Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Izgatott vagy miért ilyen a...

Izgatott vagy miért ilyen a kiskutya?

Figyelt kérdés
Pàromhoz költöztem 2 napja. Van egy 9 hónapos Jack russel terrierje és a kiskutya annyira hiperaktív mikor meglát, hogy a párom bezárja egy kennelbe...a kutya egész nap és van hogy egész este nyüszít, ugrál, nem nyugszik. Mihelyst én hazaérek a munkából ez történik, teljesen megbolondul. Páromra néha hallgat, de aztán megint kezdődik elölről. Annyira izgatott lesz hogy összepisil mindent... Ha ki engedi, 0-24-ben itt őrültek háza van, és durván játszik.

2023. máj. 19. 22:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja igen még valami... szerintem nincs rendesen lefárasztva, mert ahogy elnézem párom alig viszi sétálni. Mindig mikor hazaérek este megkérdezem levitte-e kutyát sètálni és nem. Kb. Napi 1x van séta... ha van, nem tudom, én munkában vagyok.
2023. máj. 19. 22:55
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Új helyre költözve a kutyának idegen minden , ezért lehet izgatott . A sétálás hiánya is okozhatja.
2023. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Munkakutyarol beszelunk, aki kennelbe van zarva fel (vagy egesz?) nap, ezen kivul jo, ha egyszer setal. Gondolom akkor is max 10 percet.

Mi a kerdes? Szerencsetlen allat.

A parodnak nem valo kutya.

2023. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1x séta? Ez most komoly? Nem zavarja a párod, hogy bepisil/bekakil otthon a kutya?


Jack Russel nem kezdőknek való kutya, vadász munkakutya, magas ösztönszinttel, ráadásul 9 hónapos, kölyök, még inkább energikus. Napi 3 séta, reggel és este 20-30 perces eü séta, délután (vagy reggel ha úgy illeszthető a napirendetekbe) min. 1 órás, szabad szimatos, más kutyákkal játszós, labdázós, feladatozós stb., hogy le legyen fárasztva. Kutyasuli nagyon kellene - a párodnak elsősorban ha ennyire nem ért a kutyákhoz. Mi a francért van kutyája ha ezeket a minimumokat sem tudja neki biztosítani?

2023. máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Később ha már nagyobb lesz egy JR-nak rendszeres túra, kirándulás, valami sport sem árt (4-es voltam).
2023. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Ne csodálkozz ha a párodnál a rendőrség fog kopogni egyszer mert remélem van olyan szomszéd aki feljelenti, hogy nem sétál a kutyával. Ez ugyanis állatkínzás.
2023. máj. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Végül megelégeltem és levittem a kutyát sétáltatni éjfélkor. Mondtam is a páromnak, hogy végülis én kelek korán... ma reggel is levittem. Még mindig hiperaktív, de láthatóan nyugodtabb.
2023. máj. 20. 09:52
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Többször kell levinni le kell fárasztani séta közben futni kell vele játszani kell, egy hatalmas mozgásigényű kutyáról van szó.

Amikor csak teheted vidd le meglátod sokkal nyugodtabb lesz.

2023. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne kérdező, hogy egy ilyen embert akarsz párodnak? Nem írsz semmit arról, hogyan/miért lett kutyája, pláne miért egy ilyen aktív fajta, illetve, hogy szerinte normális-e ez a helyzet, de szerintem nagyon sok (rosszat) elmond a párod jelleméről, hogy így bánik egy állattal. :-( (4/5-ös voltam)


Nyilván voltál nála többször mielőtt összeköltöztetek, akkor nem volt ilyen a kutya, nem beszéltetek, hogy miért van kutyája, mit csinál vele stb.? Mióta vagytok együtt?

2023. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De, akkor is elzarta. Volt egy lakotarsa, aki levitte helyette a kutyat, de aztan megelegelte, mondvan nem az ove. Bocsi az ekezetekert, csak gyorsan irok.


Es nem is neveli a kutyat. Megrag dolgokat, mondtam neki hogy lekell szoktatni rola. Egyszeruen megoldaskent azt csinalja hogy elzarja a kennelbe es kiengedi napi 30 percet... es csodalkodik hogy megvan bolondulva az allat. En gondolkozom azon is ha esetleg ugy adodna hogy en elkoltozom akkor vinnem magammal, mert nincs szivem vele hagyni.. most is dolgozom, kitudja, lehet elzarta megint, pedig raszoltam. :(

2023. máj. 20. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!