Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Össze van szedve valahol,...

Össze van szedve valahol, hogy hol van lehetőség ingyenes/támogatott ivartalanításra?

Figyelt kérdés
Az utcán találtam egy szuka kutyát, akit megsajnaltam és befogadtam. Próbáltam neki gazdit keresni, de nem találtam normális gazdát, csak olyat, aki még csak oltatni sem lenne hajlandó, nem hogy foglalkozni vele, sétálni stb. Szóval megtartom, és szeretném ivartalanítani (a másik 2 kutyám is ivartalanított). Nem sajnálom rá a pénzt, de úgy tudom, hogy vannak ivartalanítási támogatások, talán még ingyenes lehetőségek is. Ezekrt állatvédő szervezetek vagy az önkormányzat végzi? Hol tudok utána kérdezni?
2023. máj. 16. 10:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%
8 ne fárassz már ezekkel a baromságokkal. Persze, vissza vinni, aztán vitatkozni, ha mégsem akar lemondani róla... 🤫
2023. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Senki nem írta, hogy vissza kell adni. Menhelyek sem adják vissza ilyenkor a kutyákat. De indítanának eljárást, van egy pár lehetőség, állatelhagyás, állatkínzás... Ti hogy akartok változást?
2023. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%
2023. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
26%
12: Azért ez nem egészen így van, ha van tulaja a kutyának és az felkereshető akkor nem lopkodhatja kénye kedve szerint semmilyen menhely a kutyát, vissza kell adniuk amennyiben a tulaj kéri. Aztán utána úgy jelentik fel ahogy akarják a kutya elhanyagolása miatt, de semmilyen jogkörük nincs állat elkobzására, még az a szerencse. Még a rendőr sem viheti el a kutyát kénye kedve szerint.
2023. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nemrég valaki úgy adta le menhelyen a kutyája kölykeit (akiknek még bőven az anyjuk mellett volt a helyük), mint hogyha találta volna őket, hamar kiderült, hogy nem talált kutyák, a menhely elkobozta az anyakutyát is. Biztos, hogy jogi procedúra esetén nem a menhelyet rántják meg. A kérdezőnek kötelessége lett volna kerestetni az eredeti gazdit, erre jogszabály kötelezi, ki lehet keresni, ha pedig bebizonyosodik az állatelhagyás, állatkínzás, indítható ügy. Ha netán mégis van gazdája a kutyának, aki visszaköveteli, esetleg ha lopták valakitől, és nem a gazdája bántotta, a kérdező megütheti a bokáját.
2023. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
15 sajnos a hozzád hasonló "egyrészt-másrészt" hüjék miatt virágzik az állatkinzás Magyarországon. Kifogás mindenre van. 🤮
2023. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!