Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okoz-e problémát, ha 5 nappal...

Okoz-e problémát, ha 5 nappal később kapta meg a kutya a Nexgard Spectra-t?

Figyelt kérdés
Minden hónapban kapja, de most sajnos úgy alakult, hogy csak 5 nappal később tudtam neki odaadni (nem voltunk itthon). Szerintetek okozhat bármi gondot? Máskor mindig időben megkapja. Azért kérdezem, mert ráadásul voltunk szúgyogjárta területen.

2023. máj. 22. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lesz: ha vmi élősködőt szed össze a kutty, az nem az 5 nap késedelem lesz. Afféle iránymutató a gyártó által ráírt dátum. A Nexgard nem gyógyszer, aminél a késlekedés komoly bajt is előidézhet. A megelőzés, a riasztás a feladata. Időnként a megelőzéstől függetlenül amúgy is ellenőrizni kell a kutyust, (főleg, ha füves-fás-erdős sétáitok is vannak)

Ha a Nexgard hatékony élősködő riasztó, akkor nem jelentti az 5 nap elcsúszás a világ végét, nem múlhat óramű-pontossággal a hatása.

2023. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Remélem én is, hogy kitart a hatása, annál is inkább, mert a 7,5-15kg-os tablettát kapja és 8 kilós a kutyus.
2023. máj. 22. 09:21
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

1-es, kivéve ha dirofilaria fertőzött lesz a kutyus abban az 5 napban, akkor kontraindikált az adása.


Erre kicsi az esély, de ne bagatelizáljuk el a pontos beadás jelentőségét

2023. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy-egy alkalommal pár nap miatt nem lesz baja.
2023. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 Ha jól tudom, akkor kontraindikált, ha már konkrét fertőzöttség áll fenn, kifejlett férgekkel. 5 nap alatt még mindig csak mikrofilaria lenne a vérében, nem?
2023. máj. 22. 10:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt napra pontosan kell adni? Nekem azt mondta az állatorvos, hogy 4-5 hetente kell, sose néztem napra pontosan, 1,5 éve kapják így a kutyáim és semmi bajuk.
2023. máj. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5# Nem lesz 5 nap alatt kimutatható mennyiségű mikrofilária a vérben. Az már csak akkor lesz, ha van felnőtt, ivarérett féreg, amelyik termeli a lárvákat. Bőrférges kutyám volt, tapasztalatból írom.

A szúnyog jóval kevesebb mikrofiláriát juttat a vérbe, hogy kimutatható legyen. Viszont a szívféreg elleni szereknek van egy elhúzódó hatása illetve visszamenőleg is elpusztítja még a vérbe bejutott lárvákat szúnyogcsípés után, 5 nap késlekedésből nem lesz baj. Hetekből már lehet. Ahogy a 6-os is írja, nem kell napra pontosan adni.

2023. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell napra pontosan adni, 5 nap késés belefér. Szép is lett volna, amikor tavaly pont nem volt készleten a kutyám számára szükséges Nexgard a legtöbb állatorvosnál, én meg kutattam, hogy na, vajon hol kapok. Idén már tettem félre erre az esetre.
2023. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyitől szívférges nem lesz, ahhoz hónapok kellenének. A kullancs által terjesztett betegségeket viszont elkaphatja, annó egy hetet csúsztam és lyme-os lett a kutyám (bár ez csak egy erős tipp, mert ugye a lyme akár fél évig is csak lappang, nekünk is szeptemberben volt a csúszás és januárban jöttek a tünetek).

Sokan viszont még mindig nem kezelik a kutyáikat és nem lesz bajuk, nem kell aggódni, nekünk is hatalmas pechünk volt...

2023. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 A Nexgard a vérbe szúnyogcsípés által bekerülő mikrofiláriákat pusztítja el, tehát 5 nap múlva pont olyan hatásos, mintha pontosan adta volna be a kérdező.

Azért kontraindikált, mert ha a mikrofiláriákból 5-6 hónap múlva kifejlett férgek lennének és azok tömegével kezdenének lárvát termelni, akkor a a Nexgard miatt elpusztuló nagy mennyiségű lárva sokkot okozna a kutya szervezetében.

Tehát a kérdező nyugodtan beadhatja néhány nap késéssel, nem lesz semmi baja a kutyának.

2023. máj. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!