Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még esély a " normális "...

Van még esély a " normális " életre? Hogy tudnám hozzászoktatni őket?

Figyelt kérdés

Van két keverék kutyánk és sajnos nagyon keveset foglalkozunk velük. Apájék csak házörzésre tartják, nem kell sétáltatni stb. A kutyák most 3 évesek. Amikor megkaptuk őket akkor én sokat foglalkoztam velük, de jött egy sportbaleset ami miatt fél évig ágyhoz voltam kötve, de még a gyógyulásssal együtt kb. Egy év volt. Aztán nekem a tanulmányaim sajnos nagyon nehéz lett és nem volt elég időm. A gyógyulás idején apukám csak kb. Értette őket. Most én sem vittem már rég óta sétálni, sajnos emiatt rászoktak a szökésre. Mostmár szerencsére van időm, és az egészségem is megengedi hogy többször vigyem őket sétálni, többet foglalkozzak velük. És a kerítés is meg lett csinálva. Ha többször viszem őket sétálni, többet foglalkozok velük akkor ki fognak még szökni? Ez elég nagy változás lenne nekik megszoknák?

Kérlek a negatív hozzászólások mellőzését. Az elmúlt pár évet én sem így terveztem.



2023. máj. 29. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ivarosak?
2023. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem. Unalomból kezdtek el kiszökni
2023. máj. 29. 12:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben ha lesz egy rendszer az életükben,le lesznek farasztva akkor idővel felhagyhatnak a szokessel. De sajnos előfordulhat az is,hogy nem fognak,mert rögzült bennük.


Egy ismerősöm most fogadott be egy 1,5 éves kutyát akivel előző helyen nem foglalkoztak így szokott. 2 hónapja van náluk,rögtön kutyasuli napi 2 séta,sokat foglalkoznak vele,kirándulni viszik.Aranyelete lett. Egyenlőre a kutya meg mindig szökik. Ha kint vannak vele nem akar kimenni,de amint ők bent vannak a házban a kutya kint ( nagytestű) már szökik. Ők is megemelték a kerítést.


Nem tudom lefog róla szokni avagy sem.


Lehet még idő kell :)

2023. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mentetteket is lehet rehabilitálni, szóval nem lehetetlen, csak sok meló.
2023. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

Ha rákaptak a szökésre, akkor a séta nem lesz elég magában. Rohadtul kell (eddig is kellett volna, és nem kifogások gyártásával kellene terelni a felelősséget), de nevelni is kellene őket.


De ha ennyire nincs felelősség tudatod és gerinced, hogy évekig szartál rájuk, hogy hagytad őket szökni, hogy még ivartalanítani is lusta, inkább keress nekik egy jobb gazdát.

2023. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: bár alapvetően igazad van az elhanyagolással kapcsolatban, de írta, hogy baleset miatt fél évig ágyhoz kötött volt + fél év rehabilitáció, úgy azért elég nehéz kutyát sétáltatni. Utána meg egy év suliból kiesést sem piskóta pótolni. A kérdező gyerek, vagy épphogy csak nagykorú felnőtt, gondolom, elsősorban a szülei felelőssége lett volna a kutyák nevelése, sétáltatása stb. A szülei meg úgy vették/szerezték a kutyákat gondolom, hogy házat őrizni jó lesz. Nem a kérdező tehet róla, hogy a baleset miatt nem tudta folytatni, amit elkezdett a kutyákkal. Most, hogy már ismét járóképes és rendbetette a tanulmányait, folytatja.


A kérdésre válaszolva: az idő majd megmutatja, sajnos a szökés önjutalmazó viselkedés, ezért gyorsan rögzül, így nehéz leszoktatni őket róla, de nem lehetetlen, a fix napirend remélhetőleg fog segíteni hosszú távon. Kitartás!

2023. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, nehéz kutyát sétáltatni sérüléssel. A családtagoknak is. Vagy nehéz megkérni ismerőst, hogy sétáltasson. Az is nehéz, hogy megakadályozzák a szökést, ezzel meggátolva a kutyák és mások testi épségének veszélyeztetését. Meg persze az ivartalanítás hiánya is emiatt van... Kifogás mindig van, tudom.
2023. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
7-es, menj el olyan térségekbe, ahol zombinak nézik az embert, aki sétáltatja a kutyáját, ilyen helyen még sérülés nélkül is nehéz.
2023. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Azt mondja nem ivarosak
2023. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
100%
Igen van, de nehéz munka lesz.
2023. jún. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!