Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a lánc...

Mi a véleményetek a lánc pórázról?

Figyelt kérdés
Berni pásztornak
2011. ápr. 29. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó sztem.Csak csörög össze-vissza , és ha még nem tud normálisan sétálni a kutya (laza pórázon) a kezeden is szépen feldörzsöli.
2011. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kényelmetlen,nem praktikus.
2011. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Az első kutyámnak (német juhász) azért vettünk lánc pórázt, mert bőr pórázokat rendszeresen szétrágta, szétharapta, akár séta közben is. Bevált.

Aztán a póráz megmaradt, a kutyák meg cserélődtek, még két kutyát kiszolgált a póráz mire váltottunk. De alapvetően meg voltam elégedve vele. Ha nem húz a kutya, nem sérti fel a kezed. Jól vissza lehetett fogni vele a nagy kutyát. A harmadik kutyámnál egy plusz fegyelmező funkciót is betöltött, nagyon agresszív volt más kutyákkal, ha neki akart menni valamelyiknek csak csaptam egyet a hátára a lánccal és rögtön abbahagyta a balhézást. Valószínűleg nem fájt neki, csak megérezte, ha bőr pórázzal teszem ezt, az szinte simogatás lett volna.

Szóval én ajánlom.

2011. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem teljesen jó a lánc póráz. Ugyan úgy tud vágni, szorítani... a bőr vagy textil póráz is. Ráadásul nekem a lánc jobban is tetszik és nekem pl nem csörög ha laza se.
2011. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2011. ápr. 29. 22:21
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem túl praktikus, egy erős bőrpórázt sokkal kényelmesebb fogni.
2011. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Egy átlagos kutyánál nem praktikus. Nehéz, kényelmetlen. elég, ha a nyakörv helyett van egysoros lánc, de ez is gazdifüggő, ki mit szeret. Hosszú szőrű kutyánál praktikusabb, mint a nyakörv, mert nem koptatja annyira ki a szőrét. Persze ha fojtóra van állítva, akkor kikoptatja, de én például fixen használom.
2011. ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a lánc és a textil pórázt utálom. A lánc nehéz, töri a kezet, a textil meg éget ha hírtelen megrántja. A bőrnél nem tapasztaltam ilyet.

A bőr nagyon kényelmes és nagyon jó fogása van. Ha ápolva van rendszeresen akkor nem fog kirepedezni. Nekem van egy kedvenc bőr porázom, mai napig azt használom 23 éves, és még mindig póráz. ( ismim vette 1988-ban ) :-D

2011. ápr. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem lánc pórázom van és nincs vele semmi baj,ugyanolyan jó mint a többi.Igaz rendesen kell tárolni mert könnyen összegubancolódig de az csak részlet.
2011. ápr. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a kutya még séta közben is szétrágja a bőr pórázt,ott nagyon nagy gond van a fegyelemmel.

Egy normálisan nevelt kutyának teljesen jó a sima bőr póráz.

A lánc akár balesetet is okozhat,akár eltörheti az ember ujját.

2011. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!