Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyátokat egyedül otthon...

Kiskutyátokat egyedül otthon meritek hagyni ha pl dolgozni mentek és nincs otthon vele senki? vagy hova rakjátok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Még szép hogy otthon merem hagyni. Nem a kutyám fogja eldönteni, mikor hova mehetek és mit csinálhatok. Előbb-utóbb mindegyik megszokja az egyedül létet, ha rájön, hisztivel nem megy semmire. Én mondjuk a biztonság kedvéért jól el szoktam pakolni, ne maradjon előtte a játékán kívül semmi. Aki szétrágott papucsok miatt síránkozik, az meg is érdemli. A papucs csak akkor van elöl, ha én is otthon vagyok. Akkor pedig biztos nem jut eszébe hozzányúlni, de nem hagyom véletlen se kísértésbe esni, így inkább elzárok mindent.
2010. márc. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Kiskutyát akkor vállalok, ha pár óránál továb nem kell egyedül hagynom.
2010. márc. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen ez szép és jó és így is kell lennie, de a gyakorlat általában nem ez. Én a magam részéről másfél hét szabadságot tudtam annak idején kivenni, bár hozzá kell tennem, nem egyedül volt otthon, mert van még egy kutyám. Viszont az első kutyámat anno otthon hagytam, egy pár hétig sírdogált, de aztán megszokta. Bár ő akkor 8 hónapos volt, de menhelyi kutya és ismerve az előéletét, kb. olyan volt, mintha egy 9 hetes kölyök lett volna. Az első két hét alatt jó, ha otthon van vele a gazdi, de már pár nap után fokozatosan szoktatni lehet és kell is az egyedülléthez, hogy ne majd egyből élesbe menjen.

Szerintem elég kevés olyan ember van, aki otthon tud lenni mondjuk 2 hónapot, míg a pici kölyök kicsit fel nem cseperedik. De javítsatok ki, ha nem így van.

2010. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Miért mit csináljak? Csak annak lehet kutyája aki milliomos és nem kell dolgoznia vagy munkanélküli? Ha jön akkor vele vagyok otthon egy-két hétig de még az sem biztos. Bezárom a kennelbe, vagy a szobába és megyek a dolgomra.
2010. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
míg kicsi kölyök, kertben lakó kutya kennelben, lakásban lakó kutya elzárható helyen, ahol sok-sok játék, rágni való, ivóvíz van berakva neki.Wc-zéshez papír, pelus, stb, kinek mi tetszik. Ha megnő, úgy is elkerül a szobawc, hiszen adigra szoba,vagy kennel tiszta lesz.
2010. márc. 5. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
az én kutyámat 8 hetesen hoztuk el, pénteken délután! és 2 nap szabit tudtam csak hozzá kivenni! így itthon voltunk vele hétvégén, és hétfőn kis időre egyedül hagytam majd megint, kedden már hosszabb időre és sajnos szerdán egyedül maradt. de nem volt semmi gond kérdeztük a szomszédokat sírt-e nagyon de ők nem hallották (panelban lakunk) aludt végig egy kis 8 hetes kutya még nagyon sokat alszik!!szerintem ha korán elvan kezdve az egyedül hagyás akkor a későiekben kevesebb gond lesz vele, és nem viseli meg!
2010. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
amikor én bevállaltam a kutyát, olyan helyen dolgoztam, ahova magammal tudtam vinni, így állandóan vele voltam, 4. hónaposan már szobatiszta volt, minden úgy ment, mint a karikacsapás... szépen, fokozatosan szoktattam hozzá az egyedülléthez fél évesen már 5-6 órát egyedül volt naponta, végig aludt:)ketten vagyunk, meg tudtuk oldani... egyedül nem vállaltam volna kutyát, úgy hogy naponta dolgozom 9-10 órát, és arra jövök haza, hogy tele van pisivel meg kakival a lakás:S szóval nálunk így működött kiskutyával... amikor valami miatt nem tudtunk hazajönni hozzá, a szomszéd kissrác leszaladt vele, mikor hazaért a suliból, mondjuk ez nagyon ritkán fordult elő, akkor úgy mentem dolgozni, hogy bedobtam hozzájuk a kulcsom....
2010. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk szoba kennelben van éjszaka is és napközben amikor nem vagyok itthon. Mondjuk nem 8-16ig munkám van, így huzamosabb ideig nincs egyedül max 3-4 órát. Szerintem nagyon praktikus dolog: sokkal előbb szobatiszta lesz, megszokja h nem randalírozunk amikor nincs otthon a gazdi, hanem alvás van. Ha jól van beleszoktatva akkor nem büntetésnek éli meg a kutya - ahogy sok ember gondolja - hanem egy saját kis privát szférának, ahová visszahúzódhat amikor idegesíti a külvilág.
2010. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy otthon kell hagyni, de mint mindent eztis fokozatosan. Először csak lemész az utcára és otthagyod 5 percre. Visszamész, nagy dícséret, simi-smi. Később elmész egy negyed órára. És így tovább. Ne hirtelen hagyd magára 8 órára! És a legfontosabbak: semmilyen kábelt nem érhet el, mérgező növény nem lehet elöl, veszélyes tárgy, tisztítószerek stb. amit lenyelhet nem lehet elöl. Legyen csontja, rágóka, játék stb. Ja, és előtte egy órás mozgatás: valószínűleg fáradt lesz és nagyobb eséllyel nyugton marad.
2010. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ja, és legyen mozgástere otthon is, ne egy szobába vagy ne adj Isten ketrecbe zárd! és a legfontosabb a mozgatás: egy elfáradt, megfuttatott kölyök örül, ha bekuckózhat a helyére!
2010. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!