Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámat rendesen sétálni?

Figyelt kérdés
Más embereknél láttom hogy a kutyájuk ugyan előttük sétál de nem húzza őket úgy mint az én kutyám engem,hanem szép lassan laza pórázon megy.Az én kutyám nagyon izgatott lesz ha kiviszem és végig húz ami nekem se kellemes de neki se tesz túl jót.Valaki valami tipp mit tehetnék,nagyon nagyon szeretném ha ez végre megoldódna🙏.A válaszokat előre is köszönöm.🤗

2023. máj. 28. 13:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
25%

Ha meghúzza a pórázt rántsd vissza és használj valami tiltó szót pl nem,nem szabad.

Sokáig fog tartani,de minden egyes húzásnál ránts egy picit rajta vissza és tílts.

Nekem ez volt az egyetlen módszer ami bevált a kutyámnál.


Eredményes lehet még az,hogy te diktálod a séta irányát,tempóját. Hirtelen folyamatosan irányt és tempót váltasz össze vissze,jobbra balra mindig változtass és hirtelen. Akárhányszor becsatlakozik a kutya és rád figyel jutalmazd. Ez is nagyon célra vezető tud lenni,de nem minden helyzetben alkalmazható pl forgalmas úton.


Az viszont fontos,hogyha hagyod húzni nem fogja tudni mikor szabad vagy nem. Tehát ha kimentek sétálni mindig fegyelmezd. Ha pedig adsz neki egy kis szabadságot mondjuk füves helyen,erdőbe használj valami parancsot pl. Mehetsz,szabad.


Ne add fel nekem nagyon sokáig tartott. Négy kutyámból három hamar megtanulta,de a negyediknél hónapokig tartott ez a folyamat.

2023. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell rángatni, és tiltószónak én inkább az "állj" vagy hasonló szót javasolnék, de a többi, amit írt az 1-es az rendben van. 1) Megtanítani, hogy az alapállapot sétánál az, hogy melletted vagy kicsivel előtted sétál, póráz laza - ezt jutalomfalatokkal a legkönnyebb elérni. 2) Ebből a helyzetből pl. a "mehetsz" paranccsal engeded hosszabb pórázon szabadon szaglászni. 3) Meg kell vele értetni, hogy amíg húz, addig nem haladtok. Tehát ha elkezd húzni akkor megfordulni vele és az ellenkező irányba sétálni, vagy megállítani a pórázzal, esetleg leültetni, és csak akkor továbbmenni ha nyugodtan áll/ül, nem feszül a póráz. Nekünk a forgolódásos módszer nem vált be a felnőttként befogadott kutyánknál, csak a másik.


Laza pórázas séta kifejezésre keress rá YT-on, rengeteg oktató videót találsz.


Türelemjáték, mert ahányszor _mégis_ engedsz a kutya húzásának, az azt erősíti benne, hogy húzok = arra megyünk, szóval nagyon résen kell lenni és nagyon türelmesnek. És sajnos igen, ez azt jelenti, hogy hetekig csigatempóban fogtok haladni, mert 1 óra alatt fele annyi utat tesztek meg, mint normálisan.

2023. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit viszed sétálni? Mennyi idős? Eddig miket próbáltál tenni?
2023. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sokat kell gyakorolni, a rángatás meg nem jó. Mi úgy tanultuk, hogy a láb mellett sétálással kezdtünk sok jutifalattal. Aztán messzebb engedtem, és megálltam, amikor húzott, akkor kénytelen volt lazítani a feszes pórázon, ehhez használtam az állj vezényszót. Ezt kombináltam azzal is, hogy időnként véletlenszerűen magamhoz hívtam séta közben, és erre kapott jutifalatot.
2023. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj a jutifalattal hogy az én kutyámat nem érdekli O inkább játék párti azzal meg nem tudom hogyan tanithatnám😕.Én kifejezetten azt szeretném ha ugyan előttem menne de nem húzná hanem szép lassan laza pórázon tudnánk menni nem kényszeríteném magam melle.Probaltunk ezt a fordulós módszert de olyan izgatott lett mindig meg türelmetlen hogy így jafogott jooooo hangosan.
2023. máj. 29. 08:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Amugy már sajnos nem fiatal a kutyus de ilyen örök gyerek😅menne vakvilágba😅eleinte jól ment a tanítás meg pici korában de sajnos koliba kellett költöznöm és nem volt időm tanítani és hát önállósítota magát ami amúgy tök érthető tudom hogy én szúrtam el🥹
2023. máj. 29. 08:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál, mennyit viszed sétálni? Napi 1? Napi 3? Havi 1?

Mennyire behívható kint? Egyáltalán szoktad szabadon sétáltatni?

2023. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jaj elnézést nem lattam😅 an szóval mivel nem kellemes vele a séta így már nagyon régen nem vittem amiért bűntudatot is van🥹elege behívható meg nem megy el messzire tőlem viszont ha jönne egy másik kutya akkor nem tudom hogy hallgatna e rám de szerintem nem🙃ezért is nem merem hosszabb időre más ember vagy épp kutya társaságában szabadon engedni.
2023. máj. 30. 06:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Tehát a kutya nincs megnevelve, ezért inkább nem neveled. Logikus. Mond, miért kellett a kutya? Ha foglalkozni nem akarsz vele?
2023. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez nem így van,mondtam hogy el kelett mennem koliba,úgy nem tudom nevelni hétvégén ahogy hazaértem persze foglalkoztam vele de az nyilván nem volt elég,örülnék ha vagy segítenél vagy nem szólalnál meg,ki vagy te hogy megkérdőjelezd,hogy én mit csinálok,ha nem akarsz segíteni légyszives állj tovább!
2023. máj. 31. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!