam.

Ivartalanítási akció kifejezésre keress a környékeden. Esetleg olyanoknál akiknél korábban volt ilyen.

2023. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Mifelénk az ilyesmit a helyi önkormányzat szokta az emberek tudtára adni. Megpróbálnék először ott érdeklődni, tudnak-e ilyesmiről.
2023. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Kerested az eredeti gazdáját?
2023. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


6-os: 1 hónap volt, mire annyira meg tudtam szeliditeni, hogy segítséggel be tudjam csalogatni a hordozoba. Nem kerestem, de chip nem volt benne. Minden mozdulattól fél(t), valószínűleg verték előtte, egy kötél volt a nyakában. Ilyen embernek nem adom vissza.

2023. máj. 16. 14:49
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Törvény kötelez rá, hogy keresni kell az eredeti gazdit. Nem csak azért, hogy visszaadd valakinek, aki nagyon várja haza, hanem azért is, hogy felelősségre lehessen vonni azt, aki esetleg bántotta. Sose lesz változás, amíg meg lehet úszni büntetlenül dolgokat, és a hozzád hasonlók miatt is megússzák.
2023. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Majd valószínű jelentkezni fog az, aki verte😅
2023. máj. 16. 16:07
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Hátha valaki látta, ismeri.
2023. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!