Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még esély a " normális "...

Van még esély a " normális " életre? Hogy tudnám hozzászoktatni őket?

Figyelt kérdés

Van két keverék kutyánk és sajnos nagyon keveset foglalkozunk velük. Apájék csak házörzésre tartják, nem kell sétáltatni stb. A kutyák most 3 évesek. Amikor megkaptuk őket akkor én sokat foglalkoztam velük, de jött egy sportbaleset ami miatt fél évig ágyhoz voltam kötve, de még a gyógyulásssal együtt kb. Egy év volt. Aztán nekem a tanulmányaim sajnos nagyon nehéz lett és nem volt elég időm. A gyógyulás idején apukám csak kb. Értette őket. Most én sem vittem már rég óta sétálni, sajnos emiatt rászoktak a szökésre. Mostmár szerencsére van időm, és az egészségem is megengedi hogy többször vigyem őket sétálni, többet foglalkozzak velük. És a kerítés is meg lett csinálva. Ha többször viszem őket sétálni, többet foglalkozok velük akkor ki fognak még szökni? Ez elég nagy változás lenne nekik megszoknák?

Kérlek a negatív hozzászólások mellőzését. Az elmúlt pár évet én sem így terveztem.



2023. máj. 29. 11:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A szökést sos kell megszüntetni, és sajnos ha rákaptak hobbiból, akkor nehezebb a dolgod.

Míg nem állnak helyre a dolgok a fejükben, javaslom, hogy villanypásztorral, vagy "láthatatlan kerítéssel" lássátok el az udvart.

Emellett folytasd velük a közös munkát, és a helyére fog kerülni minden.

2023. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sosem késő! Menhelyes soha normális családban nem élt kutyákat is kiválóan lehet nevelni.

Naponta sétáljatok legalább két órát, és tanítgasd is őket, legalább alap engedelmességi feladatokra (behívás, ül, fekszik, marad, láb mellett sétál, ilyenek). Ha rendszer lesz az életükben, mozognak, tanulnak, minden okés lesz velük. :) Csak legyél kitartó, mert idő kell hozzá.

Tök jó hogy akarsz velük foglalkozni, több felelősség van benned mint a felnőtt szüleidben, úgyhogy minden elismerésem. :)

2023. jún. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!