Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó tanácsot adtam?

Szerintetek jó tanácsot adtam?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm (nevezzük most Lacinak) akivel nemrég történt meg, hogy a tüzelt a szukája és mivel ő ezzel tisztában volt megcsináltatta a kerítését, hogy ne legyen belőle probléma, viszont sajnos mégis lett ugyanis az egyik szomszédja kan kutyája átásta magát a kerítésen és összementek. Most Laci aggódik amiatt, hogy kölykök lesznek. Ezért elment a gazdihoz mert ismerte és elmondta neki, hogy mi történt. A gazdi pedig szépen letolta, hogy ne hazudozzon itt, mert az ő kutyája soha nem szökött ki. Laci szerint a szomszédja kutyát sokszor látja kóborolni. És amikor Laci megkérte, hogy esetleg ha vemhes lesz kutyája akkor az állatorvosi költségek egy részét fizeti, majdnem az egész utcában lehetett hallani mennyire fel volt háborodva a szomszéd.A tanácsomat kérte: én az mondtam, hogy ha még nem biztos, hogy vemhes a kutya akkor minél előbb ívartalanítani kellene. Illetve ha be tudja bizonyítani, hogy nem az ő kutyája szökött ki( pl lefotózza a jó kerítést) és az is be tudja bizonyítani, hogy az a másik kutya gyakran szökik ( pl lefotózza a másik kutyát, hogy kint van) akkor lehet, hogy az ivartalanítás költségét el tudja kérni. Kicsit most tartok attól, hogy mi lesz ennek a következménye és csak remélni tudom, hogy jó tanácsot adtam. Kérem aki jártas a magyar jogban leírná, hogy milyen lehetőségek vannak ilyenkor.

2023. máj. 26. 21:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a vemhességért felelős a szomszéd is. Ám mivel az ivartalanítás egy olyan dolog amit amúgyis már el kellett volna intéznie Lacinak, ezért nem lenne korrekt a szomszédtól pénzt kérni rá. Ez mindenképpen Laci költsége.
2023. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 NTBS ***** válasza:
68%
Jó tanács az ivartalanítás.
2023. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jól mondtad. Laci vigye el a kutyáját ivartalaníttatni. A szomszédnak is így kellene tennie, de ez nyilván nem Laci dolga. Ha egy kutya tüzel, akkor a kanok szöknek, átmásznak a kerítésen, átrágják magukat bármin, olyan erős bennük a szaporodási ösztön. Sőt!!!! Van olyan is, hogy drótkerítésen keresztül oldotta meg az akciót két leleményes kutya. Szóval vagy bezárja a kutyát a házba úgy, hogy bombabiztos helyen legyen a tüzelés ideje alatt, vagy ivartalanítás, aminek az összegét Laci állja, hiszen az ő kutyája. Ha így marad a kutya, vagyis ivarosan, tüzelés közben is kint a kertben, akkor ha nem a szomszéd kutya, akkor egy másik fogja megtalálni, aki valahogy hozzáférhet. Laci összeveszhet az összes kan kutya gazdájával, egyszer úgyis becsúszik egy alom.
2023. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Laci ivartalaníttassa a kutyáját, ennél többet az ügyben most nem tehet, a másik kutya gazdáján nem fog tudni semmit behajtani, amúgy egy szuka egyszerre több kantól is vemhesülhet. A tenyésztők is vigyáznak a kutyáikra, hogy ilyen balesetek ne rontsák a vérvonalat, szóval az Laci felelőssége is, hogy a tüzelő kutyájához kan kutya hozzáfért. Ha tudja bizonyítani, hogy a másik kutya önsétáltató, azt bejelentheti egyébként, de annak az lesz jó esetben a következménye, hogy a másik kutya gazdáját megbirságolják, legtöbbször nem csinálnak semmit, amíg nem folyik vér.
2023. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!