Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire mozgékony egy munkavo...

Mennyire mozgékony egy munkavonalú németjuhász?

Figyelt kérdés
2023. máj. 17. 14:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De én nem írtam ilyeneket
2023. máj. 17. 19:09
 12/19 A kérdező kommentje:
Szóval lehet van
2023. máj. 17. 19:10
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon mozgékony.Már egy "sima" nj is nagy mozgásigénnyel rendelkezik.
2023. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

Azért az nj lényegesen jobb ebben, mint a mali. Nyilván vannak különbségek, de a legtöbb azért nagyon mozgékony. Nekem sem a korábbi, sem a mostani kutyám nem extrém mozgékony, ha nincs mit csinálni fekszik, alszik. Nyilván ha megyünk, akkor megyünk ezerrel.

Amúgy már gondolkodtam azon is, hogy az én szukámból lehet lehetne lehozni családba való almot. Kicsit lájtosabb kutya, könnyebb vele élni, mint egy átlag munkatípusúval. Nj-fronton amúgy nagy a hiány a családi kutyákban: a munkatípus túl aktív, túl sok munkát igényel, a küllem is néha, vagy az meg full selejt agyilag, a fizikumról nem is beszélve - és ráadásul az átlagember nem értékeli az állva ülős alkatát. Mindkét típus több odafigyelést igényel, mint amit egy egyszerű ember, aki csak szeretni akarja a kutyát, tud vagy akar belefektetni. De az embereknek nj kell, mert az okos - és egyébként az is tényleg.

2023. máj. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Munkavonalú németjuhász annyira mozgékony, hogy napi 2x2-3 óra aktív fárasztás mellett még 0-24-ben házat őriz, játszik a gyerekekkel, kertészkedik.
2023. máj. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
10%

Ó, kertészkedni nagyon tudnak. Fiatalon meg minden mást is. Korábbi kutyáim közül két ordasom is feljutott a háztetőre (macska után). Az egyik onnan átesett a szomszéd kertjébe, mert esett az eső, lecsúszott (a hangokból ítélve). Szerencsére nem lett baja, el kellett zárni attól az épülettől. A kertet szimplán le tudják darálni. Konkrétan a közepes diófámnak az ágait körbemetszette törzsig. Fiatalon felaprítanak extrém dolgokat is, szóval nagyon vigyázni kell. Lerágta a ház sarkát, szó szerint a falat, mert érdekes volt neki. És a malik még rosszabbak, ők a kerítést sem tisztelik. Oda a 2,5 m trapézlemez az alap.

#14 voltam.

2023. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem unod még a sok hülye kérdést. Kérdések alatt meg pont Te okoskodsz...akkor úgyis tudod.
2023. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 qkker1 ***** válasza:

"és ráadásul az átlagember nem értékeli az állva ülős alkatát."


Az a show vonal, nem a munka vonal!

2023. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18: mint láthatod, ezt a küllemkutyákra írtam.
2023. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!