Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Izgatott vagy miért ilyen a...

Izgatott vagy miért ilyen a kiskutya?

Figyelt kérdés
Pàromhoz költöztem 2 napja. Van egy 9 hónapos Jack russel terrierje és a kiskutya annyira hiperaktív mikor meglát, hogy a párom bezárja egy kennelbe...a kutya egész nap és van hogy egész este nyüszít, ugrál, nem nyugszik. Mihelyst én hazaérek a munkából ez történik, teljesen megbolondul. Páromra néha hallgat, de aztán megint kezdődik elölről. Annyira izgatott lesz hogy összepisil mindent... Ha ki engedi, 0-24-ben itt őrültek háza van, és durván játszik.

2023. máj. 19. 22:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar az ékezetnélküliség. :)


De akkor nem értem, gyakorlatilag van egy kutyája, amivel soha nem foglalkozott, előtted a lakótársa, most meg te foglalkozol vele? Miért akart kutyát/hogy került hozzá, főleg ilyen mozgásigényes fajta? Nem akar foglalkozni vele, megbánta, nem erre számított? Keressen neki olyan gazdát, aki SZERETNE kutyát! Márcsak azért sem értem, mert csomó pénzbe kerül egy kutya, MIÉRT kell neki, ha láthatóan nem szereti?


Rettenetesen sajnálom az állatot, tudom, hogy van, amelyiket láncon tartják és moslékon él, vagy ütik-verik, de ez meg pszichésen borzasztó egy ilyen mozgásigényes fajtának. :(


Azt nem is kommentelem, hogy 2 napja költöztél oda és már az elköltözésen gondolkodsz... mióta vagytok együtt? Nem túl jó a kapcsolatotok, jól sejtem? Miért költöztél hozzá? 9-es vagyok.

2023. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Elajandekozasrol nem tudnad meggyozni? Ennek a kutyanak megfelelo gazda kene. Amit a parod nyujt neki, az egy nagy 0.

Van fajtamentes is, vegyetek fel veluk a kapcsolatot es ok majd segitenek mindenben.

Nem szegyen ez. Az a szegyen, ha tovabbra is folytatodik ez a fajta allatkinzas. Mert ez is az, az en velemenyem szerint.

2023. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Eddig azzal nyugtatott, marmint 2 nappal ezelott hogy 2-3 nap es megszok a kutya. Gondoltam lehet tenyleg ez a baj. De tegnap este mar borzalmasan szarul ereztem magam hogy ott vergodik a kennelben, aludni sem tudtam miatta... o meg ejszakaskent dolgozott. Tavaly julius ota van vele, en meg februarban-marciusban ismertem meg. A volt lakotarsa mondta hogy regebben rendszeresen vitte setalni stb.

Szoval szerintem megunta.

Es igen, most hogy ezt igy elso kezbol megtapasztaltam, lefogok vele ulni es beszelni errol a helyzetrol.

2023. máj. 20. 11:27
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél és rendes tőled, hogy foglalkozol a kutyával és a problémával is. Ha valóban megunta, akkor még mindig jobb másik gazdát keresni neki, mint hogy ott szenvedjen. Fajtamentést meg lehet próbálni vagy közeli menhelyet, ha be nem is tudják fogadni, de a gazdásításban tudnak segíteni. Addig is amennyire tudod nevelgesd, sétáltasd a kutyust. Próbálj azzal is érvelni, hogy előbb-utóbb agressziót fog kiváltani a kutyából a mozgás hiánya, az elhanyagolás és a kennelbe kényszerítés (ha ugrál benne akkor nincs beleszoktatva, a kennel nem ördögtől való, de nem erre és nem így kell használni, ahogy a párod). Sok sikert hozzá, majd írd meg mi lett! 11-es voltam.
2023. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Jack russel egy aktív munkakutya. Hiába kistestű. Párod nem tudom,hogy gondolta ezt,főleg még a lakáson belül kennelbe zárni, idővel nagyon durva szinten megfog kattani az a kutya hidd el :(


Egy lakásban élő kutyát minimum 3x le kell vinni. Ebből egy sétának eléggé aktívnak kell lennie és minimum 1-2 óra.


De eleinte nem ártana egy nagyon alapos lefárasztás neki, idővel ha minden nap lesz rendszer az életében és séták,mozgás lefog vmennyire nyugodni.


De azért ez a fajta nem éppen a kanapén döglő 24ből 23-at kutya.



Kutyanapközi is hasznos lehet akár heti 2x.


Mindenképpen beszélj vele,mert ez így állatkínzás :(


Nálam is lakásban vannak a kutyáim. Reggel meló előtt 40 perc a parkban ahol jó részt póráz nélkül vannak, ha találkozunk kutyással akkor bandázás,ha nem akkor labdázunk.


Meló után 1-1,5 óra. este meg egy pisire lehozom őket lefekvés előtt.


Hétvégén pedig reggel-délután 1,5-2 óra kirándulás,nyáron úszás stb.


Szépen szinten vannak tartva,az egyik nekem egy wheaten terrier és itthon csak alszik.

2023. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyának nem elég napi 1 séta főleg nem egy vadász kutyának.Nincsen lefárasztva kicsit sem.
2023. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!